پایگاه خبری فولاد ایران - رئیس هیات عامل ایمیدرو ‌تاکید کرد: سیاست ما حرکت از سمت تقسیم سود شرکت های بزرگ به سوددهی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو): خداداد غریب پور که ظهر امروز در فولاد امیرکبیر کاشان و در جمع مدیران شهرستان، نماینده مردم کاشان در مجلس، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان و رئیس اتاق بازرگانی کاشان سخن می گفت، تصریح کرد: باید نگاه بلند مدت به توسعه داشته باشیم و ایمیدرو شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی را تشویق به هدایت سود به طرح های توسعه می کند.

وی با بیان اینکه این امر از پشتیبانی ایمیدرو برخوردار است، افزود: دولت ریالی در طرح های توسعه شرکت های بزرگ از منابع عمومی هزینه نخواهد کرد.

دولت رقیب بخش خصوصی در معدن نیست

وی با اعلام این خبر که دولت به هیچ وجه رقیب بخش خصوصی در معدن و صنایع معدنی نخواهد شد، اظهار داشت: طرح های توسعه البته باید دارای راهبرد باشند به طوری بتوان سودی بالاتر از بهره بانکی از آن داشت.

غریب پور تاکید کرد: سرمایه و‌ سود شرکت ها صرف رشد ارزش افزوده شود که علاوه بر رشد اشتغال و درآمدزایی، شاهد افزایش سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی شویم.

به گفته وی، بنگاه های تولیدی از تقسیم و ‌توزیع سود به سمت انباشت سرمایه حرکت کنند.

وی در عین حال خبر داد که شرکت های بزرگ این حوزه از بخش اکتشاف به عنوان حلقه نخست وارد فعالیت شده اند و به صورت کنسرسیوم وارد بخش اکتشاف شده اند.

مسئولیت های اجتماعی

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش توجه به مسوولیت اجتماعی را از اولویت های شرکت های معدنی و صنایع معدنی دانست.

غریب پور که پس از ارایه گزارش تولید، توسعه و اقدامات فولاد امیرکبیر سخن می گفت، تاکید کرد: رشد تولید و همچنین کاهش مصارف انرژی در این شرکت نشان از توجه به سرمایه های اجتماعی و اعتماد به نیروی انسانی می دهد.

وی ادامه داد: شرکت فولاد امیر کبیر کاشان با اعتماد متقابل توانسته به بومی سازی برخی قطعات و‌ تجهیزات دست یابد.

طرح 300 هزار تنی ورق گالوانیزه

حمید رضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه نیز در این برنامه گفت: فولاد امیر کبیر که سهم 53 درصدی آن متعلق به فولاد مبارکه است برنامه اجرای طرح جدید 300 هزار تنی ورق گالوانیزه را پیش رو دارد.

وی تاکید کرد: این طرح در راستای اهداف کلان فولاد مبارکه و به صورت یکپارچه تعریف شده تا سهم 20 درصدی از تولید ورق گالوانیزه را همچنان در اختیار داشته باشد.

ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس نیز از نگرش خروج دولت از رقابت با بخش خصوصی در معدن و صنایع معدنی استقبال کرد و‌آن را خبری خوشایند برای بخش خصوصی دانست.

وی نیز از هدایت بخش قابل توجهی از سود شرکت های بزرگ به توسعه حمایت کرد.

ایمیدرو

450+ مشتری وفادار و راضی
1200+ گردش ماهیانه محصول
730+ مشاوره تخصصی خرید
1000+ مرسوله ارسالی موفق