سقف تیرچه کرومیت

بنگاه تهران
محصول قيمت

تسمه 3 ماشین کاری عرض 25 میلیمتر

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

39,360 تومان
تغییر قیمت: ثابت

تسمه 3 ماشین کاری عرض 20 میلیمتر

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

39,360 تومان
تغییر قیمت: ثابت

تسمه 6 ماشین کاری عرض 100 میلیمتر

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

38,450 تومان
تغییر قیمت: ثابت

تیرچه کرومیت طبق سفارش مشتری

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

تماس بگیرید

تیرچه کرومیت ورق 4 نبشی 4 زیگزاگ 14

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

38,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

تیرچه کرومیت ورق 4 نبشی 4 زیگزاگ 12

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

38,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

تیرچه کرومیت ورق 3 نبشی 3 زیگزاگ 14

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

تماس بگیرید

تیرچه کرومیت ورق 3 نبشی 3 زیگزاگ 12

بروزرسانی: 22 ساعت قبل

بنگاه تهران

کیلوگرم

تماس بگیرید
نتایج 25 تا 32 از کل 32 نتیجه
beam-chromite-ceiling01

آشنایی با سقف تیرچه کرومیت

تیرچه کرومیت نوعی تیرچه پیش ساخته فلزی مانند تیرچه سفالی فندوله ای و بتنی می باشد با این تفاوت که در بال تحتانی یا پاشنه تیرچه کرومیت به جای استفاده از ۲ عدد میلگرد و بتن از ورق فولادی ۳ یا ۴ میل و در بال فوقانی تیرچه کرومیت به جای ۱ عدد میلگرد از نبشی استفاده شده است . تیرچه کرومیت نسبت به تیرچه های پیش ساخته دیگر مانند تیرچه های سفالی و پیش تنیده دارای مزایایی به شرح زیر است : 

مزایای اصلی کرومیت:

1 : ارزان تر تمام شدن سقف کرومیت نسبت به تیرچه پاشنی بتنی در اتمام کار می باشد. درست است که تیرچه کرومیت گران تر از پاشنه بتنی است اما فاصله و تعداد آن کمتر می باشد اما تفاوت اصلی هنگام بتن ریزی به وجود می آید که در تیرچه معمولی هر متر مکعب بتن حدود 6.5 الی 7 متر مربع را پوشش می دهد اما در کرومیت 10 متر مربع را می پوشاند که با توجه به قیمت بتن که از اصلی ترین مصالح ساختمان می باشد حدود 25 الی 30 درصد کمتر مصرف می شود و در انتهای کار قیمت بتن مصرفی، هزینه کل سقف تمام شده را تغییر داده و کرومیت ارزان تر و سریعتر می باشد. مهمترین مزیت تیرچه کرومیت : هزینه ی کمتر و وزن کمتر سازه که این کمتر شدن هزینه بخاطر سه علت می باشد : الف - درست است که هر عدد تیرچه کرومیت گرانتر از تیرچه پاشنه بتنی تمام می شود اما فاصله ی بین تیرچه های کرومیت 70 سانتی متر می باشد در صورتی که در پاشنه بتنی این فاصله به 50 سانتی متر کاهش پیدا می کند و همین امر باعث کمتر شدن تعداد تیرچه ها در هر دهانه از سقف گردیده که حدوده سی درصد هزینه ی تیرچه کاهش پیدا می کند.   ب - به همین دلیل فاصله و کمتر شدن ریل های بتن خود به علت فولاد بیشتر هر متر مکعب بتن در سقف کرومیت با ارتفاع 5 سانتی متر از روی یونولیت حدود 10 متر مربع را می پوشاند. اما این امر برای سقف تیرچه بتنی هر متر مکعب بتن تقریبا 7 متر سقف را می پوشاند. که در اینجا هم 30 درصد کاهش مصرف بتن خواهیم داشت.   ج - در سقف های کرومیت چند سقف بطور همزمان بتن ریزی می شود اما در سقف های معمولی در سازه های زیر هزار متر مربع باعث می شود که هزینه ی حمل و کسر پمپ برای بتن ریزی را از بین می برد که در مجموع این سه عامل در کنار یکدیگر محاسبه شود خواهیم دید که هزینه ی سقف کرومیت کمتر از پاشنه بتنی خواهد بود.   یکپارچگی سقف به پل ها به علت جوش شدن و بنابراین باربری بیشتر سازه را به ارمغان می آورد. نداشتن نیاز به حرارتی در موازی تیرچه های کرومیت مگر در سازه های خاص که باز هم به کمتر شدن هزینه ها کمک می کند.

2 : عدم نیاز به جک و شمع بندی در زیر سقف:

به دلیل خیز منفی که در زمان تولید تیرچه کرومیت به آن می دهند این تیرچه ها به صورت خود ایستا بوده و نیازی به شمع بندی در زیر سقف تیرچه کرومیت نمی باشد . در سقف های تیرچه بلوک سنتی در زمان بتن ریزی سقفها نیروی زیادی که بر روی سقف در حال بتن ریزی وارد می شود بوسیله شمع ها به سقف پایین منتقل شده و باعث تنش در بتن سقف پایین می شود . در مواردی هم دیده شده است که در هنگام بتن ریزی سقفی ، سقف طبقه پایین که هنوز بتن آن خشک نشده و جک آن نیز زود برداشته شده است فرو ریخته است .

3 : امکان بتن ریزی چند سقف ساختمان :

به دلیل خود ایستا بودن تیرچه های کرومیت و عدم نیاز به شمع بندی می توان چند سقف را در یک مرحله بتن ریزی نمود . بتن ریزی چند سقف با هم موجب حذف هزینه های کسر بتن ، ترانسفر تراک های حمل بتن و اجرت پیمانکاران اجرای سقف و پمپ بتن می گردد . 

4 : سرعت بالای اجرای سقف ها :

به علت سبکی تیرچه های کرومیت و امکان تیرریزی تمام طبقات در یک نوبت در صورت استفاده از بلوک یونولیت سقفی ( پلاستوفوم یا پلی استایرن ) به جای بلوک سیمانی یا سفالی سرعت اجرای کار افزایش می یابد.

5 : سهولت اجرای داکت ها ( بازشوها ) :

فاصله آکس به آکس حدود ۷۰ سانتیمتری تیرچه های کرومیت موجب سهولت اجرای داکتها جهت عبور لوله های تاسیساتی و کانال ها ، نصب توالت ایرانی و عدم نیاز به قطع تیرچه می باشد . 

6 : کاهش مصرف بتن :

به دلیل فاصله بیشتر تیرچه کرومیت که حدود ۷۰ سانتیمتر می باشد ، مصرف بتن نیز در حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد کاهش می یابد . در شرایط عادی با فرض صحیح بودن متراژ بتن برای سقف تیرچه کرومیت با ارتفاع ۲۵ سانتی متر هر متر مکعب بتون حدود ۱۰ متر مربع سقف را پوشش می دهد و برای تیرچه کرومیت با ارتفاع ۲۰ سانت نیز هر متر مکعب بتن ۱۲ الی ۱۳ متر از سقف را پوشش می دهد . برای خرید تیرچه های کرومیت باید در نظر داشت که ورق و نبشی های مورد استفاده می بایستی تولید کارخانه فولاد مبارکه باشد ، همچنین میلگردهای مصرفی زیگزاگ تیرچه کرومیت نیز از نوع فابریک A1 و یا A2  باشد. تیرچه های کرومیت بر اساس جداول آماده ای که در کتاب تیرچه های فولادی با جان باز ، منتشر شده توسط شرکت کرمیت پارس ارائه شده ساخته می شود . وزن تیرچه های کرومیت با بارگذاری مسکونی با تیرچه های ۵ الی ۶ متر و بدون استفاده از تیرچه مضاعف نباید از حدود  ۱۰ کیلوگرم بیشتر شود . قیمت تیرچه کرومیت نیز معمولا بر اساس قیمت روز آهن آلات به خصوص ورق و میلگرد تعیین می شود .   برای استعلام قیمت روز تیرچه کرومیت (تیرچه فلزی) می توانید با دفتر فروش تماس گرفته و یا در صورتی که مایل به خرید از تولید کنندگان دیگری هستید ، با ارسال فایل پلان تیرریزی خود به ایمیل ما ، مشخصات تیرچه کرومیت ساختمان شما به همراه فایل نشریات ۱۵۱ و ۵۴۳ که راجع به طراحی تیرچه کرومیت و اجرای سقف کرومیت می باشد ، به طور رایگان برای شما ارسال می گردد .  همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحات مربوط به میلگرد، قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن مراجعه فرمایید.

جوش CO2: در این شرکت از جوش CO2 برای جوشکاری تیرچه ها استفاده می گردد. در جوش CO2 با گاز محافظ به علت نازک بودن نازل جوش و بهتر بودن جنس سیم مصرفی و همچنین محافظ قطعه جوشکاری شده با گاز، کیفیت و مقاومت خیلی بیشتری نسبت به جوش معمولی خواهیم داشت.   نکته : در این جوش از جریان مستقیم با قطب معکوس استفاده می شود.   تجربه نشان داده که در صورتی که بتوانیم از ورود گازهای موجود در هوا یعنی اکسیژن و نیتروژن به منطقه جوش پیشگیری کنیم جوش از خواص شیمیایی و فیزیکی بهتری برخوردار خواهد بود. جوشکاری قوس الکتریلی با گاز محافظ CO2 یک روش بسیار مفید و فراگیر است. این روش برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت در تمامی ضخامت ها مورد استفاده قرار می گیرد و یک روش بسیار مناسب برای جوشکاری صفحات فلزی نازک و مقاطع نسبتا ضخیم فلزات غیر سخت می باشد که در شرکت ایران خودرو بعد از جوش مقاومتی با لاترین میزان استفاده را در سالن های بدنه سازی به خود اختصاص داده است.  

جداول تیرچه کرومیت:

محاسبات تیرچه کرومیت کاری سخت و زمان برمی باشد که در محاسبات آن می توان از نرم افزار KDS استفاده نموده و یا از جداول موجود که برای کرومیت آمده است استفاده کرد که در این جداول باید از AS مقاطع استفاده نمود بدین صورت که میزان فولاد مصرفی در قسمت بالایی تیرچه و پایین تیرچه ها با توجه به میزان بار دارد از جدول مربوطه استخراج گردیده و با توجه به مقاطع موجود در بازار ایران، صرف اقتصادی خریدار، جوشپذیری مقاطع، اجرایی بودن آن ها به تولید این تیرچه ها اقدام نمود.   با توجه به استانداردهای ملی ایران سال 95 بهترین جدول کتاب جداول تیرچه های فولادی با حال باز ( کرومیت ) می باشد که برای هر بارگذاری و با توجه به نحوه بتن ریزی سقف ها و طول تیرچه ها ( هر 10 سانتی متر ) محاسبه شده است و سطح مقطع مورد نیاز را می دهد.   بدین گونه که برای بتن ریزی؛ بتن با دست، بتن با پمپ، با پلی استایرن، بلوک سیمانی، بصورت جداگانه طراحی ها انجام گردیده و موجود در خود دارد. و برای بارهای مختلف و با توجه به ارتفاع تیرچه ها مقدار فولاد مصرفی بصورت سانتی متر مربع را به کاربر ارئه می نماید.

سقف تیرچه کرومیت شباهت زیادی به سقف های تیرچه بلوک معمولی دارد، با این تفاوت که تیرچه هایی که در آن استفاده می شود، متفاوت هستند. مزایای مختلف و ویژگی های مهم سقف تیرچه کرومیت که در ادامه این مطلب از سایت شهر آهن بیشتر در خصوص آنها صحبت می کنیم، باعث شده اند که افراد زیادی که در زمینه ساختمان سازی فعالیت دارند رو به استفاده از این سقف ها بیاورند. در این مقاله ما ابتدا سقف تیرچه کرومیت را خدمت شما معرفی می کنیم و سپس سایر جزئیات، مانند نحوه اجرا و قیمت تقریبی آنها را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

سقف تیرچه کرومیت چیست؟

سقف کرومیت یکی از انواع سقف تیرچه بلوک می باشد که در آن از سازه های فولادی به عنوان تیرچه استفاده می شود. این سقف ها دارای یکپارچگی و استحکام مناسبی نسبت به سایر سقف ها هستند و همین باعث شده است که استفاده از آن ها بیشتر از قبل مورد توجه باشد. مزایای سقف تیرچه کرومیت عبارتند از:

  • قابلیت تحمل بار این نوع سقف، بسیار خوب است.
  • تیرچه های فولادی استفاده شده در این سقف ها، به شما این امکان را می دهد که بتوانید با خیال راحت در خصوص استحکام و مقاومت، قبل و بعد بتن ریزی از آن استفاده کنید.
  • در زمان بتن ریزی کارهای شما بسیار راحت تر خواهند بود.
  • این تیرچه ها به صورت ایستاده هستند و به همین دلیل شما نیازی به شمع بندی در زیر سقف نخواهید داشت.
  • قیمت این نوع سقف به خصوص برای مکان هایی با مساحت بالا به صرفه است.
  • روند بتن ریزی در این سقف ها با سرعت بیشتری انجام می شود، چرا که یکپارچگی این سقف ها به شما اجازه می دهد که با سرعت بیشتر کارها را پیش ببرید.

سقف تیرچه کرومیت

نکات مهم در اجرای سقف تیرچه کرومیت

یکی از نکات اولیه که در مورد اجرای سقف تیرچه کرومیت باید بدانید؛ این است که همه تیرچه ها قبل از نصب، باید به صورت دقیق از نظر سلامت بررسی شوند و همچنین در صورتی که در قسمتی از سقف مجبور به بریدن تیرچه و استفاده از آن در قسمت دیگری شده اید، باید حتماً در نظر داشته باشید که اتصالات به صورت اصولی و درست انجام شود تا به مشکلی برنخورید. همچنین این مورد مهم را نباید فراموش کنید که در زمان بتن ریزی، باید تیرچه ها را با بتن پر کرد تا به این صورت مقاومت برشی آنها را تا حد قابل توجهی افزایش دهید، از طرفی این مورد را باید در نظر داشته باشید که پر کردن تیرچه های مورد استفاده در این نوع سقف، باعث می شود که ارزش سقف شما کاهش پیدا کند. اما برای اینکه بتن به طور کامل قسمت های مورد نظر شما را پر کند، باید به این مورد توجه کنید که در زمان بتن ریزی حتماً از ویبراتور استفاده کنید تا همه هوای بین بتن ها بیرون بیاید و فضاهای خالی پر شوند.
در این نمونه سقف از بلوک های مختلفی مانند بلوک پلی استایرن، بلوک سیمانی یا سفالی استفاده می شود، اما چیزی که در این قسمت از اهمیت بیشتری برخوردار است، ابعاد بلوک های مورد نظر شماست. به این صورت که بلوک های سفالی مورد استفاده باید داری ضخامت 0.8 سانتیمتر و کاملا سالم باشند. همچنین بلوک های سیمانی دارای ضخامت 1.5 سانتی متر برای این سقف ها مناسب هستند. البته ناگفته نماند که بهترین گزینه برای اجرای سقف تیرچه کرومیت استفاده از بلوک پلی استایرن است، چرا که وزن آن ها پایین و استحکام آنها مناسب می باشد و به این صورت هزینه ها را پایین و سرعت عمل کار شما را بالا می برند. در زمان بلوک چینی نیز باید این موضوع مهم را به یاد داشته باشید که فاصله بین بلوک های شما باید به حداقل برسد، تا نتیجه نهایی شما مناسب باشد.

سقف تیرچه کرومیت

قیمت سقف تیرچه کرومیت

قیمت سقف تیرچه کرومیت اول از همه به مواد اولیه و مصالح مورد استفاده شما بستگی دارد. هر چقدر بخواهید قسمت های مختلف سقف تیرچه کرومیت دارای کیفیت بیشتری باشد، باید از مصالح با کیفیت تری استفاده کنید و به این صورت هزینه های شما با