بازار-ورق-گرم-متعادل-شد-پاسخ-نیاز-بازار-از-سوی-فولاد-مبارکه

معاملات انواع محصولات فولادی امروز در بورس کالای ایران در شرایطی دنبال شد که فولاد مبارکه اصفهان با کاهش نرخ پایه محصول ورق گرم B تولیدی خود، نیاز مصرف کنندگان را پاسخ داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، علی اصغر بهرامی، مدیر بخش فلزات کارگزاری مفید با بیان مطلب بالا گفت: طی هفته های گذشته شاهد کاهش قیمت مواد اولیه تولید در بخش فولاد کشور بودیم که در همین راستا مصرف کنندگان بازار نیز در انتظار کاهش قیمت های پایه محصول ورق گرم شرکت فولاد مبارکه بودند، که امروز این اتفاق رقم خورد و نرخ پایه ورق گرم 10 درصد در تالار بورس کالا کاهش یافت.

او در ادامه اظهار کرد: این کاهش قیمت متناسب با نیاز بازار و همسو با کاهش نرخ شمش فولاد که در تولید میلگرد و تیرآهن و همچنان تختال که در تولید ورق کاربرد دارد انجام شد. براین اساس نرخ پایه 44هزار و 420 ریال ورق گرم به ازای هر کیلوگرم با کاهش 10 درصدی به 39 هزار و 978 ریال کاهش یافت.

بهرامی افزود: عرضه امروز ورق گرم B فولاد مبارکه 82 هزار و 500 تن بود که 39هزار و 830 تن در تالار اصلی معامله شد و 49هزار و 830 تن نیز مازاد عرضه باقی ماند و وارد سیستم معاملات مچینگ شد.

این کارشناس بازارهای کالایی در پایان عنوان کرد: اقدام امروز فولاد مبارکه اصفهان در راستای نیاز به مصرف کنندگان بازار، اقدامی مناسب بود که به طور حتم بازار فولاد را به سمت تعادل هر چه بیشتر قیمت ها سوق می دهد.

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق