02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

جمع جهانی فولاد در تازه ترین گزارش ماهانه خود می گوید تولید فولاد خام ایران در هشت ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱ درصد رشد داشته و به ۱۸.۶ میلیون تن رسیده است.

به گزارش اخبار فولاد، این در حالی است که آمریکا اردیبهشت پارسال بخش فلزات، از جمله فولاد ایران را که صادرات آن میلیاردها دلار برای جمهوری اسلامی درآمد دارد، تحریم کرد.به گزارش سازمان توسعه و تجارت ایران، میزان صادرات آهن و آلیاژهای آن (چدن و فولاد) طی سال ۱۳۹۷ به حدود ۳.۹ میلیارد دلار و صادرات مس و محصولات مسی به حدود ۷۰۰ میلیون دلار بالغ شد. ایران همچنین بیش از ۸۴۰ میلیون دلار صادرات سنگ آهن داشته است. جمهوری اسلامی از ابتدای پارسال جزئیات صادرات خود را منتشر نمی کند و دقیقا معلوم نیست وضعیت صادرات فلزات ایران به چه صورتی است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران نیز روز پنج شنبه گزارش ماهانه منتشر کرد که نشان می دهد تولید فولاد خام کشور در پنج ماه ابتدایی سال جاری خورشیدی ۸ درصد نسبت به دور مشابه پارسال افزایش یافته و به ۱۱.۴ میلیون تن رسیده است.تولید محصولات فولادی هم با افزایشی نزدیک ۷ درصدی به حدود ۹.۵ میلیون تن رسیده است.مجمع جهانی فولاد می نویسد تولید جهانی این محصول در هشت ماه ابتدایی سال جاری میلادی به خاطر شیوع کرونا ۴.۲ درصد کاهش یافت و به نزدیک ۱.۲ میلیارد تن رسید، اما تولید ماه اوت، مقداری نسبت به اوت پارسال افزایش داشته است.علت این امر، افزایش تولید فولاد چین در پی کاهش محدودیت های قرنطینه در ماه گذشته میلادی است.چین به تنهایی بیش از نیمی از تولید فولاد خام جهان را انجام می دهد و در ماه اوت تولیدش نسبت به اوت پارسال ۸.۴ درصد افزایش یافت.

به این مطلب امتیاز دهید

0/5
امتیاز

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید