پایگاه خبری فولاد ایران -بانک مرکزی روسیه در ماه فوریه، ۳۱.۱ تن طلا به ذخایر خود افزود و میزان دارایی‌های طلای خود را به ۲۱۴۹ تن افزایش داد.

?ذخایر طلا نسبت به ماه گذشته ۱.۵ درصد رشد داشت. ارزش ذخایر طلای روسیه ۲.۴ درصد افزایش یافت و به ۹۱.۶۴۲ میلیارد دلار رسید، که ۱۹ درصد ذخایر مالی خرجی روسیه را تشکیل می‌دهد.

?در طول دو ماه اول سال جاری، بانک مرکزی روسیه ۱.۲ میلیون اونس یا ۳۷ تن طلا خریده است و ارزش ارزی آن ۵.۵ درصد رشد داشته است.

?این اقدامات به تلاش روسیه در تنوع بخشی به ذخایر مالی خود، برای کم کردن آسیب‌های وارده از ریسک‌های احتمالی گوناگون، تاکید دارد.

?به علاوه از یک سال گذشته، با بالا گرفتن تنش‌ها بین مسکو و واشنگتن، روسیه به شکل بی‌سابقه‌ای اوراق قرضه آمریکا را که قبلاً خریداری کرده بود، به فروش رساند.

?فروش عظیم ۸۱ میلیارد دلاری اوراق قرضه آمریکا توسط بانک مرکزی روسیه، پس از تحریم شرکت‌ها و تاجران روسی توسط واشنگتن، صورت گرفت.

پایگاه خبری فولاد ایران - براساس داده های اخیر منتشر شده از سوی وزارت دارایی روسیه، این کشور از ژانویه تا جولای امسال بیش از 185.1 تن فلز قیمتی زرد تولید کرده است که در مقایسه با 157.2 تن سال 2018 تا 17.5 درصد افزایش نشان می دهد. 

 تولید فلز نقره روند مشابهی نداشت و با 6 درصد افت همراه بود و میزان تولید سالانه آن از 585.3 تن در سال 2018 به 549.9 تن در سال 2019 رسید.

به گزارش فولاد ایران، روسیه در حال ذخیره سازی طلا به عنوان ذخیر ملی خود است و هم اکنون 548.7 میلیارد دلار ارزش این ذخایر است. به گفته بانک مرکزی این کشور، تنها ارزش 2.261 تن (72.7 میلیون اونس) شمش طلای روسیه حدود 108 میلیارد دلار می باشد که با محاسبه این رقم، میزان خرید طلای روسیه در ژانویه تا نوامبر به نزدیک به 150 تن می رسد.

 

جایگزین کردن طلا به جای ذخایر ارزی دلاری عامل افزایش اشتهای خرید طلای مسکو و دیگر کشورها بود. در ماه اکتبر سال جاری، بانک های مرکزی در سراسر جهان صندوق های ذخیره خود را با حدود 562 تن طلا پر کردند و پیش بینی می شود خرید جهانی شمش امسال نتواند به رکورد 650 تن سال گذشته برسد.

 

منبع: راشاتودی

ترجمه: ف. اسکندرخو