معرفی بلند ترین برج های دنیا

سازه های مدرن و برج های بلند زیادی در جهان وجود دارد که باعث شهرت شهرها و کشورهای بسیاری شده اند. بلندترین برج های دنیا را در تایوان، چین، کره جنوبی و خاورمیانه واقع شده اند، این برج های بلند به نوعی سبب برتری و قدرت کشورها نسبت به یکدیگر می شود و توریست های فراوانی را به سمت خود می کشاند. در این مقاله از شهرآهن به معرفی بلندترین برج های جهان خواهیم پرداخت تا آگاهی کافی در این زمینه را کسب کنید.

بلند ترین برج های دنیا

برخی از بلندترین برج های جهان

در این جا برخی از برج های بلند دنیا را به شما عزیزان معرفی کرده و اطلاعات مختصری درباره هریک ارائه می دهیم:

 • برج خلیفه: بلندترین برج های دنیا علاوه بر ایالات متحده و اروپا در خاورمیانه نیز ساخته شده اند. در حال حاضر بلندترین برج در دنیا برج خلیفه می باشد که در دبی واقع شده است و 828 متر ارتفاع دارد.
 • یکی از بلندترین برج های جهان در تایوان قرار دارد که نامش Taipei 101 است. این برج 101 طبقه و ارتفاعی 508 متری دارد. ساخت این برج که طرح آن برگرفته از درخت بامبو است 6 سال به طول انجامیده، طبقات بالایی آن دارای ایوان است و از آن جا قادر به دیدن دوردست ها خواهید بود. در بالاترین نقطه از این برج یک رصدخانه وجود دارد که برای تماشای ستاره ها در نظر گرفته شده است. آسانسوری که در این برج قرار گرفته در مدت 40 ثانیه افراد را به بالاترین طبقه برج می برد.
 • برج سیتیک: یکی دیگر از بلندترین برج های دنیا برج سیتیک است که در چین واقع شده. این برج 109 طبقه دارد و ارتفاعی آن 527.7 متر است.
 • برج تیانجین: مرکز مالی CTF تیانجین که در چین واقع شده، دیگر برج بلندی است که درون آن هم هتل و هم مرکز تجاری وجود دارد و 96 طبقه دارد. این برج به صورت مخروطی ساخته شده تا در برابر باد و‌ طوفان مقاومت کند. آسانسوری در آن وجود دارد که شما را به بالاترین نقطه برج می برد تا از آنجا شهر را مشاهده کنید.
 • برج گوانگجو: یکی دیگر از بلندترین برج های دنیا مرکز مالی CTF گوانگجو است که آن هم در چین واقع شده و دارای مراکز اداری، مرکز خرید و هتل است. از این برج رودخانه پرل را می توانید مشاهده کنید. این برج هم کاربرد اداری و هم تجاری دارد و درونش مراکز خرید، هتل و مراکز اداری را خواهید دید.
 • برج وان: مرکز تجارت جهانی وان نیز در نیویورک یکی از برج های بلندیست که نمادی از مقاومت محسوب می شود و دارای ۱۰۴ طبقه است.
 • برج ساعت: برج سلطنتی ساعت مکه نیز برجی بلند در منطقه خاورمیانه می باشد که 120 طبقه دارد.
 • برج‌ جهانی لوته: یکی از بلندترین برج های دنیا برج لوته می باشد که محل قرار گیری آن در پایتخت کره جنوبی، سئول است. این برج دارای 123 طبقه است. تمام این ساختمان شیشه ای می باشد و حدود سیزده سال طول برای ساخت آن زمان صرف شده است. در ساخت آن از شکل های سنتی مربوط به کشور کره استفاده شده و درونش هتل های لوکس، آپارتمان، مرکز خرید و فضاهای اداری وجود دارد. در پشت بام این سازه کافه و سالن کنسرت وجود دارد و در محوطه ای از پشت بام قادر به آتش بازی خواهید بود. هیچ بخشی در این برج خالی نمانده است و کره ای ها استفاده بهینه ای از تمام بخش های آن کرده اند.
 • مرکز تجارت مالی Ping An: یکی دیگر از بلندترین برج های دنیا پینگان است که در چین واقع ساخته شده. این برج یک مرکز تجارت مالی است که در ساخت آن از استیل و شیشه استفاده شده است. در این برج فروشگاه، ساختمان های تجاری و اداری وجود دارد و توریست ها قادر به بازدید از آن خواهند بود. تماشای این برج نمای باریکی را نشان می دهد که بسیار شگفت‌انگیز است. این برج در نزدیکی هنگ کنگ، یکی از شهرهای مهم چین از نظر اقتصادی قرار گرفته است. طراحی بی نظیر این برج نظر همه را به خود جلب می کند. از بالای برج نمای شهر بسیار دیدنی است و افراد زیادی به کار کردن در بخش های اداری آن علاقه نشان می دهند. وقتی به این برج می روید شهر را در زیر پاهای خود احساس می کنید.

برخی از بلندترین برج های جهان

بررسی دقیق تر دو مورد از  بلندترین برج های دنیا

 • برج خلیفه بلندترین برج جهان: تاکنون هیچ برجی نتوانسته است ارتفاعی بیشتر از برج خلیفه داشته باشد. این برج که در دبی قرار دارد تعداد طبقاتش 163 مورد است و معمار های حرفه ای ساخت آن را انجام داده اند. هدف از طراحی این برج بیشتر این بوده است که گردشگری در این کشور دوباره رونق بگیرد. در پایین برج دریاچه ای مصنوعی ساخته شده است. درون برج مسجد، فضاهای اداری، کتابخانه، استخر و رستوران وجود دارد. بالکن بسیار بزرگی در برج خلیفه که از بلندترین برج های دنیا است، ساخته شده که تماشای بیرون از آن بسیار لذت بخش خواهد بود.
 • برج سلطنتی ساعت مکه: برج سلطنتی ساعت مکه از بلندترین برج های دنیا است که از نظر ارتفاع، سومین برج در جهان می باشد. این برج بلند در عربستان سعودی قرار دارد. ارتفاعی که ‌این برج ششصد و ‌یک ‌متر است و صد و بیست طبقه دارد. در بالای این برج بزرگترین ساعت جهان را خواهید دید که از ساعت مشهوری لندن (ساعت بیگ بن) ۶ برابر بزرگتر است. طول این ساعت 45 متر و عرض آن 43 متر می باشد. نام دیگر برج سلطنتی مکه ابراج البیت است و محل قرارگیری آن مجاور بیت الحرام می باشد. این پروژه بسیار بزرگ است و سرمایه گذاری بسیار زیادی برای آن صورت گرفته است. در بخش های مختلف این مجموعه هتل های لوکس، مراکز خرید، سالن کنفرانس، پارکینگ و مسجدی بزرگ قرار دارد. این مسجد برای سه هزار و پانصد نفر ظرفیت دارد و در پارکینگ آن هزار و ‌پانصد خودرو جای می گیرند. یک رصدخانه را در قسمت بالایی این برج خواهیم داد که ‌نسبت به رصد خانه های دیگر که در بالای برج ها وجود دارد کار مهمتری انجام می دهد چون رصد کردن ماه در ماه مبارک رمضان توسط مسلمانان از آنجا صورت می گیرد تا شروع و پایان این ماه را مشخص کنند.