معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اصفهان گفت نامه اخیر معاون اول رییس جمهوری مبنی بر لزوم رعایت ضوابط بورس کالا در معاملات، بیانگر پایان نگاه دستوری دولت به قیمت فولاد بوده و این خبری خوش برای سهامداران است.

طهمورث جوانبخت می‌گوید: هفته گذشته با حمایت فعالان صنعت فولاد و بازار سرمایه، شیوه نامه قیمت گذاری دستوری از سوی مجلس زیر سوال رفت و در ادامه معاون اول رییس جمهوری نیز از این موضوع حمایت کردند.

او در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت گذاری به کلی منتفی شده است؟ گفت: بله، موضوعی که سهامداران باید به آن توجه کنند، آن است که قرار است برای قیمت فولاد نرخی پایه مشخص شود که موضوع مهمی نیست. در خصوص سقف قیمت نیز قطعا قیمت دستوری نخواهیم داشت و پیش بینی بنده مبنا قرار گرفتن قیمت های جهانی آن هم نه براساس نرخ دلار نیما بلکه دلار سنا است که این اتفاق به معنای رسیدن سود اصلی به فولادسازان به جای دلالان است.

معاون فولاد مبارکه در خصوص روند معاملات سهام شرکت های فولادی نیز گفت: روند منفی روزهای اخیر به دلیل چشم انداز منفی سهامداران از قیمت گذاری دستوری بود چراکه اگر قیمت دستوری می شد ماهانه 2000 میلیارد تومان درآمد فولاد مبارکه به عنوان رانت به جیب واسطه ها واریز می شد اما امروز این مبلغ به شرکت می رسد.

جوانبخت توضیح داد: سهامداران هوشیار هستند و به نظر می رسد با منتفی شدن قیمت گذاری، ورق بازار سهام برگردد و شرایط سهامداران به سرعت بهبود یابد.

او در پایان گفت: فولاد مبارکه با تمام توان در حال تولید است و پیش بینی می کنیم وضعیت سوداوری شرکت در نیمه دوم سال به مراتب بهتر از نیمه اول سال باشد.

 

انتهای پیام

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق