قیمت میلگرد , افزایش قیمت آهن با استعفای ظریف

به گزارش

شهرآهن

، دیروز مجددا بازار آشفته دیده شد و خبر استعفای وزیر خارجه جناب آقای ظریف ، نگرانی و التهاب را افزایش داد، بطوری که در حوزه

فولاد

مجدداً شاهد برخی رفتارهای هیجانی و تلاطمات قیمتی بویژه در

قیمت میلگرد

و

قیمت آهن

در برخی از مبادی این بازار بودیم؛ البته روشن است که هیجانات مرسوم و سنتی هر ساله بازار شب عید هم مزید علت این التهابات گردیده است. اما واقعیت حاکم بر فضای بازار، حکایت از این موضوع دارد که نفسی هم برای تقاضای داخلی باقی نمانده است . روزهای پایانی سال، روز به روز آبستن تحولات غیر قابل پیش بینی و نوسانات قیمتی گاها غیرمنطقی و صعودی گردیده است .


بسیاری از تجار فعال در زنجیره تامین، از نقطه شروع تا پایان؛ کوچک و بزرگ؛ پیش تر و طی هفته های اخیر؛ تقریبا هر آنچه که نقدینگی در جیب داشتند، خرید کرده‌اند؛ خیلی از مصرف کنندگان نهایی هم که حالا هر کدام آنها تبدیل به یک کارشناس اقتصادی شده‌اند، عمده خرید های اسفند و فروردین را پیش خرید نموده اند.
عمده تقاضاهای موجود این روزهای پایانی سال، بیشتر مربوط است به برخی از جایگزین نمودن های فروش انباری و البته برخی از افرادیکه که از اقبال بد و پیش تر، فروش مدت دار انجام داده و اکنون با سررسید وصول چکهای دریافتی مشتری، تنها طی دو ماه اخیر با کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی کاهش سرمایه مواجه شده و در حال حاضر مغبون و مغموم هستند؛ این عده ممکن است به ناچار جهت تجدید موجودی مجددا وارد بازار شوند، این گروه از تجار که در واقع بیشترین همکاری را با پیمانکاران و چرخه مثبت اقتصادی کشور داشته اند، در واقع در این شرایط نابسمان و ملتهب بیشترین ضرر و زیان را متحمل شده اند.
در هر صورت مردم شریف کشور ما روزهایی به مراتب سخت تر و چالشی تر از این روزها را هم پشت سر گذاشته اند و امید آن میرود که این روزهای ملتهب پایانی سال نیز به سر آمده و مجددا بازار رنگ روزهای آرامش را به خود ببیند.

 

نوشتن دیدگاه