بهترین ورق گالوانیزه در مجتمع فولاد مبارکه، که یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی ایران محسوب می شود، تولید می گردد. از جمله محصولات تولیدی این شرکت می توان به کلاف و ورق سرد، کلاف و ورق گرم، ورق های گالوانیزه کلاف سرد رنگی و... اشاره کرد. در حال حاضر تولید یکی از بهترین ورق گالوانیزه ایران، در انحصار مجتمع فولاد مبارکه است. در ادامه مشخصات و ویژگی های ورق گالوانیزه با کیفیت را بررسی خواهیم کرد. یکی از سنگین ترین فلزات تولید شده در مجتمع های تولید فلزات، پایه های آهنی است، اما مقاومت آن در برابر خوردگی ها نسبت به سایر فلز ها کمتر است. به همین علت، لازم است از این فلزات در برابر خوردگی های محیطی محافظت شود. برای این کار یک لایه محافظ روی این پایه ها قرار می دهند. از آنجا که هیچ گونه پوششی نمی تواند مقاومت پایه های فلزی در برابر خوردگی های محیطی را برای همیشه تضمین کند، برای این پوشش ها یک عمر مفید تعریف می شود. w3 بیشترین عمر مفید را نسبت به دیگر پوشش ها دارد. ورق گالوانیزه از جمله متریالی است که در ساخت سوله مورد استفاده قرار می گیرد. شما عزیزان می توانید همواره آخرین قیمت لوازم سوله را در سایت شهرآهن مشاهده و در صورت نیاز اقدام به ثبت سفارش نمایید. در شهرآهن لوازم سوله با مناسبترین قیمت عرضه می شود.


پوشش های آهن آلات به چند دسته تقسیم می شوند؟

انواع پوشش های آهن آلات از نظر جنس، شامل موارد زیر است:

 1. پوشش های فلزی مانند گالوانیزه
 2. پوشش های عالی مانند رنگ پلاستیک
 3. پوشش های معدنی مانند سرامیک و شیشه

استفاده از پوشش های محافظ روی پایه های آهنی جزو به صرفه ترین روش های محافظت از فولاد به شمار می آید. محافظت پوشش های گالوانیزه از سازه های آهنی به گونه ‌ای است که از ورود مواد خورنده به زیر پوشش ها جلوگیری می شود. استفاده از روی جهت پوشش سازه های آهنی نیز به رفع خوردگی های ایجاد شده کمک خواهد کرد.

ورق گالوانیزه


ورق گالوانیزه با کیفیت باید چه خواصی داشته باشند؟

مهمترین خاصیتی که بهترین ورق گالوانیزه باید داشته باشد، قابلیت شکل پذیری است. دارا بودن این خاصیت در ورقه هایی که از آن ها برای تولید خودرو استفاده می شود، بسیار حائز اهمیت می باشد. پوشش های گالوانیزه باید به گونه ای باشند که هنگام شکل دهی از فولاد جدا نشوند، همچنین از نفوذ مواد خورنده در سطح فولاد جلوگیری نمایند. یکی از عواملی که در حین فرآیند گالوانیزه در لایه های آلیاژی تاثیر می گذارد، ترکیب شیمیایی ورق است. ترکیب شیمیایی ورق در میزان مقاومت خوردگی آن تاثیر زیادی خواهد گذاشت، همچنین در تولید ورق ها باید به حضور کربن و سیلیکون در فلز توجه شود.


فرآیند تولید ورق گالوانیزه چگونه است؟

 1. باز کردن و اتصال کلاف ها
 2. مواد موجود با استفاده از مواد قلیایی چربی زدایی می شوند.
 3. محصول با آب گرم شستشو داده می شود.
 4. محصول با استفاده از هوای داغ خشک می شود.
 5. فرآیند آنیلینگ ورق انجام می شود.
 6. پوشش فولاد تشکیل می شود.
 7. ضخامت پوشش فولاد تنظیم می شود.
 8. عملیات دمش هوای خنک انجام می شود.
 9. محصول با استفاده از آب سرد خنک می شود.
 10. فرایند کرومات کردن و اصلاح ورق صورت می ‌گیرد.
 11. ضخامت پوشش اندازه گیری خواهد شد.
 12. محصول با استفاده از هوای گرم خارج شده و و تحت عملیات روغن کاری الکترواستاتیک قرار می گیرد.
 13. پس از عملیات کلاف پیچی، محصول نهایی برای مصرف مشتریان وارد بازار می شود.

ورق های گالوانیزه چگونه قیمت‌گذاری می‌شوند؟

به منظور قیمت گذاری ورق های گالوانیزه و سایر آهن آلات، بورس فلزات تشکیل شد. تا قبل از تشکیل بورس فلزات نحوه قیمت گذاری فلزات دستوری بود. تشکیل بورس فلزات به رفع مشکل کمبود نقدینگی کارخانجات کمک شایانی کرد. در صورتی که میزان تقاضای مشتریان برابر یا کمتر از عرضه باشد، قیمت محصولات تغییری نخواهد کرد، اما در صورتی که میزان تقاضای مشتریان نسبت به عرضه محصولات بیشتر باشد، عرضه کننده، عرضه محصولات خود را بیشتر خواهد کرد. در چنین شرایطی عرضه کننده به بازار رقابت وارد نخواهد شد. به این نوع عرضه، عرضه ثانویه می گویند.

اگر همچنان میزان تقاضای مشتریان نسبت به عرضه بیشتر باشد، قیمت های قابل قبولی برای محصولات تعیین می شود. در صورت پذیرش تقاضا ها، میزان حداکثر عرضه تنظیم خواهد شد. اگر قیمت های تعیین شده مورد قبول مشتریان نباشد، بازار وارد چانه زنی می شود. در صورتی که نتیجه حاصل از این چانه ‌زنی بر آن باشد که قیمت نهایی محصولات کمتر از قیمت پایه تعیین شود، رکود معاملاتی آن روز اعلام خواهد شد. در مجموع قیمت ورق گالوانیزه نیز درگیر این پیچ و تاب معاملات آهن خواهد بود.

ورق های گالوانیزه


روش های خرید ورق گالوانیزه

در صورت توافق با مشتری، ورق های گالوانیزه مورد نیاز تولید و تحویل داده خواهد شد. وظیفه فروش محصولاتی چون سوله و اسکلت فلزی، خودرو و قطعات آن، سیلندر گاز مایع، ماشین آلات صنعتی و صنایع فلزی سبک و... به کارخانجات بر عهده اداره فروش مرکزی است. اینجاست که شما با شناخت ورق گالوانیزه با کیفیت بهترین خرید خود رقم می زنید. شرکت های خدماتی نیز محصولات تولید شده در مجتمع های تولید فولاد را خریداری کرده و آن ها را انبار می کنند. در صورت دریافت سفارش از سوی کارخانجات، مراکز خدماتی این محصولات را به فروش می رسانند.

نوشتن دیدگاه