میلگرد یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین مصالح در ساختمان سازی و صنعت است. استفاده از این مصالح ساختمانی در کنار مصالح دیگری مانند بتن، به افزایش استحکام سازه های ساختمانی در برابر آسیب های طبیعی مانند زمین لرزه کمک می کند. با افزایش استحکام ساختمان ها با استفاده از این مصالح، آسمان خراش های بلند به وجود آمدند. این شرکت معتبر را می توان هنوز هم یکی از پیشتازان تولید مصالح ساختمانی در ایران دانست که بخش بزرگی از نیازهای داخلی در زمینه صنعت و ساختمان سازی را تامین می کند. هدف از این مقاله، بررسی روند قیمت میلگرد زاگرس در کنار آشنا کردن بیشتر مخاطبین با این مجموعه است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرکت فولاد صبا گستر زاگرس و اطلاع از قیمت ها تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


محصولات شرکت صبا فولاد زاگرس 

شرکت صبا فولاد زاگرس یکی از نخستین شرکت هایی است که اقدام به تولید میلگرد در ایران کرد. شرکت صبا فولاد زاگرس، واقع در شهرستان بروجن، در سال ۱۳۹۳ افتتاح شد. این شرکت یکی از پیشتازان در عرصه تولید وسیع و عرضه مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و آهن آلات ساختمانی است. فاز اول کارخانه صبا فولاد زاگرس توان تولید سالیانه ۴۲۰ هزار تن میلگرد را دارد که بخش زیادی از نیازهای صنایع و ساختمان سازی را تامین می کند. میلگردهای تولیدی این شرکت به شکل آجدار فولادی در تقویت ساختمان های بتنی و به منظور افزایش استحکام آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. این میلگردها از جنس فولادهای کم آلیاژ با کربن کم و متوسط ساخته می شوند و در دو نوع آج ۴۰۰ و آج ۵۰۰ در بازار موجود هستند.

قیمت میلگرد زاگرس


بررسی وزن میلگرد زاگرس

میلگرد زاگرس در سایز و وزن های مختلفی تولید می شود. وزن میلگرد زاگرس را می توانید با توجه به سایز آن از جدول مشخصات وزنی این میلگردها پیدا کنید. در این جدول، اطلاعاتی از جمله سایز میلگرد، وزن واحد آن برحسب کیلوگرم بر متر، وزن شاخه برحسب کیلوگرم بر plc و ضخامت آج عرضی برحسب میلی متر گردآوری شده است که می تواند خریدار را تا حدی برای بررسی و خرید این میلگردها کمک کند.

مطالب خواندنی دیگر:


پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس با توجه به عوامل تاثیرگذار

عوامل مختلفی روی قیمت میلگرد زاگرس موثر هستند که می توان تا حدی از این عوامل برای پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس استفاده کرد. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

  • از مهم ترین عوامل داخلی موثر بر قیمت میلگرد زاگرس می توان به هزینه اولیه خرید و نگهداری از آنم اشاره کرد.
  • عامل داخلی دیگری که می تواند در تعیین قیمت میلگرد زاگرس موثر باشد، میزان عرضه و تقاضا است. طبیعی است که اگر میزان عرضه به بازار پایین و میزان تقاضا بیشتر از عرضه باشد، قیمت میلگردهای موجود در بازار تا حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
  • ممنوعیت صادرات و واردات و نوسانات ارز از عوامل خارجی هستند که تا حد زیادی روی قیمت میلگرد زاگرس تاثیرگذار هستند.
  • نوسانات قیمت جهانی و تورم سالیانه، سایر موارد موثر بر قیمت میلگرد زاگرس هستند.

میلگرد زاگرس

نمودار قیمت میلگرد زاگرس

میلگرد زاگرس، همانند سایر مقاطع فولادی، از نوسانات قیمتی در امان نیست. عوامل مختلفی که در قسمت قبل به عنوان عوامل موثر روی قیمت میلگرد زاگرس از آن ها یاد شد در چندماه اخیر موجب افزایش قیمت این میلگردها و ایجاد تغییرات صعودی در نمودار قیمت میلگرد زاگرس شده است. البته عواملی مانند نوسانات ارزی و افزایش قیمت های مربوط به بسته بندی و حمل نقل، موجب کم و زیاد شدن مداوم قیمت میلگرد زاگرس می شوند؛ اما می توان گفت که به طور کلی این نوسانات سیر صعودی دارند. از نمودارهایی برای بررسی روند قیمت میلگرد زاگرس استفاده می شود. بررسی این نمودار می تواند به شما این امکان را بدهد که قیمت ها در زمان های مختلف به چه شکلی بوده اند و با توجه به آنها تا حدودی قیمت های آینده را نیز پیش بینی کرده و تصمیم به خرید بگیرید.

مطالب خواندنی دیگر:

قیمت میلگرد ۱۴ زاگرس در بازار

میلگرد ۱۴ زاگرس، یکی از پر استفاده ترین انواع میلگرد در ساختمان سازی است. این میلگرد با کیفیت دارای تنش جاری ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع بوده و برای ساختمان سازی بسیار مناسب است. تغییر شکل نسبی این میلگرد ترد ۱۴ درصد است و آج های آن به صورت هفت و هشتی ساخته شده اند. استفاده از میلگرد شماره ۱۴ زاگرس برای ساختمان سازی در مکان هایی که خطر تغییر شکل سازه در آن ها وجود دارد، مجاز نیست. همچنین نمی توان عملیات جوشکاری را روی این نوع میلگرد انجام داد. فروش این میلگرد به صورت کیلویی انجام شده و قیمت های درج شده به صورت قیمت در ازای هر کیلوگرم اعلام می شود. قیمت میلگرد ۱۴ زاگرس، تحت تاثیر عوامل مختلف، دائما در حال نوسان بوده و به صورت روزانه اعلام می شود. به همین علت ما قیمت ثابتی را در این قسمت درج نمی کنیم.

قیمت میلگرد ۱۶ زاگرس در بازار

میلگرد شماره ۱۶ زاگرس، ویژگی هایی بسیار شبیه به ویژگی های میلگرد شماره ۱۴ زاگرس دارد که در قسمت قبلی به آن ها اشاره شد. این نوع میلگرد عاج دار به علت ویژگی های ارتجاعی که دارد برای ساختمان سازی و ضد زلزله کردن سازه ها، مناسب تر از نوع ساده آن است. قیمت میلگرد ۱۶ زاگرس در بازار، نوسانات زیادی داشته و به شکل کیلویی و روزانه اعلام می شود. خرید این میلگرد برای ساکنین غرب کشور بسیار مناسب بوده و هزینه های ارسال برای آن به سراسر کشور مناسب و به صرفه است.

قیمت میلگرد زاگرس


خلاصه مقاله

شرکت صبا فولاد زاگرس یکی از بزرگترین منابع تولید فولاد و میلگرد در کشور است که با توجه به افزایش قیمت آهن آلات و مصالح ساختمانی، آن ها را با قیمت های مناسبی ارائه می کند. البته قیمت میلگردهای تولیدی این شرکت، مانند سایر انواع فلزات، دارای نوسان بوده و برای خرید آن می توانید قیمت های لحظه ای آن را دنبال کنید. در این مقاله به بررسی روند قیمت میلگرد زاگرس و عوامل موثر بر آن پرداختیم. با بررسی روند قیمت میلگرد زاگرس می توانید نسبت به خرید آن با یک قیمت به صرفه و در زمان مناسب اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نحوه صادرات آهن به صفحه صادرات میلگرد مراجعه نمایید.

نوشتن دیدگاه