آشنایی با میلگرد بافق | مشخصات مهم میلگرد بافق برای خریداران

کارخانه میلگرد بافق یزد فعالیت خود را در سال ۱۳۹۴ با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن آغاز کرده است. میلگرد بافق با هدف تولید انواع میلگرد ساختمانی و صنعتی توانسته است در صنعت فولاد سازی ایران به یک دهه فعالیت درخشان بپردازد. میلگرد بافق یکی از پرفروش‌ترین محصولات فولادی این کارخانه است و در ادامه این مقاله از سایت آهن آلات شهرآهن مشخصات مهم میلگرد بافق برای خریداران بررسی می‌شود.

هزینه حمل‌ میلگرد بافق یزد

با توجه به اینکه کارخانه میلگرد بافق در یزد واقع شده است، امکان ارسال میلگرد به سراسر کشور وجود دارد. با این وجود عواملی نظیر مسافت، نوع وسایل باربری، حجم سفارش و قیمت حمل بار در هزینه حمل میلگرد بافق یزد تأثیر می‌گذارند. هرچه حجم سفارش شما بیشتر باشد و محل دریافت سفارش در مسافت دورتری از کارخانه میلگرد بافق یزد واقع شده باشید هزینه شما افزایش می‌یابد.

هزینه حمل‌ میلگرد بافق یزد

میلگرد بافق یزد در چه گرید و سایزی در بازار وجود دارد؟

به طور کلی، میلگردها از اطلاعات شناسایی خاصی برخوردار هستند. میلگـردهای بافق یزد نیز با علائمی نظیر محل تولید آلیاژ فولادی، سایز و گرید شناخته می‌شوند. میلگرد بافق یزد در نوع میلگرد آجدار و با گرید A3 تولید می‌شود. این میلگرد با کیفیت در سایزهای ۸ تا ۳۲ تولید می‌شود و در بازار عرضه می‌گردد. از مواد سازنده میلگرد بافق یزد می‌توان به سیلیسیوم، کربن، مگنز، گوگرد و فسفر اشاره کرد.

استانداردهای میلگرد بافق یزد

کشورهای مختلف جهان توانسته‌اند با تعریف استانداردهای خاص مربوط به تولید میلگرد کیفیت این محصول فولادی را برای سال‌ها ثابت نگه دارند. میلگردهای ساخته شده در ایران نیز با یکی از استاندارد روسی یا ملی مطابقت دارند و بر اساس معیارهای کیفیتی خاصی تولید می‌شوند. میلگرد بافق یزد با استاندارد ملی ایران و به شماره 3132 تولید می‌گردد. این کارخانه معتبر توانسته‌ است طی سال‌ها فعالیت در صنعت فولاد سازی ایران گواهینامه‌هایی نظیر CE 1922 CPR 0857، ISO9001 و‌ ISO14001 را دریافت کند.

استانداردهای میلگرد بافق یزد

کیفیت میلگرد بافق یزد چگونه ارزیابی می شود؟

کیفیت میلگرد بافق یزد توسط آزمایشگاه‌های کنترل کیفی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. از آزمایش‌های انجام شده بر روی میلگردهای بافق یزد می‌توان به آزمایش تعیین خستگی میلگرد، آزمایش توان کششی میلگرد و آزمایش خمش مجدد میلگرد اشاره کرد. از دیگر آزمایش‌های ارزیابی کیفیت میلگرد بافق یزد می‌توان به آزمایش‌های آزمون سنجش وزن و ابعاد، ترکیبات شیمایی و بازرسی مافوق صوت اشاره کرد. کارخانه میلگرد بافق یزد با استفاده از تجهیزاتی نظیر دستگاه فشار، دستگاه تست کشش یونیورسال و دیگر تجهیزات پیشرفته کیفیت نهایی محصولات خود را مورد بررسی قرار دهد. در حال حاضر میلگرد بافق یزد به عنوان یکی از باکیفیت‌ترین میلگردهای ایران در بازار صنایع فولادی ایران به فروش می‌رسد.

مقایسه وزن میلگرد بافق یزد با جدول اشتال

جدول اشتال دفترچه‌ کوچکی است به عنوان ابزار کار مهندسان و دانشجویان مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جدول حاوی اطلاعاتی بسیار دقیق و استانداردها است که برای کاهش خطای محاسباتی مهندسان گرد آوری شده است. وزن میلگرد ۱۰ بافق یزد ۷٬۴ و وزن جدول اشتال ۷٬۵ است. وزن میلگرد ۱۲ بافق یزد ۱۰٬۷ کیلوگرم و وزن جدول اشتال ۱۴٬۶ کیلوگرم است. در سایزهای بزرگتر نیز به عنوان مثال وزن میلگرد ۲۲ بافق یزد ۳۵٬۸ کیلوگرم و وزن جدول اشتال ۳۵٬۶ کیلوگرم است.

مقایسه وزن میلگرد بافق یزد با جدول اشتال

نحوه بسته بندی میلگرد بافق یزد

میلگردهای بافق یزد در بسته بندی های متفاوت و بر حسب نیاز مشتری در بازار عرضه می‌شوند. جالب است بدانید که به هر بسته بندی میلگرد بندیل گفته می‌شود. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از ایجاد تنش در میلگرد، هر بندیل میلگرد بافق یزد با چند مفتول فولادی بسته بندی و مستحکم می‌شود. از علائمی که بر روی بسته بندی میلگرد بافق یزد مشاهده خواهید کرد می‌توان به شماره بسته، نوع میلگرد، شماره ذوب، نمره میلگرد یا قطر اسمی میلگرد،‌ وزن هر بسته برحسب کیلوگرم، نشانه تأییدیه کنترل کیفی، علامت استاندارد ملی و در نهایت نام یا لوگوی تجاری کارخانه بافق یزد اشاره کرد. فروشگاه اینترنتی شهر آهن در نظر دارد با گردآوری برترین محصولات صنایع فولادی ایران نیاز مصرف کننده را در خصوص انواع میلگرد برطرف سازد. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت رسمی شهر آهن از محصولات پرفروش و حتی ارزان‌ترین میلگردهای موجود در بازار اطلاعات کسب کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید با مراجعه حضوری به بازار آهن شاد آباد از مجموعه تخصصی شهر آهن بازدید کنید و با کارشناسان این مجموعه گفتگو کنید.