02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

حمیدرضا رستگار رییس اتحادیه آهن‌فروشان درباره گران شدن آهن آلات می‌گوید: مگر می شود تیرآهن چند روزه یک تا دو میلیون تومان گران شود، ما به نحوه توزیع محصولات فولادی انتقاد داریم این موضوع را چندین بار اعلام کرده‌ایم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده‌ایم.

رستگار باور دارد: بازار محصولات فولادی و آهن با تصمیمات غیرکارشناسی و اشتباه هر روز با هرج و مرج بیشتری روبرو می‌شود. هر گونه تغییرات قیمتی در حوزه ارز، تاثیرات مستقیم خود را بر بازار می گذارد که این موضوع اصلا قابل قبول نیست.

او در ادامه توضیح داد: هنوز خرید و فروش محصولات فولادی با ابهامات زیادی همراه است .تصمیمات غیرواقعی است و فقط دولت به صورت مقطعی اقدام به سرکوب قیمتی می‌کند.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن انتقادی به برخی از تولیدکنندگان وارد می‌کند و می‌گوید: برخی از تولیدکنندگان خودشان توزیع کننده شده و محصولات خود را با چندین برابر قیمت در بازار می‌فروشند. در بخش ورق تولیدکننده بیش از سهمیه خود محصول دریافت کرده و به جای عرضه تمام محصولات در بورس کالا بخشی از آن را در بازار آزاد آن هم از 40 تا 50 درصد گرانتر به فروش می رساند. جالب اینجا است هیچ مرجعی نیز برخوردی با آنها نداشته و فقط قیمت‌ها به صورت سلیقه ای از سوی تولیدکنندگان اعلام می‌شود.

رستگار در پایان گفت: میلگرد 10 روز پیش 10 هزار تومان بود اما امروز به کیلویی 11 هزار و 500 تومان رسیده است شمش نیز 8 هزار تومان بود اما امروز 10 هزار تا 11 هزار تومان عرضه می شود. نکته قابل تامل اینجا است برخی از فروشندگان و حتی تولیدکنندگانی که وارد بازار شده‌اند محصولات را بیش از این رقم‌ها عرضه کرده و همین امر بازار را با قیمت های قابل تاملی روبرو ساخته است.

 

انتهای پیام

به این مطلب امتیاز دهید

0/5
امتیاز

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید