شرکت نورد و تولید قطعات فولادی

نتایج 1 تا 5 از کل 5 نتیجه
navar-va-tolid-dghatat-fooladi

کارخانه شرکت نورد و تولید قطعات فولادی

شرکت نورد و تولید قطعات فولادی سال ۱۳۴۷ در ۱۷ کیلومتری جاده قدیم کرج تاسیس شد. این شرکت برای اولين بار در ايران فولاد آلياژی را توليد و عرضه نمود. در سال ۱۳۵۵ با ایجاد کارخانه نورد گرم، به نام فعلی تغییر یافت و علاوه بر تولیدات قبلی، ورق تخت فولادی نیز به محصولات تولیدی این مجموعه افزوده شد.
شركت قطعات فولادی در سال ۱۳۵۸ زير پوشش صنايع ملي و سپس تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران قرار گرفت. این شرکت در سال ۱۳۷۱ بیش از 60 درصد سهام شركت به سهامداران قبلي و باقيمانده به ساير كارگران و ايثارگران واگذار شد و از سهامي خاص به سهامي عام تبديل و به عضويت سازمان بورس و اوراق بهادار درآمد و هم اكنون حدود ۲۸۰۰ سهامدار حقيقي و حقوقي دارد.
واحد تولیدی فعال توان ذوب ریزی فولاد با ظرفیت ذوب ۸۰ هزار تن و تولید ورق با ظرفیت ۱۴ هزار تن در سال و همچنین ظرفیت تولید تجهیزات صنعتی به میزان ۲۰ هزار تن در سال را دارد.

نشانی کارخانه: كيلومتر 17 جاده قديم كرج - روبروي مجتمع كلاهدوز.

استانداردهای محصولات شرکت قطعات فولادی

گریدهای St52 مطابق استاندارد Din17100 آلمان است.
فولاد WR۱۰۰ معادل گرید فولاد 7MnV42 استاندارد DIN به شماره ۵۲۲۳ /۱ است.
فولاد WR100 معادل و بسیار نزدیک به گرید 6304 (گروه فولادهای کروم- مولیبدنیم- وانادیم) استاندارد ASE /AMS است. همچنین طبق استاندارد DIN17350 گرید 48CrMoV6-7 از گروه فولادهای قالب به شماره متریال 2323 /1 است.

محصولات تولیدی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی

محصولات شرکت قطعات فولادی شامل ورق های فولادی ساختمانی و آلياژی، ماشین سازی و سازه های صنعتی و دستگاههای غبار گير صنعتی است.

ورق ST52 

یکی از ورق های فولادی است که استحکام بالاتری دارد و به همین دلیل در ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از میزان کربن کمتری برخوردار است. این ورق در ساخت اسکلت فلزی، سازه و پل‌های فلزی کاربرد دارد.

فولاد ضد سایش WR100

در گروه فولادهای عملیات حرارتی شونده قرار دارد. و از لحاظ کربن دارای کربن متوسط است. این فولاد به عنوان فولاد کم آلیاژی استحکام بالا در مصارف ساختمانی، پل‌های فلزی، مخازن تحت فشار در دماهای پایین و قطعات صنعتی مانند: آکسل‌ها، چرخ‌ رنجیرها، پیچ‌های ساچمه‌ای، فریم سنگ‌شکن‌ها، صفحات سایشی، ابزاردستی و قطعات مختلف ماشین‌آلات به کار می‌رود.

فولاد WR300 

جزء فولادهای کم آلیاژی عملیات حرارتی شونده است و از فولادهای کربن متوسط به شمار میرود. در کاربردهای سایشی، قالب‌ها و نیز اکسترود سرد جهت تولید قطعات ماشین‌آلات باکیفیت بالا مانند بیل مکانیکی، پلیت‌های ضدسایش، ظروف بالابر، تجهیزات حفاری، غلتک‌های کراشر، دندانه‌های لودر، چرخ ماشین معدن، فریم‌های کراشر، پوشش‌های قالب، بوش‌های میانی، نگهدارنده قالب اکستروژن، قالب ریخته‌گری گریز از مرکز و تحت فشار و تیغه‌های اره مورد استفاده قرار داد.

نوشتن دیدگاه
نام و نام خانوادگی
ایمیل