صادرات میلگرد به ارمنستان

گذرگاه مرزی نوردوز، روستایی در استان آذربایجان شرقی است و مردم آن به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند. روستای نوردوز در مرز ارمنستان و در کنار رودخانه ارس واقع شده ‌است. محدوده نوردوز 240 هکتار می باشد و از مهمترین کریدورهای ترانزیتی ایران به ارمنستان، گرجستان و روسیه است. شما عزیزان می توانید برای خرید و استعلام قیمت انواع قوطی و پروفیل برای صادرات به سایر کشورها با شهر آهن همراه شوید.

میلگرد صادراتی , قیمت میلگرد صادراتی

با توجه به فرصت های موجود، جلب سرمایه گذاری خارجی، توسعه بخش صادرات و ایجاد زمینه های اشتغال، درآمد ارزی و.... از مهمترین اهداف ایجاد حمل و نقل و توسعه گمرک در منطقه ارس می باشد. ارمنستان عضوی از سازمان جهانی تجارت بوده که منطقه ارس و نوردوز را می تواند به اهداف خود در حوزه افزایش صادرات آهن آلات بویژه صادرات میلگرد به ارمنستان و گرجستان، حضور در بازارهای جهانی جهت رضایت سرمایه گذاران، برساند.

صادرات آهن آلات
گمرک نوردوز به عنوان تنها مرز مشترک با کشور ارمنستان، در 65 کیلومتری شهر جلفا در ایران در حاشیه رودخانه ارس واقع شده است. این گمرک 16 سال سابقه و هشت هکتار مساحت دارد. پایانه مرزی نوردوز تنها مسیر ارتباطی ارمنستان در مسیر شمال-جنوب محسوب میشود و از اصلی ترین شاهراه‌های واردات به ارمنستان است. همه ساله بیش از 40 هزار کامیون از مرز نوردوز عبور می کنند. در طول یکساله گذشته، 120 میلیون دلار صادرات از مرز نوردوز انجام شده است که صادرات آهن آلات و کالاهای ساختمانی بیشترین سهم صادرات را داشته است. از جمله بیشترین کالاهای تخلیه و بارگیری شده در آن شامل مصالح ساختمانی، میلگرد صادراتی، ورق گالانیزه، سیمان، کود شیمیایی، و میوه و سبزیجات است. صادرات گاز از ایران به ارمنستان نیز از این نقطه مرزی صورت می‌گیرد. از آنجایی که این گمرک فاقد انبار مسقف است، صادرات کالاها به صورت ترانزیت و ترانشیپ صورت می گیرد. هر سال در حدود دو میلیون نفر از این گمرک مرزی از ایران به ارمنستان سفر می‌کنند.

صادرات میلگرد به ارمنستان

برای پخش میلگرد و آهن پخش شرکت شهرآهن در این زمینه تخصص دارد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص صادرات قوطی و پروفیل و یا صادرات ناودانی با کارشناسان شهر آهن تماس بگیرید.

تهیه و تنظیم : مهندس مریم مهدوی