02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

down-price-iron

آیا قیمت آهن ارزان میشود

کاهش قیمت آهن دستخوش عوامل بسیاری است که این عوامل را می توانید در مطلب قیمت آهن در ایران را مطالعه کنید. اما با توجه به واردات زیر سنگ آهن و وابسته بودن قیمت آهن به ارز و قوانین شرکت تولید کننده نمی توان کاهش چشمگیری برای قیمت آهن متصور شد.

آیا قیمت اهن کاهش می یابد

با توجه به حجم و نیاز چین به سنگ آهن به منظور تغذیه صنایع فولادی خود و افزایش صادرات این محصول به کشورهای دیگر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین با توجه به حجم زیاد خرید بالا رفت .بر اساس آمار منتشر شده در فروردین 1397 آخرین قیمت ثبت شده برای قیمت سنگ آهن حدود دو دلار رشد داشت و قیمت 65.85 دلار هر تن خشک سی اف آر چین ثبت شد. با توجه به افزایش میزان خرید چین از بازار های جهانی برای رفع کم بودن سنگ آهن محدودیت  های تولید صنایع فولادی در چین بر طرف شد وتقاضای سنگ آهن را نیز بالا می برد. و برای مدتی قیمت سنگ آهن بالا می رود که پیرو آن نیز افزایش قیمت تیرآهن در بازار ایران را به همراه خواهد داشت. منبع: platts

 آیا آهن ارزان می شود

دیگر دلایل عدم کاهش قیمت آهن

از دیگر دلایلی که نمی توان برای بازار آهن کاهشی را متصور بود افزایش نرخ دلار از 3600 به 4200 می باشد که با توجه به درخواست های زیاد برای واردات مواد اولیه ، افزایش قیمت آهن را به همراه داشته است. برای اطلاع از میلگرد، قیمت میلگرد در روزهای آتی مقاله پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده را مطالعه بفرمائید.

به این مطلب امتیاز دهید

3/5
1 امتیاز