تبریز-کشف-انبارهای-احتکار-160-شده-آذربایجان-شرقی-در-کنترل-قیمت‌های-160-بازار-‌تاثیر-گذاشت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به کشف انبارهای بزرگی از احتکار برنج، میلگرد و لوازم‌ خانگی در استان در هفته گذشته، گفت: خوشبختانه کشف انبارهای احتکار شده در کنترل قیمت‌های بازار ‌تاثیر گذاشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حسین نجاتی در جلسه ستاد تنظیم بازار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به کشف انبارهای بزرگی از احتکار برنج، میلگرد و لوازم‌ خانگی در استان در هفته گذشته اظهار داشت: خوشبختانه کشف انبارهای احتکار شده در کنترل قیمت‌های بازار ‌تاثیر گذاشت. 

رئیس سازمان صنعت، معدن‌و‌تجارت آذربایجان‌شرقی از کشف انبارهای جدیدی از کالاهای مورد نیاز بازار خبر داد و گفت: بیش از 40 تا 50 موتور آسانسور در روزهای اخیر با ظن به احتکار کشف شده است.  

وی با اشاره به ورود محموله‌های گوشت و مرغ مورد نیاز مردم به بازار استان، افزود: از سایر استان‌ها چندین کامیون گوشت قرمز و مرغ گرم وارد استان شد که تاثیر مثبتی بر بازار استان داشت، ولی باید این روند ادامه یابد تا تنش‌های بازار کاهش یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که جهاد کشاورزی باید در جریان تنظیم بازار گوشت ورود کند، گفت: اگر بخشی از گوشت مورد نیاز به صورت دام زنده از کشورهای همسایه وارد شود، می‌تواند در رفع نیازهای استان موثر باشد.

وی تامین گونی توزیع آرد را یکی از مشکلات نانوایی‌ها دانست و با بیان این‌که کارخانجات آرد به 92 تن‌ پلی‌پروپیلن برای تامین گونی توزیع آرد نیاز دارند ابراز داشت: این موضوع برای حمل آرد از اهمیت بالایی برخوردار است تا در کارخانجات گونی بافی تولید و توزیع شود. 

نجاتی با بیان این‌که 230 کارخانه تولیدی هم در استان از مواد اولیه پتروشیمی استفاده می‌کنند، اضافه کرد: این واحدهای تولیدی مواد اولیه خود را از بورس باید خریداری کنند، اما کارخانجات کوچک توان خرید را ندارند و دلال‌ها هم بازار این مجموعه را بر هم زده‌اند.

وی با اشاره به اینکه موضوع جلوگیری از احتکار و ضرورت قیمت‌گذاری کالاها باید با تولیدکنندگان و انجمن‌ها مطرح شود تا همکاری‌ها افزایش یابد گفت: با افزایش نظارت‌ها و تشدید برخورد با متخلفان باید مردم امیدوار شوند و نتایج را ملموس ببینند.

انتهای پیام/ ت

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق