خرید میلگرد , خرید آهن

اساس هر ساخت و ساز، پایه ریزی ساختمان و استحکام مصالح آن می باشد. کلیدی ترین مصالح هر سازه نیز، میلگرد آن است. با توجه به زلزله خیز بودن ایران و وقایع تلخی که در چندسال اخیر شاهد آن بودیم، لزوم توجه به خرید میلگرد مناسب و مقاوم بیش از پیش احساس می شود. قیمت میلگرد نباید تنها ملاک خریداران باشد و از ایمنی غافل بمانند. در این مطلب، کارشناسان شهرآهن سعی دارند، نکاتی که در انتخاب میلگرد اهمیت بسزایی دارد را به شما معرفی نمایند. در بحث استحکام و مقاومت میلگرد، استحکام کششی و تنش تسلیم از مهمترین عواملی است که در انتخاب میلگرد مناسب باید لحاظ گردد. تنش تسلیم ، میزان بار وارده به میلگرد می باشد که توانایی تحمل را دارد. در بسیاری از حوادث کشور، عدم توجه به استانداردها و اصول فنی ساخت و ساز، خسارات جبران ناپذیری وارد می گردد. عوامل زیادی در قیمت روز میلگرد تاثیرگذار هستند. همان طور که می دانید، قیمت میلگرد مهمترین عامل در خرید میلگرد در بازار می باشد که بسیاری از عوامل دیگر را کمرنگ می کند. اما سوالی که مطرح می شود این است: پایین بودن قیمت میلگرد چه هدفی را دنبال می کند ؟ و یا تولیدکننده ای که قیمت میلگرد خود را پایین اعلام می کند، چه معیاری دارد؟ پایین بودن قیمت میلگرد ، فقط در دو حالت امکان پذیر است :

 1. شمش آهن مورد استفاده در تولید میلگرد، مرغوب نبوده در نتیجه کیفیت نهایی میلگرد و مقاومت آن را پایین می آورد.
 2. وزن میلگرد از وزن استاندارد تعریف شده برای آن سایز میلگرد کمتر بوده و پایین بودن قیمت خود را در کمتر استفاده کردن از مواد اولیه و کاهش وزن میلگرد، جبران می نماید.

راهنمای خرید میلگرد

تمامی این موارد، خیانتی به مردم محسوب می شود. چه افرادی که با طمع قیمت ارزان، میلگرد می خرند و چه تولیدکننده ای که به هدف سود بیشتر و فروش بیشتر، این خیانت را مرتکب می شود. در کمترین زلزله و حوادث دیگر، سازه مقاومت نداشته و فرو میریزد. درباره قیمت میلگرد در کارخانجات مختلف، بسته به نوع شمش آهن مورد استفاده و وزن در نظر گرفته شده برای میلگرد، قیمت ارائه شده متفاوت خواهد بود. مجموعه شهرآهن ، با داشتن بنگاه های اختصاصی و انواع میلگرد از 50 کارخانه تولیدکننده در ایران، قیمت روز میلگرد را در صفحه قیمت میلگرد به اطلاع شما عزیزان می رساند. طی ماه های اخیر دیده شده است که پیمانکاران و خریداران آهن آلات، بدون داشتن آگاهی و یا دانش ناکافی نسبت به کیفیت و وزن میلگرد، وارد خرید و فروش آهن شده و اقدام به خرید می نماید. چه بسیار مواردی بوده است که میلگردهایی با وزن کمتر دریافت نموده اند و یا حتی در وزن باسکول و فاکتور آنها دستکاری شده بود. در این میان، مشاوره و آگاهی در انتخاب صحیح، موجب امنیت در وهله اول و صرفه جویی در زمان و هزینه در وهله دوم می گردد. مشاوران آگاه شهرآهن، با گذراندن دوره های تخصصی و اموزشی، و داشتن سوابق بالا در فروش آهن ، می توانند شما را در انتخاب میلگرد درست، یاری نمایند و بهترین پیشنهاد را از لحاظ قیمت و کاربرد در اختیارتان قرار دهند. همچنین حضور مهندس مشاور همراه، که بتواند در امر خرید و فروش میلگرد، خریدار یا سازنده را همراهی نماید و استاندارد ان را تایید نماید، نیز می تواند یکی از قدم های نزدیک شدن به انتخاب صحیح میلگرد باشد. شما عزیزان می توانید برای مشاهده قیمت میلگرد میانه به صفحه اختصاصی که برای محصولات این کارخانه در سایت شهرآهن درنظر گرفته شده است مراجعه نموده و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره تنوع محصولات کارخانه فولاد آذربایجان میانه با کارشناسان شهرآهن تماس بگیرید.

مطالب خواندنی دیگر:


مهم ترین نکات برای خرید میلگرد

 1. محصول مورد نظر خود را بشناسید و بدانید چه محصولی با چه مشخصاتی و برای چه کاربردی نیاز دارید. در زمینه آهن آلات بویژه میلگرد، کارخانجات بسیاری محصولات مشابه درسایزها و وزن های مختلف تولید می نمایند که آگاهی از نوع محصول در خرید بهتر می تواند کمک نماید . ضمن اینکه اشتباه در خرید، هزینه سنگینی در پی خواهد داشت.
 2. قبل از خرید میلگرد، با مشاوران تخصصی و آگاه برای تایید انتخاب خود مذاکره نمایید تا انتخاب صحیح تر و مطمئن تر داشته باشید. کارشناسان شهرآهن، با دانش تخصصی و به صورت رایگان، شما را در انتخاب درست همراهی می نمایند.
 3. پیش از خرید میلگرد، تناژ بار، تعداد طبقات پروژه و همچنین برند مدنظر خود را بدانید. با راهنمایی مشاوران آگاه، می تواند میلگردی دیگر (از کارخانه دیگر) با همان کیفیت برند مد نظر اما قیمت پایین تر خریداری نماید ولی تمام این موارد مستلزم این است که مشاوره ای درست داشته باشید.
 4. خریداران باید بدانند که ظرفیت بار در نوع خرید بسیار اهمیت دارد. زیرا که کارخانه تناژ کمتر از 25 تن را به فروش نمی رساند (مثلاًمیلگرد کارخانه ذوب آهن اصفهان یا میلگرد ذوبی) و خریدار باید از بنگاه های مطمئن و فروشندگان امین محصولات خود را با تناژ کم ، تامین نمایند.
 5. فروش تمامی آهن آلات در سطح جهان به صورت کیلویی می باشد ولی در ایران مرسوم است بسیاری از آهن آلات را به صورت شاخه به فروش می رساند، لذا باید دقت کافی را نمود تا در صورت امکان، کیلویی خرید نمود و در غیر این صورت، وزن، قیمت و مجموع وزن و سایز با هم همخوانی معنی دار داشته باشد. همچنین واحد بسته بندی میلگرد ، بندیل است که هر بندیل حدود 2 تن می باشد .
 6. قبل از خرید از بنگاه های معتبر و فروشندگان بنام آهن آلات، قیمت کارخانجات مختلف را داشته باشید. زیرا عدم آگاهی از قیمت ها، فرصت سودجویی و افزایش قیمت را به فروشندگان سودجو می دهد.
 7. مناسب ترین قیمت را بیابید. با بررسی بازار و فروشندگان معتبر، می توانید مناسب ترین قیمت ها را داشته باشید و مناسب خرید نمایید. وبسایت شهرآهن، با توجه به ارزشی که به وقت شما عزیزان می دهد، قیمت روز تمامی محصولات فولادی اعم از قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن، قیمت ورق، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت پروفیل، قیمت قوطی، قیمت شمش آهن را به صورت لحظه ای و با دسترسی سریع در اختیار شما بزرگواران قرار می دهد.
 8. در زمان خرید میلگرد سایزهای 8 ، 10 و 12، حتماً A2 و A3 بودن آنها را توجه فرمایید .
 9. نوشته های برجسته روی میلگرد باید ملاک عمل خریداران قرار گیرد. اطلاعاتی که این نوشته ها در اختیار خریدار می گذارند، درصد خطا و خرید نادرست را کاهش می دهد. این نوشته ها حاوی اطلاعاتی از جمله ، تعیین‌کننده‌ی نورد مورد استفاده در ساخت میلگرد، اندازه‌ی میلگرد و نوع فولاد مورد استفاده در ساخت آن هستند.
 10. دریافت پیش فاکتور رسمی و تایید قیمت بار، قبل از پرداخت هرگونه وجه، می تواند به شما کمک نماید تا با اطمینان بیشتری خرید نمایید. خریداران باید فرصت کافی برای مطالعه دقیق پیش فاکتور و نام و نشان محصول مورد نظر اختصاص دهند.
 11. هزینه بار خود را به طور کامل پرداخت نکنید. همان طور که مطلع هستید خرید و فروش در بازارآهن، به صورت نقدی اتفاق می افتد ولی شهر آهن این نوید را به شما می دهد که با اطمینان بیشتر، بار خود را با 30 درصد مبلغ سفارش دهید و با تایید صحت و سلامت بار و دریافت آن، مابقی هزینه را پرداخت نمایید.
 12. بار خود را مجددا وزن نمایید، تا در دام سودجویان قرار نگیرید. بسیار بوده است که وزن باسکول بنگاه با وزن بار عنوان شده و یا حتی با فاکتور ارسال شده، همخوانی نداشته و زیان هایی را به خریدار وارد نموده است.

مطالب خواندنی دیگر:

نوشتن دیدگاه
نام و نام خانوادگی
ایمیل