پایگاه خبری فولاد ایران - بلاتکلیفی و افت معاملات مسکن موجب شده حال و روز نماد معاملاتی تسه وخیم شود و بیشتر دارندگان اوراق تسهیلات مسکن در صف فروش ایستاده اند.

? اوراق تسهیلات مسکن که از دهه سوم فروردین ماه وارد کانال 40 هزار تومانی شده بود و در بازه 47 تا 49 هزار تومان خرید و فروش می‌شد، این روزها به بازه 44 هزار تومان رسیده و در تعدادی از نمادهای معاملاتی مانند تسه های 9602 و 9603 (اوراق تسهیلات مسکن صادره در اردیبهشت و خرداد 96) به قیمت 44 تا 46 هزار تومان عرضه می‌شود؛ البته این برگه‌ها ظرف کمتر از 60 روز آینده اعتبار خود را به دلیل اتمام تاریخ اعتبار 2 ساله‌شان از دست می‌دهند و دارنده آنها صرفاً تا یک ماه بعد از تاریخ اعتبار می‌تواند تسهیلات مسکن دریافت کند و به همین دلیل این اوراق جز ارزان‌ترین برگه‌های تسه محسوب می‌شوند.

ابراهیم رزاقی ، استاد پیشکسوت اقتصاد: طبق قانون اساسی دولت موظف است برای همه مسکن فراهم کند، اما متاسفانه بجای قانون اساسی مکتب سرمایه‌داری آن هم از بدترین نوع در ایران اجرا می‌شود.

 در ایران بدترین نوع سرمایه داری اجرا می شود! در کشورهای غربی یک مقاومت مردمی در برابر سرمایه داری وجود دارد. همین جلیقه زردها را در فرانسه ببینید. بسیاری از آن ها شاید خانه هم داشته باشند اما سطح زندگی خیلی پایین است و می دانند که علت این وضعیت نظام سرمایه داری حاکم بر کشور آن هاست.

در همان آمریکای مهد سرمایه‌داری از عایدی معاملات مسکن حدود 80 درصد مالیات می گیرند! البته مالیات بر عایدی سرمایه اسم مناسبی نیست. این چه سرمایه ای است که با خرید و فروش نیاز مردم سود میبرد؟ بهتر است بگوییم مالیات بر غارت سرمایه‌های مردم!

 

گفت و گوی کامل را بخوانید:

http://www.daraian.com/fa/paper/141-day/21927

 

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق