محصولات فولادی وارداتی

بسیاری از محصولات فلزی از ورق های فولادی تولید شده که انواع این ورق ها دارای مشخصات مختلفی بوده و برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در خصوص واردات و صادرات این ورق ها باید گفت از آنجایی که کشور ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این ورق ها است، از این رو صادرکنندگان ورق فولادی نیز به شمار می رود. البته باوجود تقاضاءی بالای بازار به این محصول و سایر مقاطع فولادی سالانه میزان قابل توجهی محصولات فولادی وارداتی به داخل کشور وارد شده و عرضه می‌شود.

ورق های فولادی وارداتی

ورق های فولادی از پرکاربردترین انواع محصولات آهنی هستند این فلز از نورد گرم یا نورد سرد و به صورت رول یا کلاف در کارخانه ها تولید می‌شود. از جمله مهمترین مزیت های استفاده از ورق های فولادی انواع مختلف این ورق ها بوده که می‌ توان متناسب با شرایط استفاده، نوع خاصی از آن را تهیه کرد. شایان ذکر است این ورق ها براساس استانداردهای کشور آلمان، آمریکا و روسیه در ایران تولید می شود.

قیمت محصولات فولادی وارداتی

عوامل مختلفی برروی قیمت محصولات فولادی وارداتی از جمله قیمت دلار، وزن محصول، قیمت مواد اولیه مانند سنگ آهن تاثیرگذار است. در شرایط کنونی با افزایش قیمت سنگ آهن قیمت آهن آلات نیز افزایش یافته است. البته با رشد قیمت آهن آلات و مواد اولیه، تقاضا در بازار داخلی ایران بالا نرفته است ولی موجب افزایش صادرات محصولات کارخانجات ایرانی شده است. طی ماه‌ های اخیر میزان صادرات فولاد و فراورده‌ های فولادی از شرکت های ایرانی بسیار افزایشی بوده است. و همین امر سبب شده تا کارخانجات تولید فولاد و آهن آلات این کشور به عنوان صادرکنندگان بزرگ خاورمیانه معرفی شوند.
از طرف دیگر افزایش قیمت فولاد و محصولات فولادی در ایران باعث افزایش هزینه واردات محصولات فولاد تخت اعم از انواع ورق فولادی به کشور شده است. و این افزایش قیمت ورق فولادی و سایر محصولات فولاد تخت وارداتی زمینه را برای افزایش هزینه صنایع مصرف کننده فولاد نیز فراهم کرده است.

قیمت ورق فولادی وارداتی

واردات مقاطع فولادی به ایران طی ماه‌ های اخیر شامل ۲۰ درصد هزینه گمرکی برای وارد شدن به ایران و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بوده است که این امر سبب افزایش قیمت تمام شده محصولات فولادی در بازار ایران شده است.
توصیه میشود به علت نوسانات بازار و عدم ثبات قیمت محصولات فولادی وارداتی بهتر است قبل از خرید محصولات آهنی از مراکز معتبری که عرضه کننده محصولات فولادی وارداتی و محصولات داخلی هستند استعلام قیمت بگیرید سپس اقدام به خرید محصول موردنظرنماید. یکی از همین مراکز معتبر فروشگاه شهرآهن است که محصولات فولادی با کفیت و مناسبترین قیمت ارائه میدهد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت آخرین قیمت مقاطع فولادی اعم از قیمت فولاد آلیاژی وارداتی ، قیمت ورق های فولادی وارداتی مانند قیمت ورق گالوانیزه وارداتی ، قیمت ورق سیاه وارداتی ، قیمت ورق رنگی وارداتی ، قیمت ورق روغنی وارداتی ، قیمت ورق اسیدشویی وارداتی ، قیمت ورق تین پلیت وارداتی ، قیمت ورق قلع اندود وارداتی ، قیمت ورق کرکره ای وارداتی ، قیمت ورق آجدار وارداتی ، قیمت ورق کورتن وارداتی ، قیمت ورق هاردوکس وارداتی ، قیمت ورق استیل وارداتی ، قیمت ورق نسوز وارداتی ، قیمت ورق st37 وارداتی ، قیمت میلگرد وارداتی ، قیمت شمش فولادی وارداتی را میتوانید از سایت شهرآهن مشاهده نموده و جهت تهیه محصولات نیز میتوانید با شماره مندرج در سایت ارتباط بگیرید.

انواع ورق های فولادی

امروزه عمده‌ی محصولات فلزی به صورت ورق فولادی تولید شده که هرکدام از انواع ورق‌ فولادی ، برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌ فولادی از مواد مختلفی تشکیل می شود که هر کدام در بخش مختلفی از صنعت و ساخت ساز ساختمان ها به کار می‌روند. درادامه توضیح مختصری درباره انواع ورق های فولادی و کاربرد آنها در صنعت اشاره شده است:

______________________________

ورق سیاه (ورق گرم)

ورق سیاه یا همان ورق گرم که از طریق نورد گرم و در ۲ نوع ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی و در استانداردهای مختلف تولید می شود. استاندارد ورق سیاه معمولی بین اعداد St33 تا St 52 است.
ورق St 33 به دلیل کمترین مقدار کربن دارای انعطاف پذیری بیشتر نسبت به سایر کیفیت هاست و ورق ST52 با بیشترین مقدار کربن دارای انعطاف پذیری خیلی کمی است.

کاربرد ورق سیاه

ورق سیاه از معروفترین ورق فولادی است که با توجه به نوع آن مصارف گوناگونی در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان، تانکر سازی، خودروسازی، مخازن خاص، کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی دارد.
ورق st37 از رایجترین نوع ورق سیاه به شمار میرود که از نظر سختی و منعطف بودن در حد متوسط قرار دارد و بیشترین کاربرد را برای مصارف ساختمانی از قبیل اسکلت سازی، سوله سازی دارد. از ورق سیاه صنعتی در مصارف و پروژه های صنعتی از قبیل سد سازی، پروژه های پتروشیمی و مخزن سازی استفاده می شود.

______________________________

ورق روغنی (ورق سرد)

ورق فولادی که با استفاده از تکنولوژی نورد سرد تولید می شود و به دلیل اینکه در فرایند تولید سطح آن روغن کاری میشود دارای ظاهری شفاف است.

کاربرد ورق روغنی

ورق های روغنی اغلب در کاربردهایی که ورق ظاهر جسم را تشکیل می دهد استفاده می شود. ورق سرد بسته به نوع آلیاژ و همچنین عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی آنها به چند دسته کلی تقسیم می شود.
• ورق نورد سرد (ورق روغنی ) پایه تولید ورق گالوانیزه (ورق سفید) هستند. پایه و اساس ورق رنگی، ورق روغنی (ورق سرد) است.
• ورق های معمولی (مانند st12 ) ورق های نیمه کشش (مانند st13) و ورق های فوق کشش (مانند st14 ) نمونه هایی از انواع ورق روغنی است.

______________________________

ورق گالوانیزه

به ورق آهنی که سطح آن با فلز روی پوشش داده شده تا ورق در مقابل زنگ زدگی، خراشیدگی و تغییر شکل فیزیکی مقاوم شود گالوانیزه گفته می‌شود.

کاربرد ورق گالوانیزه

از ورق گالوانیزه درصنعت اتومبیل، حمل و نقل، صنعت کشاورزی، کاغذ و لوله، بیلبوردهای تبلیغاتی، ساختن لوازمی مثل لوله بخاری، کانال کولر، کابینت آشپزخانه، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود.
همچنین با فرم دادن ورق گالوانیزه به صورت ورق کرکره ای در مواردی همچون ساخت سقف شیروانی منازل استفاده می شود. ورق رنگی نیز با پاشیدن رنگ روی ورق های گالوانیزه ساخته می شود.

______________________________

ورق رنگی

ورق رنگی از رنگ پاشی ورق گالوانیزه در کوره های خاص تولید می شود. در ورق رنگی روی ورق در دو فرایند به ضخامت ۲۰ الی ۲۵ میکرون و قسمت پشت ورق در یک فرایند یک مرحله ای به ضخامت 7 الی ۱۵ میکرون پوشش رنگ به صورت کوره ای قرار می گیرد.

کاربرد ورق رنگی

ورق رنگی کاربرد گوناگونی در صنایع مختلف دارد از جمله آنها در مصارف صنایع ساختمانی مانند سقف و بدنه انبارها، سقف كاذب ، نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. و در صنایع فلزی در ساخت کابینت، تجهیزات اداری، بدنه کامپیوتر کاربرد دارند. در تولید لوازم خانگی در بدنه خارجی یخچال، آبگرمکن، ماشین لباسشویی مورد استفادهع قرار میگیرد همچنین در صنعت حمل و نقل نیز برای ساخت کانتینر و سردخانه ها استفاده می‌شود.

ورق رنگی تقریبا در ۱۶ رئال عرضه می شودکه عبارتند از:

سفید یخچالی – رئال ۹۰۱۶

کرم – رئال ۹۰۱۰
قرمز – رئال ۳۰۰۰
قرمز گوجه ای – رئال ۳۰۲۰
آبی نیسانی – رئال ۵۰۱۵
آبی کاربنی – رئال ۵۰۱۸
نارنجی – رئال ۲۰۰۴و رئال ۲۰۰۳
زرد – رئال ۱۰۲۳
زرد لیمویی – رئال ۱۰۲۸
بنفش – رئال ۴۰۰۵
سبز چمنی – رئال ۶۰۲۴
سبز تیره – رئال ۶۰ ۱۸
صورتی – رئال ۴۰۰۳
قهوه ای رنگ سفال – رئال ۸۰۰۴
قهوه ای سوخته– رئال ۸۰۱۸

______________________________

ورق اسید شویی

اسیدشویی به فرآیندی گفته می شود که طی آن چربی های روی ورق سیاه که توسط نورد گرم به ضخامت دلخواه رسیده است
در این فرایند ذغال‌های سطحی ورق و مقداری از ناخالصی‌ها گرفته شده و ورق سیاه از نظر ظاهری براق تر شده و به ورق روغنی از نظر ظاهری کمی نزدیک می شود.

کاربردهای ورق اسیدشویی

ورق های اسیدشوئی در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
مصارف ساختمانی: تولید لوله و پروفیل و غیره
اتومبیل سازی: قسمتهای ساختمانی و چرخ اتومبیل قطعات خودرو و اجزاء داخلی آن (رینگ و شاسی)
صنایع لوله سازی تولید انواع لوله های انتقال آب، نفت و گاز
تولید مخازن گاز، مایع و مخازن تحت فشار
فرم دهی مجدد جهت محصولات گالوانیزه
فرم دهی سرد و کشش عمیق سیلندر گاز

______________________________

ورق قلع اندود

ماده اصلی ورق قلع اندود از ورق نورد گرم یا همان ورق سیاه است. درابتدا ضخامت ورق گرم را با استفاده از نورد سرد به ضخامت مورد نیاز تبدیل می کنند.سپس ورق رول شده را با قلع یا کروم در فرآیندی الکترولیتی، پوشش دهی می کنند.

کاربرد ورق قلع اندود

ورق قلع اندود کاربردهای فراوانی در صنعت دارد و برای مصارفی مانند صنعت خودروسازی، ساختمان سازی و لوازم خانگی وسایر صنایع استفاده میشود.

قطعات خودروسازی : فیلترهای روغن، واشرهای درزبند سرسیلندر و قطعات الکتریکی ماشین آلات.
ساختمان سازی : فاصله نگهدارها برای شیشه اندازی دوجداره، نردههای سقف کاذب، بازتابنده های نور، پره های رادیاتور، شیرهای تقویت شده، در پوشش بام و پوشش نمای صنعتی و تجاری، لوازم جانبی ساختمان و …
لوازم منزل : قالب های کیک، قطعات سازنده کپسول گاز، کنسرو سازی، اسپری‌ها و ساخت بطری‌های مواد نوشیدنی، سر بطری، بسته بندی مواد غذایی.
تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی: باتریها، و قطعات الکتریکی، و …
ساخت فیلم‌های عکاسی: به عنوان یک ماده محافظتی برای کابل‌های فیبر نوری به کار برده می‌شود.

______________________________

ورق فولادی تین پلیت

تولید ورق فولادی تین پلیت بدین صورت است که با ایجاد یک لایه پوشش قلع بر روی سطح ورق فولادی ، تین پلیت یا قلع اندود حلب تولید می‌شود. این ورق ها دارای ضخامت ۰.۱۶ میلی‌متر تا ۰.۴۵ میلی‌متر است.

کاربرد ورق فولادی تین پلیت

این ورق بیشتر جهت قوطی‌های چای، کنسرو، مواد غذایی و روغن‌های نباتی استفاده می‌شود که به دلیل مصون سازی مواد غذایی یک لایه قلع روی ورق سرد (روغنی)ST12 پوشیده شده است.

______________________________

ورق کرکره

ورق کرکره به شکل طرح دار شده‌ی ورق گالوانیزه و یا ورق رنگی گفته می‌شود. این ورق ها از نظر طول و عرض، ضخامت و وزن ورق گالوانیزه و ورق رنگی هیچ تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند و تنها در قیمت با یکدیگر متفاوت اند که به شکل واضح ورق رنگی از ورق گالوانیزه گران تر است.

کاربرد ورق کرکره

مهم ترین و بیش ترین کاربرد ورق کرکره برای پوشش سقف شیروانی ها استفاده می شود که می توان آن ها را به دو دسته پوشش‌های فلزی و پوشش‌های غیر فلزی تقسیم نمود. پوشش‌های غیر فلزی شامل محصولات گوناگونی نظیر ایرانیت، آردواز، سفال، دکرا، شینگن، آندولین، آندو ویلا و غیره هستند. اما پوشش فلزی شامل ورق کرکره در طرح‌های متنوع است.

______________________________

ورق آجدار

ورق آجدار به نوعی ورق فولادی گفته می‌‎شود که برروی سطح آن با نظم خاصی برجستگی های هندسی وجود دارد. ورق های آجدار را میتوان از ورق های سیاه و ورق های روغنی تهیه کرد. یکی از روش‌های تولید ورق آجدار بدین صورت است که پس از تکمیل فرایند ورق، آن را وارد دستگاه آج زنی می‌کنند.

کاربرد ورق آجدار

ورق آجدار اغلب در صنایع مختلفی از قبیل ساخت پله های اضطرارای، کف پل های عابر پیاده، کف عرشه کشتی ها، کف اتاق کامیون ها یا وانت ها و سطوح دستگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

______________________________

ورق کورتن

از دسته ورق های آلیاژی آتشخوار یا همان مخزنی بوده که شامل 2 نوع ورق کورتن گرید A و B می شود. ورق کورتن یک ورق محکم و بادوام است که در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است. این ورق از ترکیب پند آلیاژ خاص تولید میشود که حاوی مقدار کمی کروم، نیکل و مس است. اگر این ورق در خارج از خانه و در معرض آب و هوا قرار بگیرد، در طی چند ماه یک لایه زنگ‌زده سبک ایجاد می کند.

کاربرد ورق کورتن

رایج ترین کاربردهای ورق کورتن میتوان به ساخت سازه های فولادی، پل ها، مخازن و ظروف، سیستم های اگزوز ، وسایل نقلیه و در ساخت المان های شهری و فضای باز و همچنین معماری ساختمان ها اشاره کرد. همچنین از فولاد کورتن برای انواع مختلفی از سازه های جوش داده شده یا پیچ و مهره شده نیز استفاده می شود.

______________________________

ورق هاردوکس

ورق هاردوکس نوعی ورق فولادی ضد سایش و بسیار مقاوم است که به صورت نورد سرد ساخته میشود. این ورق های آلیاژی دارای مقاومت به سایش، سختی و ضربه پذیری بالا هستند. ورق هاردوکس با توجه به شرایط کاری و سختی مورد نیاز، دارای سختی های 400، 450، 500، 550، 600 برینل و حتی بالاتر است و بر همین اساس نامگذاری می شوند. ورق هاردوکس علاوه بر سختی بالا از انعطاف پذیری و جوش پذیری بالایی برخوردار است.

کاربرد ورق هاردوکس

ورق های ضد سایش در زمینه هایی مانند معدن، معدن سنگ، نوار نقاله، حمل مواد و ساخت و ساز به کار می رود. طراحان کارخانه، ورق های ضد سایش را در مواقعی که قطعات بحرانی نیاز به افزایش طول عمر داشته باشند استفاده می کنند.

0+ مشتری وفادار و راضی
0+ گردش ماهیانه محصول
0+ مشاوره تخصصی خرید
0+ مرسوله ارسالی موفق