میلگرد اهواز

در حال حاضر میلگرد به یکی از محصولات ضروری و اساسی در صنعت ساختمان سازی تبدیل شده است. در واقع میلگردها محصولاتی فولادی هستند که به منظور تقویت سازه های بتنی به کار می رود. دلیل استفاده از میلگردها این است که بتن در برابر نیروهای کششی که ممکن است در زمان وقوع زلزله به ساختمان وارد شود، مقاومت کمی دارد. در نتیجه برای برطرف کردن ضعف سازه های بتنی میلگرد را به بتن اضافه می کنند. یکی از شهرهای موفق در زمینه تولید میلگرد که به قطب تولید میلگرد در جنوب غربی کشور تبدیل شده، شهر اهواز است. کارخانه های زیادی در اهواز وجود دارند که در ساخت و تولید میلگردهای آجدار باکیفیت و مناسب دست دارند که از جمله این کارخانه ها می توان به کارخانه نورد کوثر اهواز، نورد و لوله ی اهوازاشاره کرد. در این مقاله در ابتدا توضیح مختصری در مورد میلگرد و انواع آن ارائه می دهیم و سپس به صحبت پیرامون میلگرد اهواز و قیمت میلگرد اهواز درب کارخانه خواهیم پرداخت.


میلگرد چیست؟

به طور کلی در ساخت و ساز از بتن استفاده می شود. بتن دارای مقاومت فشاری بالایی است به همین دلیل از آن در ساخت ستون ها استفاده می شود. البته بتن ضعفی هم دارد که در مواردی است که علاوه بر نیروهای فشاری تحت تأثیر نیروهای کششی هم قرا بگیرد. در این صورت تحمل نیروهای کششی را نخواهد داشت وخسارت می بینند. برای برطرف کردن این مشکل از محصولات تقویت شده فولادی دارای سطح مقطعی به شکل دایره که از نسبت طول به قطر دایره سطح مقطع بالایی برخوردار هستند، استفاده می شود. به این محصول در اصطلاح میلگرد گفته می شود. پس ترکیب بتن و میلگرد که بتن مسلح یا بتن آرمه نامیده می شود در صنعت ساخت و ساز به کار می رود که توانایی تحمل نیروهای فشاری و کششی را داراست. میلگردها به دو شکل میلگرد ساده و آجدار تولید می شوند. میلگردهای آجدار پرکاربردتر هستند؛ زیرا به دلیل وجود شیار، با بتن بیشتر درگیر می شوند و در نتیجه چسبندگی بهتری دارند. میلگردها با جنس ها و اشکال گوناگون ساخته می شوند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند؛ اما میلگرد فولاد معمولی نسبت به بقیه پرمصرف تر است.

قیمت میلگرد اهواز درب کارخانه


انواع میلگرد

برای تولید میلگرد، استاندارد جهانی به نام استاندارد DIN وجود دارد که معمولا کارخانه ها برای تولید محصولات خود از آن استفاده می کنند. برطبق استاندارد DIN میلگردها در دسته های A1 و A2 و A3 و A4 طبقه بندی می شوند.

میلگردهای ساده

میلگرد ساده که به آن میلگرد نوع A1 گفته می شود که فاقد عاج هستند و در مقایسه با میلگردهای آج دار در مقابل سایش و فرسایش از هم گسیختگی بیشتر و مقاومت کمتری دارند. برای همین در استفاده از سازه های ساختمانی که به مقاومت و استحکام زیاد نیاز دارند مثل پل های عابر پیاده یا پایه های پالایشگاه ها مناسب نیستد؛ اما برای جوش کاری کاملا متناسب هستند.

مطالب خواندنی دیگر:

میلگرد آجدار

به علت وجود آج بروی آن می تواند فشار و نیروی بالایی را دفع کند که از لحاظ مقاومت و عملیات نورد گرم به دو دسته میلگرد آجدار A2 و A3 تقسیم می شود:

میلگرد آجدار a2

این میلگرد آج های هم ردیف و یکپارچه دارد؛ به همین دلیل به آن آجدار عرضی هم گفته می شود. با وجود آج روی آن برای اتصال و بهتر بین میلگرد و بتن به کار می رود . از جمله مصارف این میلگرد می توان به خاموت کاری اشاره کرد. این میلگرد برای انجام عملیات جوشکاری اصلا توصیه نمی شود.

میلگرد آجدار a3

میلگردهای آجدار با شکل آج مارپیچ می باشد و از لحاظ مقاومت نیز نسبت به میلگردهای A1 و A2 مقاومت بالاتری دارد همچنین عملیات جوشکاری به هیچ وجه بر روی این نوع محصول مجاز نمی باشد.

مطالب خواندنی دیگر:

میلگرد مرکب

نوع دیگر میلگرد، میلگرد آج دار a4 یا میلگرد مرکب نام دارد که از در دسته محصولات سخت قرار می گیرد آج که روی آن قرار می گیرد به شکل مرکب است و از نظر ظاهری از سایر میلگردها متمایز است. سازه هایی که از این میلگرد ساخته شده اند سبک هستند و از استحکام خوبی نسبت به میلگرد های دیگر برخوردارند؛ به همین دلیل گران تر هستند.

میلگرد مرکب


میلگرد اهواز

اهواز به دلیل تمرکز بر روی تولید میلگرد به یکی از قطب های تأمین کننده میلگرد داخل تبدیل شده است که صادرات میلگرد به خارج از کشور را نیز انجام می دهد. در کارخانه های اهواز انواع گوناگونی از میلگردها و در سایزهای مختلف و براساس استانداردهای جهانی تولید می شوند و به فروش می رسند. میلگردهای تولیدی اهواز به طور معمول در سازه های مربوط به اسکلت بندی ساختمان، کف ساختمان، کف مسیرهای خیابان به کار می روند. برخی از دلایلی که باعث شده تا اهواز در رده تولیدکنندگان اصلی میلگرد کشور قرار بگیرد، عبارتند از:

 • برخورداری از موقعیت محلی خوب و دسترسی به بنادر جنوبی
 • برخورداری از نیروهای متخصص
 • تنوع محصولات تولیدی
 • کیفیت بالای محصولات تولید شده

 

مطالب خواندنی دیگر:


وزن میلگرد اهواز

یکی از فاکتورهایی که کیفیت میلگرد را تضمین می کند، وزن آن است. کارخانه های اهواز میلگرد را در قطر و سایزهای مختلف و گریدهای مشخص تولید و عرضه می کنند. وزن میلگرد اهواز از بارزترین عوامل مهم در شناخت و تضمین کیفیت آن به حساب می آید که بر اساس فرمول زیر به خوبی می توان وزن میلگرد را به دست آورد.

میلگرد وزن=(شعاع*شعاع*شاخه تعداد*طول)/1000

وزن میلگرد اهواز بر حسب کیلوگرم به دست می آید که به عواملی مانند ابعاد میلگرد و طول آن بستگی دارد.

مطالب خواندنی دیگر:


قیمت میلگرد اهواز

به دلیل این که اهواز از تأمین کننده های اصلی میلگرد در کشور است، همواره قیمت میلگرد اهواز و قیمت میلگرد اهواز درب کارخانه برای افراد فعال در حوزه ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. به طور کلی فاکتورهای متعددی می توانند بر قیمت میلگرد اهواز تأثیر داشته باشند که در این بخش به برخی از مهم ترین موارد اشاره می کنیم که عبارتند از:

 • ضخامت میلگرد اهواز
 • طول میلگرد اهواز
 • جنس مواد اولیه سازنده میلگرد اهواز
 • میزان مقاومت در برابر خورندگی
 • خرید به صورت عمده ای یا خرید شاخه ای
 • نوسانات ارز و دلار
 • نوسانات بازار فولاد و بورس

قیمت میلگرد اهواز


نحوه خرید میلگرد اهواز

در صورتی که در ایران قصد خرید میلگرد را داشته باشید، با استفاده از سه روش می توانید این کار را انجام دهید که عبارتند از:

 • خرید میلگرد از طریق شرکت های بازرگانی
 • خرید میلگرد از بنگاه های فروش آهن آلات
 • خرید میلگرد از درب کاخانه تولید کننده

مطالب خواندنی دیگر:


قیمت میلگرد اهواز درب کارخانه

همانطور که اشاره شد، یکی از عواملی که در قیمت میلگرد می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد این است که میلگردها به صورت عمده خریداری شوند یا به صورت شاخه ای. در صورت خرید عمده ای میلگرد، شما می توانید آن ها را با قیمت میلگرد درب کارخانه که از قیمت خرید جزئی و شاخه ای پایین تر است تهیه کنید. به منظور خرید عمده بایستی به کارخانه تولید کننده یا نمایندگی های فروش میلگرد مراجعه کنید. البته خرید میلگرد از درب کارخانه تنها برای مشتری هایی مناسب است که قصد خرید حجم بالایی میلگرد را داشته باشند. برای خرید با قیمت میلگرد اهواز درب کارخانه بایستی حداقل 25 تن میلگرد سفارش دهید. در این صورت شما می توانید خرید مقرون به صرفه ای داشته باشید. خوشبختانه در اهواز امکان سفارش از درب کارخانه و با قیمت میلگرد اهواز درب کارخانه وجود دارد. اگر به دنبال پاسخ برای سوالاتی همچون دلایل و درصد احتمال افزایش یا کاهش قیمت میلگرد امروز در بازار آهن و فولاد هستید می توانید در سایت شهرآهن به دنبال جواب باشید و یا از کارشناسان شهرآهن در این زمینه مشاوره بگیرید.


معایب خرید میلگرد از درب کارخانه

قیمت میلگرد اهواز درب کارخانه با وجود به صرفه بودن، دارای معایبی است که برخی از آن ها عبارتند از:

 • هزینه های اضافی مربوط به ارسال بار
 • نیاز به پیگیری و سفارش و احتمال بروز مشکل در ارسال
 • عدم ارسال روزانه میلگرد
 • محدودیت در میزان خرید میلگرد
 • اتلاف زمان به دلیل مسافت بیشتر


جمع بندی

هدف ما از نگارش این مقاله ارائه توضیحاتی در مورد یکی از محصولات پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز به نام میلگرد بود که در حال حاضر به عنوان عنصری ضروری برای استحکام سازه ها به کار می رود. کارخانه های بسیاری در ایران در زمینه تولید میلگرد فعالیت دارند که برخی از آن ها در شهر اهواز قرار دارند. در اهواز امکان این که میلگردها را از درب کارخانه و با قیمت میلگرد درب کارخانه که مقرون به صرفه است تهیه کنید، وجود دارد. برای اطلاع از صادرات و دریافت اطلاعات کافی به صفحه ی صادرات میلگرد مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه
نام و نام خانوادگی
ایمیل