پایگاه خبری فولاد ایران –

🔺امسال مجموعه ای از رویدادهای قابل پیش بینی مانند تمدید پیمان همکاری نفتی اوپک و روسیه روی داد و همچنین بازار شاهد وقایع دور از انتظاری مانند حملات سپتامبر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی و متوقف شدن نیمی از تولید نفت این کشور معادل پنج درصد از عرضه جهانی به مدت چند هفته بود. عوامل زیادی در عرصه جهانی وجود دارد که بازارهای نفت در سال ۲۰۲۰ مورد توجه قرار خواهند داد. دیوید بلکمون، تحلیلگر انرژی مستقل در گزارشی برای فوربس به بررسی برخی از این پیش بینی ها برای بازار انرژی آمریکا و جهان پرداخته است:

1️⃣ تولید نفت شیل آمریکا به رشد ادامه خواهد داد.| رشد شیل آمریکا آهسته شده اما همه تحلیلگران و آژانسهای انرژی همچنان انتظار دارند روند رشد تولید این بخش در سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند. نرخ رشد ممکن است به دلیل محدودیت دسترسی به اعتبار برای شرکت‌های حفاری کمتر شود اما آمریکا همچنان بزرگترین سهم را در رشد عرضه نفت خارج از اوپک در سال میلادی آینده خواهد داشت.

2️⃣ شمار دکل‌های حفاری نفت ثابت خواهد ماند.| با وجود این حقیقت که شمار دکلهای حفاری نفت و گاز امسال تا ۲۰ دسامبر بیش از ۲۵۰ حلقه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است، طبق گزارش شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز، شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا در هفته گذشته ۱۸ حلقه افزایش یافت و به ۶۸۵ حلقه رسید که دومین افزایش هفتگی متوالی و بزرگترین افزایش هفتگی از فوریه سال ۲۰۱۸ بود.

ایسنا