02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

قیمت قراضه آهن

گزارش امروز از حوزه قراضه آهن نوع ویژه با توجه به تغییرات در حداقل ۱۱ مرکز و شاخص متوسط نرخ این حوزه، حدود ۲۷۸۰ تومان/کیلو؛ تقریبا نسبت به روز هفدهم یا چهارشنبه هفته گذشته، با افزایش میانگین حدود ۱۵ تومانی همراه بوده است.

 

قیمت شمش فولادی در بازار جهانی

اوج گیری قیمتها متاثر از افزایش قیمت قراضه آهن؛ مشتریان افزایش قیمت را پذیرفتند .

طی چند روز گذشته،

قیمت شمش صادراتی

CIS با حمایت افزایش قابل توجه نرخ جهانی قراضه آهن؛ اوج گرفت.

بنا بر شنیده ها در روز چهارشنبه ششم فوریه؛ مشتریان در هفته گذشته به دلیل انتظار افزایش قیمتهای آتی؛ پذیرای قیمتهای بالاتر شدند.
شاخص روزانه نرخ شمش صادراتی CIS در روز چهارشنبه ۴۴۲ دلار/تن فوب دریای سیاه بود، که نسبت به روز قبل آن با نرخ ۴۳۰ دلار/تن، افزایش قیمت را نشان میدهد.
بنا بر شنیده ها از برخی منابع، چندین محموله از شمش تولیدی CIS به آفریقای شمالی و بخشهای وسیعی از آفریقا در بازه قیمتی ۴۴۰ الی ۴۴۵ دلار/تن فوب دریای سیاه فروخته شده است.
پیشنهادات جدید از تامین کنندگان روسیه و اکراین در روز چهارشنبه، عمدتا در بازه قیمتی ۴۴۵ الی ۴۵۰ دلار/تن فوب دریای سیاه بود. به طور مشخص در مصر، شرکت کنندگان بازار از پیشنهاد شمش با نرخ ۴۷۰ دلار/تن cfr یا معادل با ۴۵۰ دلار/تن فوب دریای سیاه گزارش داده‌اند. در همین حال، یک تامین کننده اکراینی گزارش داده که درخواست خرید ۴۵۰ دلار/تن فوب دریای سیاه را داشته اما آنرا نپذیرفته و انتظار افزایش قیمت‌های آتی را دارد.

نرخ قراضه آهن به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی و مهم تاثیرگذار بر

قیمت شمش فولادی

دیده میشود.

شاخص روزانه قراضه آهن اروپای شمالی با ترکیب ۸۰ درصد درجه ۱ و ۲۰ درصد درجه ۲؛ در روز ششم فوریه حدود ۳۲۰.۲۸ دلار/تن cfr محاسبه گردید که نسبت به شاخص قبلی ۳۰۳.۱۷ دلار/تن افزایش قیمت را نشان میدهد.
نرخ قراضه آهن به دلیل محدودیت عرضه، موجودی پایین انبارها و هزینه جمع‌آوری بالا به دلیل شرایط آب و هوای زمستانی؛ افزایش یافته است.
با این حال برخی از شرکت کنندگان بازار، اعتقادی به ادامه افزایش قیمت ها در آینده ندارند.
تاجری عنوان نمود " گمان ما اینست که افزایش قیمتهای شدید رخ داده در منطقه CIS توجیه منطقی ندارد‌. چینی ها هفته آینده و پس از اتمام تعطیلات سال نوی خود، به بازار بازخواهند گشت و ما مطمئن هستیم که اگر قیمتها بازنگردد، حداقل روند افزایشی کند خواهد شد. "

 

قیمت میلگرد در بازار جهانی

قیمت میلگرد , خرید میلگرد

قیمت میلگرد

و دیگر محصولات طویل فولادی نسبت به گزارش های ژانویه در شرایط بهتری قرار گرفته است اما گزارشی که انجمن بین المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد موسوم به ایرپس منتشر کرد یادآور شده که بالانس عرضه و تقاضا در بازار جهانی محصولات طویل بر هم خورده و اوضاع در حال وخیم تر شدن است از این رو هیچ فردی نمی تواند پیش بینی نماید قیمت های کنونی تا چه زمانی پایدار خواهد ماند. قیمت مواد اولیه در حال افزایش است و حادثه پیش آمده برای شرکت واله برزیل این روند افزایش را بویژه در بخش سنگ آهن سرعت بخشیده است ، هرچند چین مانند سابق در بازار جهانی مشکل ساز نیست زیرا قیمت های صادراتی این کشور شدیداً بالا رفته و دیگر چندان رقابتی نیست بنابراین عرضه کنندگان از دیگر کشورها این شانس را دارند که جایگاه چینی ها را در سطح جهان تصاحب کنند .

ایرپس شرایط کنونی در بازار را ناپایدار توصیف می کند و فاکتورهائی چون وضعیت نامعلوم برگزیت ، تعطیلی دولت آمریکا ، بحران ونزوئلا ، تعطیلات سال نو چین و زمستان سخت در آمریکای شمالی و شمال اروپا بر این چشم انداز منفی تأثیرگذار بوده است . چشم انداز بازار قراضه و آینده صادرات سنگ آهن برزیل نیز بر ابهام موجود در وضعیت بازار جهانی محصولات طویل خواهد افزود.
با در نظر گرفتن موارد فوق ، جای تعجب نیست که ایرپس برای سه ماهه بعدی سال ۲۰۱۹ پیش بینی روشنی ارائه نداده است هرچند رفع ابهامات بوجود آمده در اتحادیه اروپا و پایان تعطیلات چین شاید وضعیت را روشن تر نماید .

 

به این مطلب امتیاز دهید

5/5
3 امتیاز

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید