02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

صادرات میلگرد به ترکیه از مرز سرو
• گذرگاه مرزی سرو (اسن دره):

گذرگاه مرزی سرو در استان اذربایجان غربی واقع شده است و حدود یک ساعت با ارومیه فاصله دارد. کشور ترکیه گمرک خود را در این بخش «اسن دره» نامیده است که جزء زیر مجموعه های گمرک «وان» به شمار می آید. گمرک اسن دره با شهر وان سه ساعت فاصله دارد و مجهز به اسکن چمدانی و کامیونی وسگ های موادیاب است. «یوکسک اووا» نزدیک ترین شهر ترکیه به این مرزمی باشد که حدود نیم ساعت با آن فاصله دارد و دارای فرودگاه داخلی نیز می باشد.

به طور متوسط روزانه حدود 1800 مسافر در این مرز عبور و مرور دارند، حدود 20 کامیون خروجی و 20 کامیون ورودی درقالب کامیون های صادراتی که اغلب آنها محصولات فولادی نظیر

میلگرد صادراتی

،

ورق گالوانیزه 

، وارداتی و ترانزیتی و همچنین خودروهای سواری نیز از این مرز تردد می کنند. میزان

صادرات میلگرد به ترکیه

، عراق و ... از کلیه مرزهای ایران طی ماه اخیر کاهش یافته است و یکی از مهمترین دلایل آن، نرخ ارز و تاثیری است که در 

قیمت میلگرد صادراتی

و

قیمت ورق صادراتی

داشته است. لذا ادامه روند

صادرات آهن آلات به ترکیه

و عراق و ... بستگی زیادی به سیاست های دولت و حمایت ایشان دارد.

میلگرد صادراتی به ترکیه

 

بین ترکیه و ایران سه دروازه رسمی مرزی رازی ـ کاپی کوی، سرو ـ اسندره، بازرگان ـ گوربلاغ وجود دارند. دروازه مرزی سرو - اسندره که به عنوان سومین گذرگاه ایران و ترکیه شناخته شده است، بین مرز ترکیه و ایران در شهر یوکسک اوای استان حکاری واقع شده است.

مرز سرو ارومیه از مسیرهای مهم مرزی ایران با ترکیه و به عنوان دومین مرز رسمی این دو کشور در آذربایجان غربی است. این مرز در 55 کیلومتری شمال غربی شهر ارومیه واقع شده و از آنجایی که از جاده زمینی و امکانات گمرکی قابل قبولی برخوردار است، نقش مهمی در رونق تجارت بین کشورهای ایران و ترکیه دارد. در سال 1337 گمرک سرو به منظور انجام مبادلات مرزی و همچنین امور مسافری به عنوان دفتر گمرکی راه اندازی شد و در حال حاضر با 56 پست سازمانی در حال خدمت رسانی در بخش های مسافری، گمرکی قضایی، صادرات و واردات است. به علاوه، در این واحد گمرکی ترانزیت کالا و تمامی امور مربوط به آن نیز انجام می شود.

صادرات ورق گالوانیزه به ترکیهمیزان مرز مشترک کشورهای ایران و ترکیه حدود 550 کیلومتر است و استان های آغری، وان، ایغدیر و حکاری در ترکیه با استان آذربایجان غربی از ایران دارای یک مرز مشترک هستند. هر دو کشور ترکیه و ایران عضو کریدور تراسیکا هستند که از شرق به غرب می‌رود. تراسیکا کریدوری بین‌المللی است که آسیا را به اروپا متصل می‌کند. این کریدور برای منطقه، ایران، آسیا و اروپا از اهمیت بین‌المللی بسیاری برخوردار است. ایران و ترکیه عضو کریدور شمال ـ جنوب نیز هستند که ایران مؤسس آن است.

 

تهیه و تنظیم : مهندس مریم مهدوی

 

به این مطلب امتیاز دهید

4/5
11 امتیاز