پایگاه خبری فولاد ایران - براساس اعلام مرکز تحقیقات اقتصادی ژاپن، بازارهای در حال توسعه چین و هند تا سال 2060 بالغ بر  35 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی (تولید ناخالص داخلی) را تشکیل می دهند و به سهم مشترک ایالات متحده و کشورهای اروپایی نزدیک می شوند.

 

طبق اظهار این مرکز پژوهشی واقع در توکیو سهم چین از اقتصاد جهان حدود 20 درصد و هند نزدیک به 16 درصد خواهد بود که در سال 2019 به ترتیب 17 درصد و چهار درصد رشد داشته اند.

 

به گزارش فولاد ایران، پیش بینی می شود چین تا قبل از غلبه بر امریکا در حدود سال 2030، همچنان رتبه دومی فعلی خود را در رتبه بندی تولید ناخالص داخلی جهان حفظ کند. هند در سال 2060 سومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود که تا آن زمان پیش بینی می شود که چین مجددا به رتبه دوم و امریکا به رتبه اول برگردد.

 

در این گزارش، سهم ترکیبی ایالات متحده و اقتصادهای اروپا از بیش از 50 درصد در سال 2019 به 38 درصد در سال 2060 سقوط خواهد کرد. کشورهای اروپایی سهم جمعی خود را از تولید ناخالص داخلی کمی بالاتر از هند در سال 2060 خواهند داشت اما نسبت تولید ناخالص داخلی جهانی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

 

در عین حال ، ژاپن که زمانی دومین اقتصاد بزرگ جهان در قرن بیستم بود، نقش کوچکتر و ضعیف تری در این روند خواهد داشت. پیش بینی می شود سهم این کشور در تولید ناخالص داخلی جهانی از 6 درصد در سال گذشته به 3 درصد در سال 2060 سقوط کند.

 

در این گزارش همچنین آمده است که دیجیتالی شدن، تغییر زیادی در ماهیت صنعتی کشورهای پیشرفته داشته است، تا سال 2060 به شدت بر کشورهای نوظهور تأثیر خواهد گذاشت.

 

منبع: راشاتودی

ترجمه: ف. اسکندرخو

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق