در پی ریزش شدید بهای دلار در بازار آزاد از اواسط هفته جاری، قیمت میلگرد و تیرآهن در بورس به دلیل عقب نشینی خریداران و افت تقاضا، ارزان شد. قیمت دلار از اواسط هفته جاری از بالای سطح ۳۲ هزار تومان در سراشیبی نزول قرار گرفت که امروز قیمت ها به محدوده ۲۷ هزار تومان رسید که با این روند، خریداران محصولات فولادی از جمله میلگرد و تیرآهن با انتظار برای کاهش سطح قیمت ها در بازار ارز از موضع خرید عقب نشینی کردند تا قیمت ها در بورس با کاهش همراه شود.

بررسی آمارهای معاملاتی نشان می دهد که در روز جاری در حالی ۶۷ هزار و ۲۳۲ تن میلگرد و سبد مخلوط میلگرد روی میز فروش رفت که تنها رقمی حدود ۲۳ هزار و ۴۰۰ تن معادل کمتر از ۳۵ درصد حجم عرضه برای آن تقاضا به ثبت رسید و از این میزان محصول آماده برای فروش تنها ۲۰ درصد آن هم به قیمت پایه ۱۰۹ هزار و ۲۵۲ ریال و بدون رقابت، مورد معامله قرار گرفت.

در بخش معاملات تیرآهن و سبدهای مخلوط نیز برای ۲۵ هزار و ۲۵۶ تن محصول عرضه شده، ۲۴ هزار و ۴۲۰ تن تقاضا ثبت شد که تنها ۱۵ هزار و ۵۷۶ تن آن توسط خریداران موردمعامله قرار گرفت تا با انتظار خریداران برای افت بیشتر قیمت دلار در بازار آزاد، بخشی از محصول عرضه شده بدون تقاضا روی میز فروش باقی بماند.

میانگین قیمت پیشنهادی دیروز یعنی چهارشنبه برای تیرآهن هم ۱۲۰ هزار و ۶۵۴ ریال بود. این مقدار ۳.۱۱ درصد نسبت به قیمت میانگین پایه اعلام شده بالاتر بود و البته این قیمت میانگین پیشنهادی نسبت به قیمت نهایی میانگین موزون هفته قبل ۳.۲۴ درصد کمتر است.

 

انتهای پیام