آدم‌ربایی-برای-سرقت-تیرآهن

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی که برای سرقت محموله‌های تیرآهن اقدام به آدم ربایی کرده بودند، خبرداد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ هجدهم آذر ماه امسال راننده یک کامیون با مراجعه به کلانتری 170 کهریزک به مأموران اعلام کرد که توسط چهار سرنشین یک دستگاه پراید مشکی ربوده شده و این افراد در ادامه با سرقت محموله کامیون حامل  23 تن میلگرد او را با دست و پای بسته شده در بیابان های اطراف تهران رها کرده و متواری شده‌اند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و آدم ربایی به دستور رئیس شعبه 103 دادگاه عمومی و انقلاب دادگاه کهریزک ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

راننده کامیون در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در حال تردد از محدوده محور بهشت زهرا(س) به سمت تهران بودم که یک دستگاه خودرو پراید مشکی با چهار سرنشین ، از پشت سر با کامیون من تصادف کرد. برای بررسی میزان خسارت توقف کرده و از ماشین پیاده شدم که ناگهان در حین صحبت، سرنشینان پراید به سمت من حمله ور شده و پس از ضرب و شتم شدید اقدام به بستن دست و پاهایم کرده و مرا داخل صندوق عقب خودرو پراید انداخته و پس از گذشت چند ساعت و در تاریکی شب در بیابان های اطراف تهران که بعدا متوجه شدم منطقه چهاردانگه است ، با همان دست و پای بسته شده از صندوق عقب پراید خارج کرده و از محل متواری شدند .

با توجه به شیوه و شگرد سارقین در استفاده از خودرو پراید مشکی رنگ ، کارگاهان پایگاه نهم با بررسی پرونده وقوع جرایم توسط خودروهای پراید مشکی موفق به شناسایی چندین دستگاه خودرو پراید مشکی دارای سابقه سرقت در مناطق خلیج و یافت آباد شدند که خودروها در مناطق مختلف شهر تهران ، به صورت رها شده کشف شده بود . در ادامه و با ارجاع پرونده های مشابه در خصوص سرقت های محموله آهن به پایگاه نهم پلیس آگاهی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که دو محموله آهن و میلگرد دقیقا به همان شیوه و شگردِ ایجاد تصادف ساختگی و توسط سرنشیان خودروهای پراید مشکی سرقت شدند .

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که باجناق راننده یکی از کامیونهای سرقت شده، به صورت کاملا اتفاقی و دقیقا در همان شب سرقت کامیون متعلق به باجناقش، کامیون را در محدوده بازار آهن صادقیه شناسایی کرده است .در تحقیقات از این شخص، وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در تاریخ هجدهم آذر ماه  به صورت کاملا اتفاقی، موفق به شناسایی خودرو کامیون متعلق به باجناق خود شدم . با بوق زدن و استفاده از نور بالا قصد داشتم تا به تصور خود ، باجناقم را متوجه خود کنم اما راننده کامیون بدون توجه به بوق زدن ها و نور بالا نشان دادن هااز مسیر اصلی خارج شد و به سمت بازار آهن صادقیه رفت.

با اطلاعات بدست آمده در خصوص احتمال انتقال اموال مسروقه به بازار آهن صادقیه ، کارآگاهان پایگاه نهم به این بازار مراجعه و در تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه خرید اموال مسروقه بنام کمال . ج متولد 1365 شدند . با شناسایی کمال . ج و در بازرسی از یک انبار محل نگهداری محموله های آهن ، کارآگاهان موفق به شناسایی قسمتی از محموله  آهن سرقت شده از شکات پرونده شدند.

با دستگیری کمال ، وی ضمن اعتراف صریح به خرید محموله های آهن مسروقه گفت که محموله های آهن مسروقه را از دو نفر به‌نام های حسین . الف متولد 1369 و اسماعیل . ع متولد 1368 خریداری کرده است. در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که حسین و اسماعیل با یکدیگر رابطه خانوادگی داشته و هر دو نفر  سابقا در زمینه خرید و فروش آهن آلات فعالیت داشته اند .

با شناسایی مخفیگاه حسین و اسماعیل در شهرک راه آهن و خیابان خلیج ، کارآگاهان اقدام به دستگیری این دو نفر کرده و هر دو نفر در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت محموله‌های آهن اعتراف و دو هم‌دست خود به نام های سبحان و بهنام که هر دو متولد 1365 بودند را نیز معرفی کردند .

در ادامه دستگیری اعضای گروه سارقان محموله های آهن، سبحان و اسماعیل نیز در منطقه ملارد شناسایی ، دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و پس از مواجهه حضوری با همدستان خود یعنی حسین و اسماعیل صراحتا به مشارکت و حضور در سرقت ها اعتراف کردند .

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در عملیات دستگیری متهمان و در بازرسی از مخفیگاه آنان، یک قبضه اسلحه غیرمجاز نیز کشف شد.

زارع افزود : در تحقیقات تکمیلی، متهمان صراحتا اعتراف کردند که زمان سرقت محموله های آهن ، سه نفر از اعضای گروه اقدام به آدم ربایی راننده های کامیون با استفاده از خودروهای پراید مسروقه کرده و نفر چهارم گروه نیز پس از تحویل محموله آهن به خریدار ، خودروهای کامیون را به بیابان های شهریار و اسلامشهر منتقل و در آنجا رها کرده است که در ادامه ، کامیون های سرقت شده نیز به صورت رها شده کشف و برابر دستور مقام قضایی به مالکان آنها تحویل داده شد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان این خبر گفت : از زمان دستگیری این گروه از سارقان محموله ، خوشبختانه هیچگونه سرقت مشابه دیگری در خصوص سرقت محموله های آهن به این پایگاه اعلام نشده است.

انتهای پیام