بهبود قیمت بیلت در بازار آسیا به لطف واردات چین

 

پایگاه خبری فولاد ایران - قیمت بیلت وارداتی در آسیا هفته گذشته بهبودهایی داشته که به لطف خرید چینی ها در تناژ بالا بود. البته رشد قیمت قراضه هم به بهبود بازار بیلت کمک کرد. با این حال فعالان بازار جنوب شرق آسیا به ثبات این روند صعودی امید زیادی ندارند چون رکود تقاضای چینی ها در زمستان مشهود خواهد بود. 

 

به گزارش فولاد ایران،  چین صد هزار تن بیلت روسیه را در 400 دلار هر تن سی اف آر خرید که 5 دلار هر تن رشد هفتگی داشت. در مالزی هم خرید هایی صورت گرفت.  قیمت بیلت مالزی بالاتر است ولی هنوز خریدارانی در چین دارد. این رشد قیمت در چین بیلت روسیه را در فیلیپین هم بالا برد و در 405 دلارهر تن سی اف آر شنیده شد البته معامله ای نهایی نشد. بیلت هند نیز 398 دلار هر تن سی اف آر جنوب شرق آسیا معامله گردید که 5 تا 8 دلار از یک هفته قبل بالاتر بود. 

برخی معتقدند واردات بیلت به چین پس از آن که تکمیل موجودی ها به پایان رسید تا یک ماه دیگر کم می شود و چینی ها اظهار داشته اند علت اصلی واردات بیلت کمبود موجودی آن نیست بلکه قیمت های ارزان جهانی باعث شده واردات بالا برود. اگر قیمت های جهانی باز هم کاهش یابد چین برای مدت بیشتری وارد کننده اصلی بیلت باقی خواهد ماند. 

 

منبع: metal expert

ترجمه: م. تابان شمال

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق