02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

قیمت آهن در ماه رمضان

با توجه به شرایط حاکم بر

بازار آهن

داخلی و همچنین برخی دلایل بنیادین تاثیرگذار بر این بازار از جمله تخلیه پتانسیل تقاضای بازار در هفته اول و همچنین عقب‌گرد دلار و فروکش نمودن شرایط هیجانی متاثر از اخبار سیاسی و با توجه به روند کاهشی غالب بازارهای جهانی و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و تاثیر قابل توجه آن بر کلیه بازارهای داخلی و خارجی به خصوص خاورمیانه؛ و همچنین انتشار خبر الزام فولادسازان به اولویت قرار دادن تامین نیاز داخلی و موظف شدن آنها به عرضه های مشخص ماهانه در بورس کالا؛ حداقل تا اواسط ماه مبارک رمضان، هر گونه القاء هیجان و پالس افزایشی در بازار داخلی فولاد، دور از منطق و استدلال دیده شده و غیر موجه خواهد بود. 

پس از افزایش

قیمت‌ آهن

در هفته اول شروع به کار

بازار فولاد

متاثر از افزایش هیجانی دلار در هفته‌ گذشته؛ اکنون پس از عقب‌گرد دلار و فروکش نمودن فضای هیجانی افزایش قیمتهای کاذبی که متاثر از افزایش برخی جبهه‌گیری‌های خصمانه آمریکا برعلیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به وجود آمد؛ آخرین شنیده ها از اولین روز شروع از هفته دوم فعالیت این بازار در خصوص بازار

میلگرد آجدار

در حوزه تولیدکنندگان بخش خصوصی تا این لحظه، از مقاومت در نرخ اسمی روز پنجشنبه هفته گذشته و بیشتر توام با ثبات حکایت دارد. 

بنا بر برخی شنیده ها، پنجشنبه آخر وقت مقارن با کاهش کیلویی ۵۰ تا ۱۰۰ تومانی از سمت صاحبان حواله میلگردهای خریداری شده از بورس کالا؛ برخی از مبادی حوزه خصوصی نیز بصورت موردی و زیر پوستی پیشنهاد افزایش تخفیفات در معاملات توافقی میدانند؛ ولی در کل بازار در روز پنجشنبه بسیار آرام دیده شد، بطوریکه معاملات به حداقل ممکن تقلیل پیدا کرد و بازار مجددا وارد فاز رکود گردید.
از طرفی بنا بر رصد برخی رسانه‌های خارجی و همچنین برخی از فعالان بازار داخلی، با توجه به سیل‌های اخیری که در اقصی نقاط کشور آمده؛ امید به بهبود تقاضا و افزایش قیمتها در برخی از صاحبان کالا و برخی مبادی وجود دارد که این نوع نگاه خیلی جالب و جوانمردانه نیست، کما اینکه این موضوع را به امید به وجود آمدن یک پالس مثبت به خبرنگار متال بولتن هم گزارش داده‌اند؛ غافل از اینکه سهمیه بندی و الزام به اولویت قرار دادن تامین نیاز بازار داخلی اگر از سوی فولادسازان رعایت شود که باید بشود؛ دلیلی برای افزایش قیمتها باقی نخواهد ماند مگر اینکه مجددا دلار خیز بردارد یا اینکه فولادسازان به سهمیه ای که برای آنها اختصاص داده شده، به هر طریق، عمل نکنند که این موضوع دیگری است؛ اما گمان تحلیل گران

شهرآهن

براینست که حداقل تا اواسط ماه مبارک رمضان، اگر اتفاق یا تنش سیاسی جدیدی رخ ندهد، هرگونه افزایش قیمت ها در بازار داخلی فولاد، دور از انتظار و منطق فعلی باشد .

 

آخرین گزارش متال بولتن مرتبط با تغییرات نرخ بازار

صادرات شمش و تختال ایران  

نرخ پیشنهادی تولید کنندگان تختال صادراتی ایران در هفته جاری ۳۷۵ الی ۳۸۵ دلار/تن فوب بود؛ شنیده شد محموله‌ای از تختال تولیدی ایران، در آسیا با نرخ ۳۸۵ دلار/تن فوب پیش خرید شده است.

ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص تختال صادراتی ایران ۳۷۵ الی ۳۸۵ دلار/تن فوب در ۱۰ آوریل بود که نسبت به نرخ قبلی ۳۸۰ الی ۳۹۰ دلار/تن فوب، کاهش را نشان میدهد. در همین حال، طبق اظهار منابع بیلت صادراتی ایران در آسیا ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب فروخته شد. شنیده شد معامله دیگری با نرخ ۴۰۵ دلار/تن فوب هم صورت گرفته است که در زمان انتشار این گزارش تایید نشد.
ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص نرخ صادراتی شمش فولادی ایران در تاریخ ۱۰ آوریل ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب بود که نسبت به میانگین نرخ قبلی در محدوده ۳۹۵ الی ۴۰۵ دلار/تن فوب، کاهش قیمت را نشان میدهد. در خلال هفته گذشته، نرخ صادراتی شمش CIS هم کاهشی بود، بطوریکه شاخص روزانه نرخ صادراتی CIS در تاریخ ۹ آوریل با نرخ ۴۴۰ دلار/تن فوب؛ نسبت به ارزیابی ۳ اوریل با نرخ ۴۴۵ دلار/تن فوب، کاهش را نشان میدهد.
کاهش نرخ وارداتی قراضه آهن در ترکیه هم عامل مهم دیگری در کاهش نرخ صادراتی شمش CIS دیده میشود. شاخص نرخ روزانه قراضه آهن سنگین با ترکیب (۸۰درصد درجه ۱ و ۲۰درصد درجه ۲) با مبدا اروپای شمالی، در تاریخ ۹ اوریل؛ ۳۰۴.۰۳ دلار/تن cfr ترکیه بود که نسبت به تاریخ سوم آوریل با نرخ ۳۰۹.۰۶ دلار/تن cfr؛ کاهش داشته است.

 

به این مطلب امتیاز دهید

5/5
9 امتیاز