02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

پایگاه خبری فولاد ایران -

?اخیرا وزارت اقتصاد با این دستاویز که فرهاد نیلی بازنشسته شده است، پس از سه سال مأموریت وی را از نمایندگی ایران در بانک جهانی کنار گذاشت. اما در کمال ناباوری دکتر محمدجعفر مجرد که ۱۰ سال پیش از بانک مرکزی بازنشسته شده همچنان نماینده ایران در صندوق بین المللی پول است.

 

?دکتر مجرد عامل اصلی خرید ۲/۵ میلیارد اوراق قرضه آمریکا در زمان معاونت ارزی بانک مرکزی است که در دور قبل تحریمها توسط دادگاهی در اروپا به نفع آمریکا توقیف شد. وی به همین دلیل توسط مقامات مافوق برکنار شد ولی با همکاری دوستان خود به صندوق بین المللی پول نقل‌مکان کرد. در زمان ایشان بانک مرکزی تحریم شد ولی به رغم قابل پیش‌بینی بودن این تحریم هیچ اقدام پیشگیرانه‌ای برای نجات دارایی‌ها انجام نشد و هیچ مستندسازی حقوقی نیز در خصوص این اقدام که از مجاری حقوقی صندوق می‌توانست انجام بگیرد انجام نگرفت و نمایندگی ایران کاملا منفعلانه با این موضوع کنار آمد.

 

?سوال این است که داستان چیست؟ آیا آنانی که برای منافع ملی کار می‌کنند مغضوبند و آنان که ضرر می‌زنند محبوب هستند و دائم‌المنصب؟؟ موضع بانک مرکزی چیست؟ از این ضررها راضی است؟ یا منتظر ضررهای بیشتری است؟

فرهاد نیلی و محمدجعفر مجرد؛

مجله اقتصاد

به این مطلب امتیاز دهید

0/5
امتیاز

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید