مهدی مهدوی مدیر واحد کالای شرکت کارگزاری سرمایه و دانش درباره فضای حاکم بر معاملات می‌گوید:بازار طی دو هفته اخیر شرایط باثبات‌تری را داشت و آرامش در معاملات محصولاتی مثل میلگرد برقرار شد که این آرامش مدیون برقراری تعادل بین نظام عرضه و تقاضا است. هفته گذشته، شمش فولادی در بورس به صورت منظم و مستمر عرضه شد و با افزایش عرضه ها، تراکم تقاضا در بازار کم شد؛ تا جایی که امروز فضای آرامی را در معاملات این محصول دیدیم و تحت تاثیر این آرامش برخی عرضه‌ها بدون رقابت قیمتی به مچینگ رفت.

او توضیح داد: از هفته گذشته عرضه محصول شمش و میلگرد بهتر شده و با رشد عرضه ها و کاهش نوسانات ارز در بازار، دیگر از افت و خیزهای قابل توجه در معاملات محصولات فولادی خبری نیست و شاهد برقراری تعادل در بازار هستیم. یکی از دلایل مهم این فضای آرام، رویکردهای آقای سرقینی پس از حضور به عنوان سرپرست جدید وزارت صمت و تجربه ای است که ایشان پیش از این در معاونت امور صنایع این وزارتخانه دارند؛ چراکه سرپرست جدید وزارت صمت از نخستین روز حضور خود در این وزارتخانه بارها بر لزوم رعایت کف عرضه ها تاکید کردند و در آخرین تصمیم نیز ممنوعیت صادرات محصولاتی اعم از شمش فولادی و میلگرد در صورت عدم رعایت کف عرضه ها در بورس را اعلام کردند که با این تصمیمات تناسب در عرضه و تقاضای بازار برقرار شد.

این کارشناس حوزه کالا با ابراز امیدواری از حفظ آرامش بازار در صورت تداوم عرضه ها به صورت منظم و مستمر و در تناژهای موردنیاز بازار مصرف گفت: انتظار می رود چنانچه عرضه ها به همین منوال ادامه یابد هفته آینده نیز با وضعیت به مراتب بهتری رو به رو باشیم و آرامش بازار حفظ شود. اما با توجه به تعطیلات دهه اول محرم، چنانچه فولادسازان عرضه های خود را در دو زیرگروه شمش فولادی و میلگرد برای هفته آینده لغو کنند، با توجه به روند رو به رشد بهای ارز در سامانه نیما طی روزهای اخیر، ممکن است دو هفته آینده بازار آرامش خود را از دست بدهد که این امر ضرورت رعایت کف عرضه ها در بورس و انجام عرضه ها به صورت مستمر را نشان می دهد.

مهدوی در پایان گفت: تقویت آرامش بازار و حفظ تعادل در نظام عرضه و تقاضا از طریق عرضه‌های پایدار و رعایت کف عرضه‌ها در بورس میسر است.

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق