پیش بینی قیمت آهن در روزهای آینده

پیش بینی قیمت آهن در روزهای آینده و هر آنچه باید بدانید.

با توجه به آمارهای بدست آمده، پیش بینی آینده قیمت آهن آلات حاکی از افزایش قیمت آهن آلات به صورت چشمگیر خواهد بود.

با توجه به گذر از دوران التهابات ناشی از تعطیلات نوروز ، نوسانات قیمت ارز، طی یک روز شاهد افزایش چشمگیر قیمت آهن آلات به خصوص قیمت میلگرد آجدار بودیم. طبق پیشبینی ها تعطیلی تنها دلیل افزایش قیمت آهن در این چند روز بوده است.

این در حالی بود که در پایان فروردین ماه کماکان شاهد رکود در بازار آهن کشور بودیم. بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت این محصولات فولادی در چند وقت اخیر روند رو به نزولی را داشته و با کاهش قیمت مواجه شده است. در همین رابطه یکی از فعالان بازار آهن می گوید: قیمت محصولات فولادی و شمش آهن ، قبل از آنکه رکود در عرصه ساخت و ساز به وجود آید بالا بود و قیمت آهن برای هر کیلوگرم به مرز سه هزار تومان نیز رسیده بود و بازار با این قیمت‌ها کشش داشت. اما در حال حاضر قیمت شمش آهن به 1300 تومان رسیده که نشان می‌دهد قیمت‌ها به حدود یک سوم دهه هشتاد رسیده است. به گفته فعالان بازار آهن با شاره به اینکه قیمت آهن آلات ساختمانی و صنعتی ( شمش آهنی، تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق، قوطی، پروفیل، ... ) در چند ماه اخیر در سراشیبی قرار گرفته نسبت به آینده شغلی خود ابراز نگرانی می کنند  ومعتقدند اگر وضعیت بازار آهن به این شکل ادامه پیدا کند بسیاری از فروشندگان بازار آهن مجبور می‌شوند برای تامین نقدینگی مورد نیاز خود ، یا محصولاتشان را به زیر قیمت وبا زیان بفروشند یا به تعطیلی کسب و کار خود فکر کنند. این فعال بازار آهن افزود: در کنار رونق جهانی و افزایش رشد اقتصادی چین، پروژه مسکن مهر کلید خورده بود که این موضوع سبب شد میزان تقاضا برای انواع تیرآهن و میلگرد بالا رود ... که با توجه به رکود جهانی و رکود داخلی ،  بازار آهن نیز وارد رکود شد تا جایی که قیمت ها به کف رسیده و میزان مصرف آهن آلات کم شده است. که علت را در 2 مورد میتوان خلاصه کرد : 1: رکود در بازار ساخت و ساز : در سالهای گذشته شاهد کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی بودیم که این امر باعث شد 

قیمت میلگرد، تیرآهن و سیمان به شدت کاهش پیدا کند. 2 : افزایش کارخانه های تولید آهن آلات : در سالهای گذشته شاهد افتتاح چند کارخانه  جدید تولید آهن آلات بودیم که این امر باعث عدم تناسب بین عرضه و تقاضا شده است به عبارتی عرضه زیاد است اما تقاضا بسیار کم شده است. اما آنگونه که فعالان این بازار و کارشناسان مجموعه شهر آهن پیش بینی می‌کنند به خاطر افزایش نیاز به مسکن ، بزودی انتظار می‌رود رکود موجود از بازار فولاد ایران خارج شود.

در ابتدای اردیبهشت ماه با افزایش تقاضا نسبت به ماه ابتدایی سال روبرو بودیم. بنابراین بازار آهن تهران در این ماه رشد چشمگیری را به همراه داشت، بیشتر فعالان انتظار افزایش قیمت آهن در روزهای آینده را نداشتند. اما اخباری مبنی بر افزایش قیمت ارز و افزایش هزینه حمل و نقل سبب گردید علاوه بر افزایش قیمت در هفته گذشته بار دیگر شاهد افزایش قیمت ها باشیم.  اما در بازار آهن آلات، بازار میلگرد شاهد افزایش چشمگیری بودیم . بطوری که کارخانه میلگرد کاوه تیکمه داش در هفته گذشته سه بار اقدام به افزایش قیمت های اعلامی خود کرد. این کارخانه طی چهار روز گذشته در هر بار اعلام قیمت، 20 تومان و در مجموع 60 تومان قیمت های محصولات خود را افزایش داد.از سویی شرکت هایی که در ابتدار خرداد اقدام به افزایش قیمت محصولات خود ننموده بودند. در اواسط هفته دوم قیمت تمامی محصولات خود را افزایش دادند.
به طور مثال، کارخانه ظفربناب بعد از 4 روز ثبات در قیمت محصولات، افزایش چشمگیری د رقیمت محصولات این شرکت داشتیم.  کارخانه های  دیگر مانند پرشین فولاد و حسن رود نیز به ترتیب قیمت های اعلامی محصولات خود را 20 و 15 تومان افزایش دادند.

اگر بیشتر فعالان این افزایش ناگهانی را تنها به دلیل نوسانات موجود در بازار ارز می دانستند. اما نکته حائز اهمیت این موضوع می باشد که در صورت تشدید افزایش ارز در روزهای آینده شاهد افزایش ارزش ذاتی قیمت آهن در روزهای آینده خواهیم بود.شرایط بازار فولاد و آهن آلات در روزهای اخیر و با گذشت ۶ ماه از سال ۹۷ چنان دچار نوسان است که قدرت تحلیل و پیش بینی قیمت آهن در روزهای آینده را برای تحلیلگران بازار آهن دچار مشکل کرده است. با توجه به شرایط نابسامان بازار برای پیش بینی قیمت آهن در روزهای آینده می توانید با شماره 02166130150 تماس حاصل فرمایید. 

حتما بخوانید : آیا قیمت میلگرد کاهش می یابد

پیش بینی قیمت آهن در سال ۹۸

با گذشت 7 ماه از بازار آهن آلات ، بازار آنچنان دچار نوسان و و آشفته بوده است که قدرت پیش بینی و تحلیل را برای بسیاری از فعالان این حوزه سخت کرده است. بسیاری از فعالان این بازار دلالی و واسطه گری از دلایل اصلی افزایش قیمت محصولات فولادی می باشد.  علاوه بر آن فاصله زیاد قیمت محصولات فولادی تا نرخ جهانی  نیز سبب افزایش قیمت آهن آلات در بازار آینده خواهد شد. برای دریافت تحلیل و مشاوره رایگان می توانید با مشاوران شهر آهن تماس بگیرید.

تاثیر و شناسایی صف انتظار خرید بر پیش بینی قیمت آهن در روزهای آینده

در پیش بینی قیمت آهن آلات شناسایی تاثیر صف خرید بر قیمت محصولات تاثیر بسزایی دارد اما سوال اصلی که مطرح می شود. این است که چه نقاطی هستند که می توانند صف انتظار برای خرید را به حداقل و حداکثر برسانند؟

اگر تقاضا بیشتر از عرضه باشد مسلما با افزایش شدید قیمت ها همراه خواهیم بود و بالعکس

تجربیات و میزان آگاهی و تحلیل دقیق وضعیت بازار از مهم ترین عواملی هستند که به شناسایی صف انتظار خرید کمک خواهند کرد. اگر بازیگران این چرخه از تجربه بیشتری برخوردار باشند. در ایجاد این سیکل صف انتظار خرید نقش کمتری را ایفا خواهند کرد از اینرو کمتر دجار ضرر و زیان خواهند شد. بازیگران قدیمی بازار با تحلیل های درست و اساسی و تشخیص صحیح نقاط می توانند به سودهای خوبی دست یابند. 

450+ مشتری وفادار و راضی
1200+ گردش ماهیانه محصول
730+ مشاوره تخصصی خرید
1000+ مرسوله ارسالی موفق