بازار آهن , قیمت آهن , قیمت میلگرد

فعالان پایین دست با چشمانی باز و منطقی روشن، وقایع اثرگذار بر بازار را رصد نموده تا دچار ضرر و زیان ناشی از هیجانات بازار نشوند.

گرچه ۳۰ هزار تن

شمش آهن خوزستان

با قیمت تمام شده ۴۲۰۰ تومانی روز گذشته در بورس معامله شد تا عامل نوسان ساز و شوک هیجانی به بازار باشد؛ فعالان

بازار آهن

به خصوص آهن فروشان دقت داشته باشند که به نوعی در این روزهای واپسین و باقی مانده پایانی سال ۹۷، با چشمانی کاملا باز و منطقی حساب شده، تحولات بازار را زیر نظر گرفته تا خدای نکرده گرفتار ضرر و زیان این جوسازی ها نشده و مجددا رودست نخورند . 

چرا که فاصله بین شاخص

قراضه آهن

و نرخ تمام شده شمش القایی حداقل کیلویی ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان/کیلو دیروز حباب دار شد و این اتفاق این سیگنال را به مخاطب مخابره میکند که به محض فروکش نمودن التهابات، این حباب نیز تخلیه خواهد شد و در گام بعدی بازار سنتی و زنجیره تامین بخش کاملا خصوصی حوزه نورد، با اتکاء به شمش القایی به سرعت عقب‌نشینی خواهد نمود و در نتیجه سرمایه گذار و آهن فروش میماند با خرید های مازاد انباری و بازار کساد بعد عید و عقب‌نشینی قیمتهای بازار . مگر اینکه نرخ قراضه آهن در ادامه پرواز کند که فعلا پتانسیل چنین رخدادی دیده نشده است . 

نرخ کف قابل اعتماد و قابل اتکاء بازار به منظور سرمایه گذاری، بطور مشخص و فعلا،

قیمت میلگرد آجدار

در بورس کالا است که با نرخ تمام شده حول و حوش ۴۰۲۰ تومان معامله شده است که با احتساب سود منصفانه بنکدار در بازارهای آرام حدود ۴۱۰۰ دیده میشود . 

لذا مجددا تاکید میشود که به نرخهای ناپایدار کنونی که بر پایه نرخ متزلزل شمش القایی بنا نهاده شده، دلخوش و متکی نباشید که التهابات بازار شب عید موقتی است و غیر قابل اطمینان؛ و این نکته را هم تقریبا تمامی فعالان بازار میدانند که معاملات شمش خوزستان به دلیل شرایط فوق العاده جذاب نحوه تسویه آن، اکثر اوقات از نرخهای واقعی بازار نقدی فاصله دارد.

در ضمن دیروز به واسطه کمک هایی که از سوی مجلس به دولت شد که در واقع از سه ناحیه،

1- گرفتن وام ۵ میلیاردی از روسیه
2- فاینانس از صندوق توسعه ملی
3- انتشار ۴۵ هزار میلیارد اوراق به نفع دولت؛

برای دولت گشایش ایجاد شد که متعاقب آن بازار دلار و طلا علیرغم التهابات موجود بازار شب عید، نیز عقب نشینی نمود که در جای خود قابل تامل است .