پایگاه خبری فولاد ایران - پیش بینی شده مصرف محصولات فولادی در چین فوریه سال جاری تا 43 میلیون تن نسبت به فوریه سال قبل کاهش یابد چرا که شیوع کرونا فعالیت صنایع و ساخت و ساز را مختل کرده است. حتی اگر گسترش این ویروس در فوریه دیگر روند صعودی نداشته باشد بعید است فعایلت کارخانه ها و پروژه های سختمانی زودتر از 24 فوریه از سر گرفته شود. به گزارش فولاد ایران،   از این رو مصرف فولاد چین این ماه بین 31 تا 43 میلیون تن کاهش می یابد.

 

اعلام شده کارگران مهاجر در نقاط مختلف چین از 10 فوریه باید به سر کار خود برگردند ولی احتمال می رود این قرنطینه ها دو هفته دیگر ادامه یابد تا از شیوع کرونا در کارخانه ها و پروژه های ساختمانی جلوگیری شود. از این رو احتمالا زودتر از 24 فوریه همه سر کار خود بر نمی گردند. از آنجایی که کمبود ماسک هم در چین وجود داشته شاید کارخانه داران و کارفرمایان نتوانند ماسک کافی در اختیار کارگران بگذارند از این رو نمی توانند به طور کامل فعالیت خود را از سر گیرند. 

 

ظاهرا چینی ها ظرفیت تولید 20 میلیون ماسک در روز را دارند و خود صنعت ساخت و ساز چین به تنهایی 50 میلیون کارگر و کارمند دارد و نیاز است که ماسک ها هر روز عوض شوند. ظاهرا شرکت های ساختمانی باید قبل از سر گیری فعالیت خود مجوزهای رسمی از مقامات بالادستی خود بگیرند و این کارها زمان بر است. برخی شرکت ها نیز اعلام کرده اند زودتر از اول مارس فعالیت خود را مجددا شروع نمی کنند. همچنین برخی معتقدند بعید است زودتر از اوایل آوریل بازارها فعالیت کامل خود را از سر بگیرند. 

 

منبع: platts

ترجمه: م. تابان شمال