گل میخ عرشه فولادی

بنگاه تهران
محصول قيمت

گل میخ عرشه ۱۷۰×۱۹ با سرامیک

بروزرسانی: 1 هفته قبل

بنگاه تهران

عدد

تماس بگیرید

گل میخ عرشه ۱۵۰×۱۹ با سرامیک

بروزرسانی: 1 هفته قبل

بنگاه تهران

عدد

30,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

گل میخ عرشه ۱۲۵×۱۹ با سرامیک

بروزرسانی: 1 هفته قبل

بنگاه تهران

عدد

27,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

گل میخ عرشه ۱۱۵×۱۹ با سرامیک

بروزرسانی: 1 هفته قبل

بنگاه تهران

عدد

25,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

گل میخ عرشه ۱۰۰×۱۹ با سرامیک

بروزرسانی: 1 هفته قبل

بنگاه تهران

عدد

24,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

گل میخ عرشه ۷۵×۱۹ با سرامیک

بروزرسانی: 1 هفته قبل

بنگاه تهران

عدد

24,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

گل میخ عرشه ۵۰×۱۹ با سرامیک

بروزرسانی: 1 هفته قبل

بنگاه تهران

عدد

تماس بگیرید
نتایج 1 تا 7 از کل 7 نتیجه
stud-steel-deck

قبل از این‌که با گل‌ میخ‌ عرشه آشنا شویم باید از کاربرد سقف عرشه فولادی مطلع شویم. ورق‌های عرشه‌ فولادی دارای دو نوع عرشه سقف و عرشه کفی هستند. ورق‌های سقفی از پیش آماده هستند و کار نصب آن‌ها نسبت به سقف‌های سنتی بسیار ساده و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. از مزایای سقف‌های عرشه فولادی می‌توان به سرعت نصب، مقاومت بالا در برابر آتشسوزی، کنترل سازه در هنگام نصب، مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و زیبایی اشاره کرد.
این سقف‌ها به‌دلیل ویژگی‌هایی که ذکر شد حدود چند سال است که مورد توجه قرار گرفته است. شکل‌ ظاهری این عرشه‌ها به صورت ذوزنقه بوده و برای این‌که بتن‌ها و ورق در کنار یکدیگر قرار گیرند دارای برجستگی و فرورفتگی هستند. عرشه‌های فولادی برای این‌که ثابت باقی بمانند به پایه‌هایی به نام گل‌میخ تکیه داده می‌شوند.

گل میخ عرشه

گل میخ عرشه به دو روش فورج گرم و فورج سرد تولید می‌شود. اما، روش فورج سرد نسبت به فورج گرم بهتر و استانداردتر است؛ چراکه برای ساخت آن از تجهیزات مخصوص و اتوماتیک استفاده می‌شود؛ به گونه‌ای که مواد اولیه آن را آلیاژهای با کیفیت تشکیل می‌دهند و ماشین‌آلات نیز آن‌ها را به طور یکنواخت و اصولی فرم می‌دهند.
در مقابل، مراحل ساخت گل‌میخ به روش فورج گرم نسبتا غیر اصولی بوده و از استانداردهای لازم برخوردار نیست. در این روش از میلگردهایی استفاده می‌شود که در دمای بالا برای فرم‌دهی حرارت داده می‌شوند. این امر موجب می‌شود تا جوش‌پذیری آن نامناسب گردد و هرگز یکنواخت تولید نشود.

گل میخ عرشه


قیمت گل میخ عرشه فولادی

قیمت گل‌میخ‌ها بستگی به جنس، ضخامت، اندازه و قطر آن دارد. معمولا قطر آن‌ها استاندارد است، اما در صورت سفارش می‌توان میزان آن را تغییر داد. از آنجایی که قیمت‌ها مدام در حال تغیر هستند، نمی‌توان قیمت دقیقی برآورد کرد. اما، در زمان نگارش این مطلب قیمت‌ها از متری 2 هزار تومان الی 5 هزار تومان تخمین زده می‌شوند. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.
گل‌میخ‌ها جدیدترین و در عین حال مقرون‌به‌صرفه‌ترین اتصالات فولادی هستند که در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. این محصولات تنها ظرف چند ثانیه به عرشه‌ها متصل می‌شوند که این میزان تقریبا 14 برابر کمتر از نمونه‌های سنتی است. وزن گل‌میخ‌ها به مراتب از اتصالات قدیمی کمتر بوده و همین امر کار اتصال آن‌ها را آسان کرده است.


نقش گل میخ در سقف عرشه فولادی

گل‌ میخ عرشه‌ در واقع به عنوان یک رابط عمل می‌کنند تا ورق‌های گالوانیزه و بتن به صورت یکپارچه در کنار هم قرار بگیرند. به این معنی که اتصال عرشه فولادی به سایر اجزای سازه از طریق پایه‌هایی تحت عنوان گل‌میخ‌ها انجام می‌شود. همچنین، از گل‌میخ‌ها برای منتقل کردن نیروی برشی بین فولاد و بتن استفاده می‌شود که به این‌کار اصطلاحا برش‌گیری می‌گویند.
استفاده از گل‌میخ‌ها دارای مزایای مختلفی نظیر سرعت بالای نصب، عدم نیاز به آماده‌سازی قبل از جوش‌کاری، پخش نیرو به تمام جهات، عدم تغییر شکل هنگام جوش‌کاری، جوش‌کاری یکنواخت و امکان مستقیم جوشکاری گل‌میخ از روی ورق و عرشه است. این ویژگی‌های بی‌نظیر باعث شده است تا گل‌میخ‌ها جای مدل‌های جوش ناودانی را بگیرند.

مشخصات گل میخ عرشه فولادی

گل‌میخ‌های استاندارد به طور کلی از متریال AWS.D1.1 ساخته می‌شوند و از لحاظ مکانیکی دارای مشخصات زیر می‌باشند:

درصد افزایش طول آن بیش از 15 درصد است.

  • در دمای 20 درجه سانتی‌گراد دارای سختی 27 ژول است
  • میزان مقاومت تسلیم آن برابر با 350 نویتن بر میلی‌متر مربع
  • میزان مقاومت کششی آن برابر با 450 نیوتن بر میلی‌متر مربع

تمامی گل‌میخ‌ها بر اساس استاندارد DIN EN ISO 13918 ساخته می‌شوند. اندازه استاندارد آن‌ها تا سقف 125 میلی‌‌متر بوده که در صورت سفارش قابل تغییر هستند. گل میخ عرشه باید مطابق با اصول تعیین شده جوشکاری شوند؛ به گونه‌ای که دستگاه توصیه شده برای جوش دادن آن‌، مدل “Stud Welding” است. از گل‌میخ‌ها بیشتر در صنعت پل‌سازی، دیوارهای دارای برش و سقف‌های عرشه فولادی استفاده می‌شود.

مشخصات گل میخ عرشه فولادی

روش‌های اتصال گل میخ عرشه

گل‌میخ‌ها را می‌توان به دو روش اتصال مستقیم روی بال و اتصال روی ورق گالوانیزه جوش داد. توجه داشته باشید که تنها دستگاه جوش استاندارد جهت اتصال آن‌ها بر روی صفحه دستگاه استاد ولدینگ Stud Welding)) است. برای اتصال لازم است قبل از هر چیز در نوک دستگاه جوش یک حلقه سرامیکی مخصوص قرار دهید تا مذاب‌ها را پرتاب نکند. پس از اتصال با یک چکش حلقه سرامیکی را شکسته و میزان استحکام گل‌میخ را بررسی ‌کنید.
هنگام اتصال گل‌میخ باید از خشک بودن آن و عرشه مطمئن شد تا مبادا خطری شما را تهدید کند. ثابت نگه داشتن دستگاه جوش در طول جوش‌کاری بسیار مهم است؛ در غیر این‌صورت ممکن است گل‌میخ به صورت کج اتصال یابد. لازم به ذکر است که پس از هر بار اتصال، باید به مدت چند ثانیه (معمولا 3 ثانیه) دستگاه جوش را ثابت نگه دارید تا مذاب خنک شود. پس از این‌که مذاب سرد شد بلافاصله حلقه سرامیکی را با ضربه جدا کنید.

پادکست گل میخ