پایگاه خبری فولاد ایران - کوین وانگ پس از یک دهه فعالیت در شرکت ام بی ام که مسئولیت امور فن آوری ناسا را به عهده داشت، پروژه جاه طلبانه خود در خلق "نروس" را ارائه داده است. این پروژه یک شبکه بلاک چین است که گفته می شود تحولی در دنیای خدمات مالی به ایجاد خواهد کرد. 

به گزارش فولاد ایران، فن آوری بلاک چین روشی غیر متمرکز در ارسال اطلاعات سری است. هر بلاک شامل داده هایی است که مورد تایید همه کامپیوترهای سرتاسر دنیاست که با یک شناسه خاص به شبکه بلاک چین افزوده می شود. وانگ که از محققین و مغزهای متفکر در انقلاب جهانی بلاک چین است، "نروس" را پایه ریزی کرده است. وی می گوید "نروس" دارای یک زیرساخت غیرمتمرکز و شفاف در صنعت مالی است تا هرکسی بتواند در هر جا به خدمات مالی دسترسی داشته باشد. به عبارت دیگر، "نروس" یک نوع محتوی یا پیام است. وانگ می گوید هدف از ایجاد این ارز دیجیتالی نه تنها انتقال پول بلکه نقل و انتقال و معامله انواع دارایی هاست. او می گوید ظهور بیت کوین نشانگر این بود که ما می توانیم از طریق فن آوری بلاک چین کارهای بیشتری انجام بدهیم. بیت کوین یک سیستم پرداخت باز و بدون مرز است که تمام افراد می توانند از آن بهره مند شوند اما ارز "نروس" یک قدم از بیت کوین جلوتر است چراکه کلیه خدمات مالی در دنیای واقعی را می تواند در خود جای بدهد. 

وانگ به همراه سه تن از دستان خود از اوایل سال 2018 ارز دیجیتالی "نروس" را پایه ریزی کرد و در حال حاضر در حال آزمایش آن است. وی می گوید این ارز تا پایان امسال برای راه اندازی در شبکه واقعی تقریبا آماده است. مرکز اصلی فعالیت این گروه در چین است ضمن اینکه از حمایت شرکای خود در ژاپن، اروپا و امریکا نیز بهره مند هستند.

منبع: Newsweek

ترجمه: ف. اسکندرخو