02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

قیمت ورق هاردوکس

فولاد هاردوکس , ورق مقاوم به سایش

همواره باید در نظر داشته باشیم عامل سختی سبب ایجاد خواص ضد سایشی و افزایش استحکام سازه ای می گردد. افزایش سختی باعث کاهش میزان سایش گشته و از آسیب رساندن مواد ساینده بر سطح جلوگیری می کند.

 

ورق هاردوکس

در تمامی طول مدت کارکرد خود دارای خواص سایشی یکسان بوده و از استحکام تسلیم کششی بسیار بالا برخوردار است که این امر مانع تغییر شکل سازه و ثابت ماندن ظاهر آن می گردد.


عامل چغرمگی از

خواص فولاد هاردوکس

است که نشانه مقاومت بالا در برابر ضربه می باشد و علاوه بر آن بیانگر کیفیت بالای فولاد است، سبب سهولت در امر خم پذیری ، شکل پذیری و

جوشکاری ورق هاردوکس

می گردد بدون آنکه خطر ترک خوردگی در طی این فرآیندها در فولاد وجود داشته باشد.


می توان گفت اگر

ورق ضد سایش هاردوکس

تحت عامل بارگذاری فراتر از نقطه تسلیم خودقرار گیرد یا در معرض ضربات سنگین باشد دچار ترک خوردگی نمی شود و اگر دارای ترک خوردگی قبلی باشد گسترش پیدا نخواهد کرد. نیروهای ضربه ای وارد شده به این نوع ورق ها در تمام جهات پخش شده و انرژی را درخود جذب کرده و همانند زمانی که توپ تنیس به راکت تنیس برخورد می کند در این نوع ورق ها نیز پس از اتمام ضربه ورق به حالت اولیه خود باز می گردد کهاین امر از مزایای بسیار مهم و کاربردی هاردوکس خواهد بود.
به عنوان مثال از مزایای استفاده این نوع ورق ها می توان در به کاربردن آن در ساخت بدنه اتاق کمپرسی اشاره کرد که در صورت استفاده از هاردوکس قادر به حمل بار بیشتر به میزان 20% هستیم که این امر سبب کاهش تردد کامیون ها در جاده ها و صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا می گردد.
فارغ از در نظر گرفتن کاربرد این نوع فولادها در صنایع مختلف، هاردوکس سبب ایجاد دنیایی سبک تر، قابل اطمینان تر و نیرومندتر برای بشر خواهد گردید.

برای اطلاع از قیمت انواع ورق ، به صفحه قیمت ورق مراجعه نمایید.

 

ورق مقاوم به سایش , فولاد هاردوکس

 

تهیه و تنظیم : مهندس ابراری

به این مطلب امتیاز دهید

5/5
5 امتیاز

مطالب مرتبط

هیچ برچسبی مطابقت ندارد

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید