02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

پایگاه خبری فولاد ایران -

 

وضعیت اقتصاد در چین

گزارشات حاکی از افت تولید کارخانجات و کاهش قیمت مواد اولیه است. کاهش رشد داخلی این کشور به معنای فشار مضاعف بر اقتصاد جهانی است. این در حالی است که اظهارات چین مبنی بر بررسی برخی جزییات قبل از امضای توافق، امید به پایان جنگ تجاری را تقریبا تبدیل به یأس کرده است. تعرفه واردات بر تمامی کالاهای باقی مانده چینی به امریکا نیز از امروز اجرا می شود. لازم به ذکر است که ارزش سهام ژاپن پس از یک آخر هفته طولانی بالا رفت اما ارزش سایر سهام آسیایی تغییری نداشت. 

زندانیان کاتالونیا

دو سال پس از اینکه دولت آن دوره کاتالونیا تلاش کرد تا با همه پرسی غیرقانونی، از اسپانیا جدا شود، رهبران جدایی طلب به سیزده سال زندان محکوم شدند. درحالیکه نخست وزیر وقت اسپانیا اظهار کرده بود این احکام نشان دهنده دموکراسی شفاف اسپانیاست اما با مخالفت معترضین مواجه شد. آنها اقدام به مسدود کردن خیابان ها و جاده های اصلی بارسلون کردند. لطفا قبل از سفر به بارسلون، پیگیر اخبار آن باشید. 

برگزیت

آنچه مسلم است بازارها نمی توانند برگزیت را نادیده بگیرند. اتحادیه اروپا زمان بیشتری برای تصمیم گیری در مورد برگزیت درخواست کرده. سخنرانی ملکه تاثیر چندانی در وضعیت بازار نداشت اما بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان قوانینی که مسائلی از جمله شرایط زندان و امور بازنشستگی را برای زمان اجرای برگزیت اجرایی می شود را ارائه داد.

تحریم ترکیه

ترکیه عملیات نظامی علیه سوریه را هفته گذشته آغاز کرد، این مسئله در صدر اخبار قرار گرفت. ایالات متحده اعلام کرده تعرفه های فولادی در مورد این کشور را به دلیل این اقدام تشدید خواهد کرد. کاخ سفید از ترکیه خواسته تا فورا آتش بس برقرار نماید. پیشنهاد می شود همزمان به ارزش لیره، ارزش سهام بانک ها ی همکار با ترکیه را نیز تحت بررسی قرار دهید.

به زودی...

افزایش درآمد بانک های بزرگ امریکا با گروه گلدمن ساچس، جی پی مورگان و سیتی گروپ آغاز می شود. این در حالی است که پیش بینی صندوق بین المللی پول حاکی از افت چشمگیری در چشم انداز اقتصادی است. طبق نظر کارشناسان بلومبرگ، 27 درصد احتمال دارد امریکا وارد رکود اقتصادی بشود. 

 

منبع: Bloomberg 

ترجمه: ف. اسکندرخو     

به این مطلب امتیاز دهید

0/5
امتیاز

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید