با-توجه-به-رکود-در-ساخت-و-ساز-بحث-احتکار-میلگرد-مطرح-می‌شود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به وضعیت اقتصادی در داخل به خصوص بحث احتکار اشاره و اعلام کرد: ما در واردات روغن مشکلی نداریم اما متاسفانه بحث احتکار وجود دارد؛ یا مثلا در زمینه میلگرد طبق آمار موجود در شش ماه اول سال ۹۶ حدود ۶۰۰ هزار تن میلگرد به کشور وارد شد اما امسال در سه ماه و نیم اول این میزان میلگرد وارد شده که با توجه به رکود در ساخت و ساز بحث احتکار مطرح می‌شود.

به گزارش ایسنا، عزیز اکبریان در جلسه شورای اداری استان البرز که امروز (شنبه) در استانداری البرز برگزار شد گفت: کشور این روزها در شرایط حساسی قرار دارد و آمریکایی‌ها با تحریم‌های ناجوانمردانه و یکجانبه خود فشار سختی را بر سیستم بانک‌های دنیا، شرکت‌های نفتی و خودروسازی وارد می‌کنند تا با ما مراوده نداشته باشند.

اکبریان به مشکلات ایجاد شده در صنعت خودروسازی کشور اشاره و اعلام کرد: برخی مواقع نبود یک قطعه باعث می‌شود یک خودرو به مدت شش ماه در پارکینگ بماند.

وی خاطرنشان کرد: از روزی که بحث بازگشت تحریم‌ها آغاز شده شرکت‌های خودروسازی چون پژو و رنو از ایران رفته‌اند؛ به عنوان مثال رنو که ۴۵۰ میلیون دلار در سایپا سرمایه‌گذاری داشته است اعلام کرده که دیگر نمی‌خواهد با ایران همکاری کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته شرکت‌های خارجی به ما نیاز دارند و شاید حداکثر یکسال طول بکشد تا مجدداً بالانس شویم و این نوسانات شش ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: دشمن امسال بنا دارد هم در بحث اقتصادی به ما فشار وارد کند و هم در زمینه امنیتی بنابراین خواهش می‌کنم در موضوع احتکار تلاش زیادی انجام شود.

اکبریان با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن اختلافات جناحی خاطرنشان کرد: اگر در کشور اتفاقی رخ دهد دیگر چپ و راست نمی‌شناسد.

وی با اشاره به اشاره به تصمیم دولت برای ارائه ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرد: اگرچه این تصمیم اشتباه بود اما دیگر نباید این اشتباه را کش دهیم؛ باید سعی کنیم در مشورت با هم یک سیاست جدید برای وضعیت پیش رو ترسیم کنیم.

انتهای پیام