پایگاه خبری فولاد ایران -

🔺پس از سقوط تاریخی قیمت نفت خام، حدود 25 میلیارد دلار از قراردادهای نفت و گاز بلاتکلیف مانده اند. این شرایط آسیب بیشتری به شرایط مالی شرکت های نفتی که از این سقوط ضربه خورده اند می زند. شرکتهایی مثل اکسیدنتال پترولیوم، بریتیش پترولیوم و اکسون موبیل وابسته به فروش سرمایه‌های خود که از سال گذشته برای تقویت شرایط مالی شان آغاز کرده اند، هستند. ولی بسیاری از قراردادها با نفت بشکه ای 30 دلار و دورنمای تاریک اقتصاد جهان جذابیت چندانی ندارند.

🔺شرکت اکسیدنتال بیش از همه از رکود بازار ضربه می خورد. این تولیدکننده شیل آمریکا انبوهی از بدهی دارد که باید طی دو سال آینده پرداخت شود و وابسته به فروش سرمایه‌های خود برای بازپرداخت آنهاست.

🔺این شرکت سال گذشته در حال فروش سرمایه‌های خود در آفریقا به شرکت توتال طی یک قرارداد 8.8 میلیارد دلاری بود ولی تحویل عملیات های غنا و الجزایر با ارزش 5 میلیارد دلار هنوز امضا نشده است. توتال می‌تواند تا 30 سپتامبر از هر دوی این قراردادها بیرون بیاید.

🔺سایر شرکت ها مثل بریتیش پترولیوم و شرکت های کوچک در دریای شمال هم به دنبال فروش سرمایه هایشان هستند. بریتیش پترولیوم در اوایل فوریه اعلام کرد برنامه واگذاری سهام خود را تا اواسط  سال آینده میلادی از 10 میلیارد تا 15 میلیارد دلار افزایش می دهد. این شرکت مستقر در لندن هفته گذشته گفت هنوز به هدف خود نرسیده است و شاید به خاطر بی‌ثباتی شرایط بازار مجبور باشد آن را تغییر دهد.

تسنیم

450+ مشتری وفادار و راضی
1200+ گردش ماهیانه محصول
730+ مشاوره تخصصی خرید
1000+ مرسوله ارسالی موفق