02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

پایگاه خبری فولاد ایران - خودروسازان در حال خارج کردن کارمندان خود از چین هستند ضمن اینکه به فکر توقف تولید در این کشور افتاده اند چراکه ویروسی که در کمتر از یک ماه پیش در شهر ووهان پدیدار شده می تواند کل کشور را فلج نماید.

 

بیشتر خودروسازان بزرگ به دلیل سرعت گسترش این ویروس که از روز دوشنبه جان حداقل 82 نفر در چین را گرفته و 2900 را در سراسر جهان مبتلا کرده، سفر به این کشور را محدود یا ممنوع کرده اند.

 

به گزارش فولاد ایران، تولید در چین به دلیل آغاز سال نوبه طور موقت متوقف شده بود اما قرار بود طی این هفته از سر گرفته شود. گفته می شود خودروسازان سرتاسر دنیا که در چین فعال هستند ممکن است این تعطیلی را حتی طولانی تر نمایند.

 

جنرال موتورز، هوندا و نیسان در حال فراخواندن کارمندان خود از شهر ووهان با 11 میلیون جمعیت و فرستادن آنها به ژاپن هستند.

 

سخنگوی نیسان در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: "ما امنیت و ایمنی کارمندان و خانواده های آنها را جدی می گیریم و در حال ارزیابی دقیق وضعیت بیماری همه گیر در ووهان و کشور هستیم و کارکنان خود را آگاه می سازیم و تمام ابزارهای لازم برای پشتیبانی و احتیاط را در اختیار آنها قرار می دهیم."

 

به گفته سخنگوی شرکت اریک بوث ، تویوتا موتور دوشنبه محدودیت سفر به چین را "تا اطلاع بعدی" اعمال کرد. وی گفت: "نظارت بر اوضاع را ادامه خواهد داد." وی همچنین گفت: تویوتا هیچ کارخانه ای در چین ندارد ، نیازی به استخدام هیچکدام از کارمندان از چین ندارد.

 

جزئیات سایر خودروسازان درباره تعداد کارمندان آمریکایی، اروپایی و سایر کارمندان شرکت های خودروسازی بین المللی که انتظار می رود از چین تخلیه شوند، هنوز در دسترس نیست.

 

خودروسازی برقی تسلا که به تازگی اولین کارخانه خود را در چین، در نزدیکی شانگهای افتتاح کرده است، اظهارنظری در این مورد نکرده است. 

 

مقامات چین برای نگه داشتن مردم در خانه و جلوگیری از شیوع بیماری، تعطیلات بهاره را تا دوم فوریه تمدید کردند.

 

منبع: CNBC

ترجمه: ف. اسکندرخو

به این مطلب امتیاز دهید

0/5
امتیاز

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید