پایگاه خبری فولاد ایران - حاشیه سود فولادسازی در چین در ماه نوامبر با توجه به رشد قیمت فولاد در بازار داخلی و ثبات قیمت سنگ آهن بهبود داشت و انتظار می رود در ماه دسامبرافزایش هم داشته باشد. قیمت فولاد در چین ماه نوامبر با توجه به بهبود تقاضا بالاتر رفت. معمولا اواخر نوامبر بازار به دلیل سرمای هوا و کاهش فعالیت ساخت و ساز آرام می شود ولی امسال این طور نبود و تولید نیز رو به بهبود بود. 

 

به گزارش فولاد ایران،  وزارت دارایی چین اعلام کرده اوراق جدیدی اوایل سال 2020 منتشر خواهد کرد در سه ماه نخست 2019 نیز اوراق قرضه دولتی در چین به اوج رسید وتکرار آن در سه ماه نخست سال آینده می تواند تاثیر زیادی بر بهبود تقاضای فولاد ساختمانی و قیمت مواد اولیه داشته باشد. برخی انتظار دارند قبل از 25 ژانویه 2020 که سال نو چینی آغاز می شود حاشیه سود فولادسازان چینی رشد بیشتری داشته باشد. خرید سنگ آهن قبل از شدت گرفتن سرمای زمستان و تعطیلات سال نو معمولا به رشد قیمت آن کمک می کند. البته فولادسازان مراقب برنامه های کاهش تولید احتمالی زمستانی نیز هستند که نیاز به مواد اولیه را کاهش خواهد داد. 

انتظار می رود قیمت سنگ آهن در دسامبر کمتر از 80 دلار هر تن سی اف آر شود ولی اوایل سال 2020 به دلیل کمبود عرضه بهبود خواهد یافت. 

 

منبع: platts

ترجمه: م. تابان شمال