02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

گسکت

گسکت

گسکت قطعه ای از اتصالات لوله محسوب میشود که در اصطلاح به واشر و درزبند نیز شناخته میشود. این قطعه برای آب بندی کردن در بین دو فلنج قرار میگیرد و با سفت کردن پیچ های فلنج تعادل بین آن ها برقرار می شود. این فلنج ها ممکن است بین لوله و شیرآلات و یا تجهیزات دیگر مانند مخازن مورد استفاده قرار گیرد.

انواع و خصوصیات گسکت 

گسکت ها معمولا از جنس فلزی و غیرفلزی هستند، گسکت فلزی بیشتر در نوع اسپیرال ووند و رینگی ساخته می شود. گسکت اسپیرال وند یکی از پر کاربردترین گسکت ها در صنعت است که از دو لایه اصلی یکی از جنس فولاد ضد زنگ و لایه دیگر از ازبست، تفلون و یا گرافیت ساخته می شود. این لایه ها با مقطع V شکل به دور هم تابیده و باعث میشوند گسکت اسپیرال وند فشار بیشتری را تحمل کند.

کاربرد گسکت

گسکت ها از جنس لاستیک یا رابر نیز ساخته می شود و در مواردی که نیاز به یک آب بند ساده است و خط لوله تحت فشار نیست کاربرد دارد. گسکت های فلزی برای خطوط لوله که دارای فشار کاری بالایی دارد استفاده می شود.

این نوع گسکت هااز فلز و مواد نرم برای پر کردن لایه ها با ضخامتی یکسان ساخته شده است. و دارای دو رینگ داخلی و خارجی می باشد که رینگ داخلی باعث آب بندی و جلوگیری از خورندگی فلنج می شود و رینگ خارجی برای جاگیری مناسب در فلنج و نصب با دقت و صحیح استفاده می شود.

قیمت گسکت 

قیمت گسکت به عوامل مختلفی از جمله مقدار دمایی که گسکت در آن دما کار می کند، مقدار فشاری که گسکت میتواند تحمل کند و موارد دیگر بستگی دارد. قیمت گسکت های اسپیرال ووند و رینگی بطور معمول از قیمت گسکت های لاستیکی بالاتر است. توصیه میشود هنگام خرید گسکت و سایر انواع آن به عواملی مانند دما، فشار و میزان خورندگی سیال، تعداد دفعات باز و بسته کردن فلنج جهت تعمیرات و نگهداری، ضرورت های محیطی و الزامات و هزینه آن بسیار دقت کنید. 

نمایش بیشتر

گسکت اسپیرال ووند
گسکت اسپیرال ووند گسکت
محصول قیمت
گسکت تک رینگ 1.2 کلاس 150 وارداتی تماس بگیرید بروزرسانی: 1399/11/28
گسکت تک رینگ PN16 سایز 1.2 وارداتی تماس بگیرید بروزرسانی: 1399/11/28
نتایج 1 تا 2 از کل 2 نتیجه

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید