حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با گلایه از اینکه گروهی خاص بازار ورق را در اختیار داشته و قیمت‌ها را به صورت سلیقه‌ای اعلام می‌کنند، گفت: هرچه نامه‌نگاری کردم به هیچ نتیجه‌ای نرسیدم.
رستگار با اشاره به اینکه بازار آهن متاثر از شرایط نوسانات ارزی دچار بلاتکلیفی و بهم‌ریختگی است، اظهار کرد: با توجه به تغییرات در وزارت صنعت ساماندهی این اوضاع آن هم به دست وزیر جدید زمان بر است و ما متوجه این موضوع هستیم اما این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که نابه‌سمانی بازار اثرات جبران‌ناپذیری را به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان وارد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ما مخالفتی با عرضه کالا در بورس کالا نداریم، افزود: مشکل کار سازوکار این موضوع است، البته در واکنش به برخی صحبت‌ها مبنی براینکه در بازار کالا کمبود است باید بگویم کمبودی در بازار نیست، اما در بخش ورق متاسفانه عرضه در اختیار گروهی خاص قرار گرفته که همین موضوع عاملی شده تا آنها خود قیمت‌ها را تعیین و نوعی بازار را در اختیار خود داشته باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با تاکید براینکه در بخش ورق عرضه کالا در اختیار عده ای خاص قرار گرفته و آنها قیمت‌ها را هرچقدر که دلشان بخواهد تعیین می‌کنند، افزود: ما در این رابطه نامه‌نگاری‌های مختلفی با وزارت صنعت انجام داده‌ایم اما هنوز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

رستگار تصریح کرد: علی‌القاعده باید تمام فروش‌های ورق در مراکز توزیعی اتحادیه انجام شود ولی این عده خاص خارج از سیستم توزیع مشغول تخلف بوده و همین موضوع نابسامانی‌های در بازار ورق به‌وجود آورده است.

او در پایان گفت: آنها از طریق واسطه‌های خود ورق را از بورس کالا خریداری و با قیمت‌های سلیقه‌ای در بازار می فروشند. بعضا در برخی از موارد کالا را احتکار کرده و منتظر گرانی بیشتر ورق هستند.

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه