گسکت

فیلترها
اتصالات وارداتی
محصول قيمت

گسکت تک رینگ PN16 سایز 1.2 وارداتی

بروزرسانی: 1 هفته قبل

کارخانه

عدد

31,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت

گسکت تک رینگ 1.2 کلاس 150 وارداتی

بروزرسانی: 1 هفته قبل

کارخانه

عدد

34,000 تومان
تغییر قیمت: ثابت
نتایج 1 تا 2 از کل 2 نتیجه
گسکت

گسکت قطعه ای از اتصالات لوله محسوب میشود که در اصطلاح به واشر و درزبند نیز شناخته میشود. این قطعه برای آب بندی کردن در بین دو فلنج قرار میگیرد و با سفت کردن پیچ های فلنج تعادل بین آن ها برقرار می شود. این فلنج ها ممکن است بین لوله و شیرآلات و یا تجهیزات دیگر مانند مخازن مورد استفاده قرار گیرد.

انواع و خصوصیات گسکت 

گسکت ها معمولا از جنس فلزی و غیرفلزی هستند، گسکت فلزی بیشتر در نوع اسپیرال ووند و رینگی ساخته می شود. گسکت اسپیرال وند یکی از پر کاربردترین گسکت ها در صنعت است که از دو لایه اصلی یکی از جنس فولاد ضد زنگ و لایه دیگر از ازبست، تفلون و یا گرافیت ساخته می شود. این لایه ها با مقطع V شکل به دور هم تابیده و باعث افزایش مقاومت گسکت اسپیرال وند می شوند.

کاربرد گسکت

گسکت ها از جنس لاستیک یا رابر نیز ساخته می شود و در مواردی که نیاز به یک آب بند ساده است و خط لوله تحت فشار نیست کاربرد دارد. گسکت های فلزی برای خطوط لوله که دارای فشار کاری بالایی دارد استفاده می شود.

گسکت ها از فلز و مواد نرم برای پر کردن لایه ها با ضخامتی یکسان ساخته شده است. این نوع اتصالات از دو رینگ داخلی و خارجی تشکیل شده است که رینگ داخلی وظیفه آب بندی و جلوگیری از خورندگی فلنج را دارد و رینگ خارجی جهت نصب صحیح و دقیق در فلنج مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت گسکت 

قیمت گسکت به عوامل مختلفی از جمله مقدار دمایی که گسکت در آن دما کار می کند، مقدار فشاری که گسکت میتواند تحمل کند و موارد دیگر بستگی دارد. قیمت گسکت های اسپیرال ووند و رینگی بطور معمول از قیمت گسکت های لاستیکی بالاتر است. توصیه میشود هنگام خرید گسکت و سایر انواع آن به عواملی مانند دما، فشار و میزان خورندگی سیال، تعداد دفعات باز و بسته کردن فلنج جهت تعمیرات و نگهداری، ضرورت های محیطی و الزامات و هزینه آن بسیار دقت کنید.

پادکست گسکت