تفاوت میلگرد بناب و اصفهان

برخی از افراد با وجود کاربرد گسترده میلگرد در صنعت ساختمان سازی اطلاعات کافی درباره آن ندارند. در صورتی که آگاهی از نوع میلگرد، سایز و نوع آلیاژ آن در ساخت و ساز بسیار مهم است. میلگرد کارخانجات مختلف نیز از نظر وزن و سایر مشخصات با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. در این مقاله از مجموعه آهن آلات شهر آهن اطلاعات مفیدی درباره تفاوت میلگرد بناب و اصفهان بدست می آورید.  شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد اصفهان و دیگر انواع میلگرد با کارشناسان شهرآهن تماس بگیرید.

مشخصات میلگرد اصفهان

یکی از ویژگی های متمایز قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان نوع بسته بندی آن است. این شرکت برای بسته بندی محصولات خود از پنج تسمه و سه خاموت استفاده می کند. همچنین پلاکی در دو سر میلگردها نصب می شود که حاوی اطلاعاتی درباره وزن، طول، شماره بسته و تاریخ تولید هستند. یک تفاوت میلگرد بناب و اصفهان در اندازه های آن ها است. مجموعه تولیدی ذوب آهن اصفهان میلگردهای خود را در سایزهای مختلفی به بازار عرضه می کند. ورق های قلع اندود این شرکت ضخامتی بین 0.18 تا 0.4 میلی متر و عرض بین 600 الی 1000 میلی متر دارند.
این در حالی است که ورق های گرم آن ها با عرض بین 600 الی 1850 میلی متر و ضخامت 1.8 الی 16 میلی متر تولید می شوند. همچنین مشخصات ابعادی ورق های سرد ذوب آهن اصفهان شامل عرض 600 تا 1620 میلی متر و ضخامت 0.35 تا 3 میلی متر است.
لازم به ذکر است که ورق های سرد و گرم در این مجتمع تولیدی نیز بر اساس استانداردهای کیفیت مختلفی تولید می شوند. استانداردهای ورق های گرم عبارتند از:

  • استاندارد DIN1614: برای بهبود خاصیت کششی میلگرد.
  • استاندارد DIN17100: برای بررسی و افزایش مقاومت مقطع فولادی در برابر خوردگی و سایش.
  • استاندارد DIN17155: برای ساخت ورق های قابل استفاده در تولید شاسی خودرو.
  • استاندارد JIS3132: برای تولید ورق های مورد استفاده در ساخت لوله، تیوب و سایر وسایل.

ورق های سرد نیز بر اساس استانداردهای زیر ساخته می شوند:

  • JIS ASTM1499.
  • EN10130.
  • UN15866.
  • G314JL.
  • DIN1632.
  • EU130 / 77.

مشخصات میلگرد اصفهان

مشخصات میلگرد بناب

میلگردهای بناب با توجه به تولید در دو گرید A2 و A3 مقاومت نسبتا بالایی دارند. همچنین این محصولات در سایزهای بین 8 الی 32 میلی متر تولید می شوند. در ضمن استانداردهایی که در تولید مقاطع فولادی بناب رعایت می گردند، مطابق با استانداردهای میلگردهای روسیه هستند. بنابراین این میلگردها مقاومت بالایی در برابر سرما و همچنین انعطاف پذیری خوبی دارند.
از دیگر تفاوت میلگرد بناب و اصفهان به طرح آن ها نیز می توان اشاره کرد. همه میلگردهای بناب آجدار و در طرح های مارپیچ و جناغی تولید می شوند. در واقع میلگردهای آجدار این شرکت از برجستگی های یکدستی تشکیل شده و مارپیچ ها نیز دور تا دور آن ها را پوشش داده اند. طرح های روی میلگردهای بناب در هنگام قرار دادن آن ها در بتن تاثیر مثبتی دارند؛ بنابراین این محصولات پس از جایگذاری در بتن هرگز جابجا نمی گردند. بنابراین میلگردهای بناب و اصفهان علاوه بر تفاوت در استانداردهای خود، کاربردهای مختلفی نیز دارند. یکی از تفاوت های مهم مقاطع فولادی این دو شرکت میزان آج و وزن آن ها است. میلگردهای ساخته شده در مجتمع شاهین بناب آج های منحصر به فردتری نسبت به میلگردهای اصفهان دارند. قیمت این محصولات نیز با توجه به وزن و استاندارد بکار رفته در آن ها بدست می آید.

مشخصات میلگرد بناب

مقایسه وزن و قیمت میلگردهای بناب و اصفهان

خوشبختانه در حال حاضر میلگردهای اصفهان و بناب در جهان شناخته شده هستند. این میلگردها از لحاظ گوناگونی همچون وزن، میزان کشش، میزان آج، قیمت و بسیاری موارد دیگر تفاوت های فراوانی دارند. برای مثال میلگردهای بناب یکی از سبک ترین میلگردهای کارخانجات مختلف در ایران هستند. این در حالی است که میلگردهای ساخته شده توسط ذوب آهن اصفهان به عنوان سنگین ترین میلگردها شناخته می شوند.
در کل قیمت این محصولات نیز به عواملی مانند ابعاد شاخه، وزن و گرید میلگرد بستگی دارد. همچنین نام کارخانه سازنده نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد به شمار می رود. بنابراین تفاوت میلگرد بناب و اصفهان در قیمت آن ها نیز است، به طوری که هر کیلو میلگرد بناب از میلگردهای اصفهان قیمت بیشتری دارد. اما این موضوع در هنگام محاسبه قیمت شاخه ای کمی متفاوت است. از آنجایی که چگالی میلگردهای اصفهان از مقاطع فولادی بناب بیشتر است، میلگرد شاخه ای ذوب آهن نیز از بناب قیمت بیشتری دارد. قیمت میلگرد های مختلف همچون قیمت میلگرد ساده و قیمت میلگرد آجدار و سایر محصولات را می توانید در این سایت مشاهده کنید.