حمیدرضا رستگار، رییس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات استان تهران درباره آمادگی صنف فروشندگان آهن و فولاد به منظور ساخت سالانه 1 میلیون واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید و تامین مسکن، گفت: بنده به نمایندگی از سایر همکاران فعال در صنف فروشندگان آهن و فولاد خیلی محکم اعلام می کنم، توانایی تامین صدرصد آهن و فولاد به منظور ساخت 1 میلیون واحد مسکونی بدون تزریق هیچ سرمایه در گردشی در داخل کشور وجود دارد، زیرا پتانسیل تولید آهن در کشور 60 درصد بیش از نیاز به مصرف در شرایط کنونی است.

این مقام صنفی توضیح داد: تولید آهن و فولاد در کشور در حداقلی ترین حالت، 10 میلیون تن کمتر از میزان مصرف کنونی و با این مازاد مصرف چگونه ممکن است با در تامین آهن الات ساخت 1 میلیون واحد مسکونی در هر سال کمبودی را داشته باشیم.

صنعت آهن و فولاد کشور، آماده ساخت 1 میلیون واحد مسکونی در سال است

رستگار، ادامه داد: اگر متولیان حوزه مسکن برنامه ای برای ساخت سرپناه برای مردم داشته باشند، ما با تمام توان در زمینه تولید، توزیع و نظارت بازار شرایط ساخت و ساز خانه را فراهم کرده و در کنار آن ها خواهیم بود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات استان تهران در تشریح معضلات صنعت آهن و فولاد کشور در طول 7 سال رکود صنعت ساخت و ساز، گفت: یکی از اصلی ترین بازارهای هدف صنعت آهن و فولاد، بخش مسکن کشور است و وضعیت تولید واحد مسکونی به طور مستقیم برای شرایط بازار آهن و فولاد اثرگذار است.

رکود صنعت ساخت وساز پس از پروژه مسکن مهر، بازار صنعت آهن و فولاد را کوچک کرد

او درباره تولید انبوه مسکن در قالب پروژه مسکن مهر، می‌گوید: بازار آهن و فولاد به دلیل شدت گرفتن تولید مسکن تحت عنوان پروژه عظیم مسکن مهر، رونق مناسبی گرفت اما پس از آن شاهد رکود بخش مسکن و به تبع آن رکود بازار آهن و فولاد بودیم. در طول 7 سال گذشته متاسفانه آمار مرتبط با فروش آهن آلات هیچ رشدی موثری را تجربه نکرده است و از مقادیر فروش آهن در حال حاضر، بخش اندکی به حوزه مسکن تعلق دارد.

برای تولید مسکن در کنار مردم و متولیان حوزه مسکن هستیم

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد در پایان گفت گفت: از تمامی متولیان حوزه مسکن تقاضا داریم با برنامه ریزی مناسب در بخش تولید انبوه واحد مسکونی، از پتانسیل صنعت آهن و فولاد کشور در راستای تحقق اهداف کشور و بهبود شرایط معیشتی مردم استفاده کند. نیاز امروز کشور در ارتباط با تقاضاهای جدید بازار مسکن، بافت فرسوده و سایر منابع تقاضا لزوم توجه به بخش مسکن را بیش از پیش روشن می کند.

 

انتهای پیام