معاون و زیر صنعت و ر ئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: برخی افراد برای حفظ ارزش سرمایه نقدی خود اقدام به احتکار محصولات فلزی می کردند که برای جلوگیری از این اقدام سودجویانه و براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، از این به بعد نگهداری محصولات فلزی از مواد اولیه تا محصول نهایی باید در سامانه جامع انبارها ثبت شود.

 «عباس تابش» شامگاه چهارشنبه در بازدید از خط تولید شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) در اراک افزود: در ثبت و نگهداری محصولات فلزی در سامانه جامع انبارها باید ورودی و خروجی بار با یکدیگر همخوانی داشته باشند و در این صورت می توان علاوه بر جلوگیری از احتکار محصولات فلزی، نسبت به تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی پایین دستی نیز گام برداشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تامین حقوق مصرف کنندگان و وجود محصولات فلزی در بازار مهمترین هدف این سازمان در ثبت محصولات فلزی در سامانه جامع انبارها است که نتیجه این اقدام در آینده ای نزدیک مشخص می شود.

تابش بیان کرد: شرکت ایرالکو یکی از بزرگترین واحدهای تولید آلومینیوم در کشور محسوب می شود و با وجود مشکلات اقتصادی اکنون بالاتر از ظرفیت اسمی خود تولید می کند که جای تقدیر از کارکنان و تیم مدیریتی این واحد تولیدی دارد. شرکت ایرالکو در تامین مواد اولیه خود با مشکلاتی مواجه است که در آینده ای نزدیک با همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مرتفع می شود.

دیدار با استاندار مرکزی، بازدید از شرکت کمباین سازی اراک و شماری از واحدهای تولیدی شهرستان ساوه از دیگر برنامه های سفر یک روز رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به استان مرکزی است.

حمایت از تولیدات داخلی و افزایش آن و حمایت از مصرف کنندگان دربرخورد با نوسانات غیرمعمول و همکاری سازمانهای ذیربط در تشویق امر صادرات و بازاریابی از طریق تعیین، تعدیل، تثبیت و کنترل قیمت تولیدات و خدمات و کالاهای وارداتی داخلی و انجام تحقیقات و بررسی لازم و ارائه طرحهای ضروری درجهت متعادل ساختن کالاهای وارداتی و تولیدی از اهداف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.

 

انتهای پیام