02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور بدون واسطه

ورق گالوانیزه رنگی , ورق رنگی شیروانی

ورق گالوانیزه رنگی

ورق های رنگی، ورق های گالوانیزه ای هستند که با یک لایه رنگ کوره ای (الکترواستاتیت) رنگ شده اند. ضخامت رنگ در سطح بالایی ورق ، 20 الی 25 میکرون و سطح پایینی ورق ضخامت 7 الی 15 میکرون رنگ دارند. ورق های رنگی گالوانیزه را در محیط های بسیار خورنده، اسیدی، قلیایی و با رطوبت بالا مورد استفاده قرار می دهند. مزیت رنگ برای ورق های گالوانیزه، پوشش زیبا ، وزن سبک و ایمنی در برابر زلزله، عدم تغییر رنگ و حالت به مرور زمان، یکپارچگی و عدم شکستگی در زمان و مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی است. ورق های رنگی همچنین شکل پذیر نیز هستند که از طریق دستگاه های خاص و فرمینگ، به اشکال گوناگون همانند سفالی، کرکره ای، شادولاین، ذوزنقه و ... برای سقف های شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

فرآیند تولید ورق رنگی

ورق رنگی , فرآیند تولید ورق رنگی

فرآیند تولید ورق رنگی ، عمدتاً به چهار بخش تقسیم می گردد که مختصری آنها را توضیح می دهیم سپس فرآیندی کلی را به صورت مرحله به مرحله بیان می داریم.

 

1- آماده سازی ورق رنگی

آماده سازی ورق پایه ورق رنگی، مهمترین مرحله در رنگ کردن ورق های گالوانیزه است. زیرا هرچقدر آماده سازی که شامل چربی زدایی و پاک نمودن سطوح ورق ها است ، به درستی انجام پذیرد، چسبندگی و قابلیت شکل پذیری ورق های رنگی بهتر و مرغوب تر صورت می پذیرد.
مهم‌ترین تولیدکنندگان ورق‌های رنگی در هند به جای اندودکاری با فسفات، روی ورق گالوانیزه از تکنولوژی No-Rinse (بدون شست‌وشو) استفاده می‌کنند. اندودکاری در واقع ایجاد یک لایه بسیار نازک طی یک فرآیند شیمیایی بر روی ورق است که سطح اندود شده، فولاد را به لایه رنگ بعدی می چسباند تا مقاومت و ضد خوردگی و فرسایش لایه افزایش پیدا کند. همچنین برای نگهداری یا شست‌وشو و ساختار کاملا یکپارچه، اندودکاری بهتر است و همچنین می‌تواند به تقاضای مصرف‌کنندگان نهایی برای افزایش قابلیت انعطاف‌پذیری ، پاسخ دهد.

 

2- زیرچسب های ورق رنگی (Primer)

زیرچسب های ورق رنگی که یک لایه پرایمر می باشد را پس از آماده سازی ورق، روی سطح آن می پاشند. زیرچسب ها، انعطاف پذیری ورق رنگی و مقاومت آن را افزایش می دهد. سپس در کوره های پخت، قرار گرفته و خشک می گردند.
با توجه به رزین‌های مختلف مانند اپوکسی، پلی‌استر، پلی اورتان و PVC زیرچسب‌های گوناگونی وجود دارد. زیرچسب اپوکسی برای پوشش سقف ‌ها مناسب است، چون رنگدانه کرومات دارد.

 

3- اندودکاری کرومات

کرومات کردن ورق ها، مهمترین عامل در جلوگیری از خوردگی آنها می باشد. معمولا در یک سیستم دو لایه اندودکاری، شامل یک لایه یا پوشش بیرونی و یک زیرچسب روی سطح فلز آماده شده، به‌کار گرفته می‌شود. در گذشته اکثرا زیرچسب‌های اندودکاری کلاف، ترکیبات کرومیوم مانند استرونیتوم و کرومات روی بودند تا مقاومت ضدخوردگی لازم محصول نهایی بدست آید.

 

4- پوشش بیرونی ورق رنگی

پوشش بیرونی که همان رنگ اصلی ورق ها می باشد با ضخامت معین، پس از زیرچسب ها قرار می گیرند و در کوره پخته می شوند. لایه رویی شامل ترکیبی از رنگدانه‌های متفاوت و افزودنی‌ها است که رنگ لازم ورق‌های رنگ‌اندود را مشخص می‌کند و دیگر خواص مانند مقاومت ماوراء بنفش را بوجود می‌آورد.

 

مراحل تولید ورق رنگی گالوانیزه به شرح زیر می باشد :

1- چربی گیری به صورت سرد یا الکتریکی : آماده سازی کلاف های گالوانیزه و پولیش ورق ها به منظور از بین بردن چربی ها و ناخالصی های سطح فلز
2- برس کاری ورق ها بوسیله غلتک های مخصوص جهت صاف و صیقلی نمودن سطح ورق
3- شستشو ورق و خشک نمودن آنها
4- شستشو گرم با مواد قلیایی : مواد شیمیایی را بر روی ورق ها می پاشند که مقاومت آن و چسبندگی رنگ به ورق را افزایش دهند. سپس خشک می کنند.
5- کروماته کردن ورق : پس از چربی زدایی به منظور افزایش مقاومت ورق ، افزایش چسبندگی آن و جلوگیری از پوسته شدن رنگ، ورق ها را کروماته می کنند
6- جهت رنگ آمیزی، ابتدا یک رنگ پایه پرایمر روی سطح بالایی و پایینی ورق می پاشند و در کوره پخت می گردد.
7- پس از سرد شدن ورق ها، رنگ اصلی که از جنس پلی استر، اپوکسی، پلی وینیل کلراید و یا پلی اورتان است را به وسیله غلتک روی سطح ورق می پاشند و باز هم در کوره جهت پخت و تثبیت رنگ قرار می گیرند.


در صورت استفاده از رنگهايی از جنس پلاستیسول با ضخامت بالا بر سطح رویی ورق، می توان با کمک فرايندي که بعد از کوره پخت رنگ نهایی انجام میشود ، بافتهای سطحی خاصی مانند چرمی شکل، کتانی و گرانیتی را ايجاد كرد.
گاهی با استفاده از فرایند دیگری به نام (Stripable) لایه ای محافظ بر روی سطح ورق رنگی قرار ميدهند . لایه مذکور قبل از مصرف جدا ميشود . این لایه همان نایلون معمولا آبی رنگی است که روی ورقهای استنلس استیل برای محافظت از آن قرار میدهند.


مشخصات ظاهری ورق رنگی

ورق های رنگی گالوانیزه، دارای ضخامت کمی هستند. ضخامت ورق گالوانیزه پایه، حدود 0.2 تا 0.7 میلی متر یا اصطلاحاً 20 و 70 است. ورق های گالوانیزه رنگی به حالت رول و شیت در ابعاد 1000 و 1250 میلی متری در بازار موجود می باشند. طیف گسترده ای از رنگ ها، تولید و عرضه می گردد. همچنین ورق های گالوانیزه رنگی را می توان بر اساس کاربرد در فرم های مختلفی مورد استفاده قرار داد. این فرم ها عبارتند از :

ورق گالوانیزه , ورق عرشه فولادی

• ورق گالوانیزه عرشه فولادی 

ورق گالوانیزه رنگی طرح سینوسی یا کرکره شیروانی 

ورق گالوانیزه رنگی طرح ذوزنقه  

ورق گالوانیزه رنگی طرح سفال پالرمو 

ورق گالوانیزه رنگی طرح سفال ژنوا   

ورق گالوانیزه رنگی طرح شادولاین 

• ورق گالوانیزه رنگی فرم تیزه

• ورق گالوانیزه رنگی فرم و برش شده به صورت آبرو شیروانی

 

کاربرد ورق رنگی

کاربرد ورق رنگی، غالباً برای مصارف ساختمانی و سقف هاست. از دیگر کاربردهای ورق رنگی استفاده در بدنه ابارها، کارگاه ها، سقف کاذب، نمای داخلی و خارجی، صنایع فلزی مانند کابینت، تجهیزات اداری، پارتیشن، بدنه کامپیوتر، حمل و نقل، سردخانه ها و ... است. همچنین از ورق رنگی برای ساخت بدنه خارجی یخچال ، آبگرمکن ، اجاق گاز ، ماشین لباس شویی و وسایلی از این دست استفاده می کنند.

از

ورق های رنگی گالوانیزه

در تهیه

ورق های شیروانی

نیز استفاده می گردد. ورق های شیروانی برای ساخت سقف ها در رنگ ها و فرم های مختلفی استفاده می گردد. از جمله این فرم ها می توان به موراد زیر اشاره نمود :


ورق طرح سفال (پالرمو و ژنوا) : ورق رنگی طرح سفال عموما برای پوشش سقف های شیب دار از جمله سقف های ویلا ، سر در منازل ،سایبان و پارکینگ و …. کاربرد دارد .

ورق رنگی شیروانی , ورق رنگی طرح سفال

ورق کرکره سینوسی : طرح کرکره سینوسی، از قدیمی ترین و پرطرفدارترین طرح های ورق رنگی گالوانیزه می باشد که برای سقف های شیروانی و هدایت آب باران و ... مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت و کیفیت کارخانجات مختلف در تولید ورق گالوانیزه رنگی طرح کرکره متفاوت است. از پرکاربردترین کارخانه ها می توان به موراد زیر اشاره نمود :

ورق گالوانیزه کرکره فولاد مبارکه اصفهان
ورق گالوانیزه کرکره کاشان
ورق گالوانیزه کرکره شهرکرد
ورق گالوانیزه کرکره هفت الماس
ورق گالوانیزه کرکره سمنان
ورق گالوانیزه کرکره ساوه
ورق گالوانیزه کرکره اشتهارد

ورق رنگی شیروانی , ورق رنگی طرح کرکره سینوسی

ورق ذوزنقه : طرح ذوزنقه، موج های مربع در عرض ورق ایجاد می نماید. ورق های ذوزنقه غالباً در سقف های شیروانی و یا حصار دور زمین یا ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق رنگی شیروانی , ورق رنگی طرح ذوزنقه

ورق شادولاین : یکی از طرح های پرطرفدار و زیبای ورق های شیروانی، طرح شادولاین است. مزیت این طرح، نصب سریع و آسان، زیبایی و قیمت مناسب، وزن سبک و ایمنی، یکپارچگی و عدم شکستگی و مناسب بودن برای پوشش سقف و دیوار سوله و ویلا می توان نام برد. این ورق ها را میتوان از ورق گالوانیزه شده (بدون رنگ) نیز تهیه نمود.

ورق رنگی شیروانی , ورق رنگی طرح شادولاین

پرچین شیروانی 

 

 

استاندارد ورق گالوانیزه رنگی

ورق های رنگی در رنگ های متنوعی تولید می شود که دارای استاندارد یکسانی در تمام دنیا می باشد. این استاندارد به نام رال رنگ شناخته می شود، تقریبا بیش از ۱۶ رنگ متنوع ورق رنگی تولید می شود که عبارتند از:

1- ورق گالوانیزه رنگی سفید یخچالی : رال ۹۰۱۶
2- ورق گالوانیزه رنگی کرم : رال ۹۰0۱
3- ورق گالوانیزه رنگی نقره ای : رال 7033
4- ورق گالوانیزه رنگی قرمز : رال ۳۰۰۰
5- ورق گالوانیزه رنگی قرمز گوجه ای : رال ۳۰۲۰
6- ورق گالوانیزه رنگی آبی نیسانی : رال ۵۰۱۵
7- ورق گالوانیزه رنگی آبی کاربنی : رال ۵۰۱۸
8- ورق گالوانیزه رنگی نارنجی : رال ۲۰۰۴ و رال ۲۰۰۳
9- ورق گالوانیزه رنگی زرد : رال ۱۰۲۳
10- ورق گالوانیزه رنگی پرتقالی : رال ۱۰۲۸
11- ورق گالوانیزه رنگی بنفش : رال ۴۰۰۵
12- ورق گالوانیزه رنگی سبز چمنی : رال ۶۰۲۴
13- ورق گالوانیزه رنگی سبز تیره : رال ۶۰ ۱۸
14- ورق گالوانیزه رنگی صورتی : رال ۴۰۰۳
15- ورق گالوانیزه رنگی قهوه ای رنگ سفال : رال ۸۰۰۴
16- ورق گالوانیزه رنگی قهوه ای سوخته : رال ۸۰۱۸

 

به این مطلب امتیاز دهید

5/5
16 امتیاز