02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

فلنج

فلنج

در یک سیستم پایپینگ برای اتصال یک لوله به یک تجهیز مانند مخزن، برج تقطیر، مبدل حرارتی، شیرآلات، پمپ و... و همچنین برای اتصال دو لوله با شرایط متفاوت از فلنج استفاده می شود. فلنج ها در انواع مختلفی با جنس های متنوعی ساخته می شوند. 

استانداردهای فلنج

یکی از استانداردهای ابعاد فلنج ها، استاندارد ASME B16.5 می باشد. طبق این استاندارد فلنج ها در کلاس بندی های مختلفی قرار می گیرند و این کلاس ها براساس دماو فشار کاری تعیین می شوند. فلنج با کلاس 150، 300، 400، 600، 800، 900، 1500، 2500 فلنج های موجود در بازار هستند و قیمت فلنج ها در زمان خرید فلنج با توجه به کلاس فلنج ها متفاوت است. فلنج با کلاس بالاتر قیمت بیشتری نسبت به فلنج با کلاس پایین دارد.

همچنین استاندارد های دیگری از جمله DIN هم برای فلنج ها، ابعاد و جنس تعیین کرده اند که شامل DIN2501 و ISO 7005 هستند. فلنج با استاندارد DIN به فلنج های پی انی “PN” نیز معروف اند و از نظر ابعادی با فلنج های ASME همخوانی ندارند.

کاربرد فلنج ها

فلنج ها با توجه به نوع مصرف آنها در شکل‌ها، سایزها و گریدهای مختلف تولید می‌شوند. در واقع فلنج ها در مکانی که قرار است لوله ها و شیرها و ابزارهای دقیق برای تعمیر در وضعیت مونتاژ قرار بگیرند دسته بندی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. فلنج ها کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارند از جمله کاربرد آنها میتوان به استفاده از آن در تاسیسات حرارتی برودتی برج‌ها ، مجتمع های تجاری و صنایع نفت وگاز و پتروشیمی نام برد. به دلیل حساسیت بالای این پروژه ها باید د رهنگام خرید این محصول بسیار توجه داشته باشید به همین منظور در این مطلب قصد داریم به انواع فلنج ها اعم از فلنج فولادی، مزایا ، ویژگی‌ها و کاربرد آن اشاره کنیم.

مشخصات فلنج ها

جنس فلنج ها با توجه به جنس لوله تعیین می شوند و هر لوله ای با جنس فلنج متناظر خود سازگار است. سازگاری جنس اقلام پایپینگ در زمان جوشکاری و همچنین در شرایط کاری از اهمیت برخوردار است که مسایلی از جمله قابلیت جوش پذیری اجرا با هم و خوردگی آن ها به هنگام برخورد دو جنس به هم و همچنین زمان تماس با سیال کاری قابل توجه است.

انواع فلنج ها

پرکابرد ترین اجناس برای فلنج های شامل ASTM A105, A182, A350 هستند که فلنج ها با این اجناس با فرایند ساخت فورج ساخته می شوند و برای لوله های کربن استیل، استینلس استیل و فولادهای آلیاژی کاربرد دارند. فلنج A105 نسبت به دیگر فلنج ها رایج تر است. فلنج ها بر اساس نوع اتصال به لوله و همچنین براساس نوع سطح فلنج نیز دسته بندی می شوند. اکثر فلنج های مورد استفاده از نوع فلنج گلودار، فلنج اسلیپون و فلنج کور با سطح برآمده (Raised face) هستند.

انواع فلنج بر اساس جنس

فلنج هایی که برای فشارهای بسیار بالا کاربرد دارد به روش فورج تولید میشود تا قادر به تحمل فشاربالا را داشته باشد. روی لبه این قطعه اتصالات سوراخ هایی وجود دارد که قطر و تعداد آنها با توجه به اندازه محصول متغیر است. در واقع این سوراخ ها برای اتصال دو فلنج به یکدیگر و یا به شیرآلات به وسیله پیچ و مهره کاربرد دارند لذا اتصال فلنج ها به لوله از طریق جوشکاری انجام میگیرد.

قیمت فلنج

هر چه کلاس یا فشار کاری فلنج بالاتر باشد قیمت فلنج هم بالاتر می رود. جنس فلنج هم در قیمت فلنج تاثیر گذار است. قیمت فلنج های فولادی از قیمت فلنج های استیل کمتر است. به علاوه اکثر فلنج های مورد استفاده در خطوط لوله بیشتر فولادی هستند و در کل فلنج های فولادی کاربرد بیشتری دارند. معروف ترین برند موجود در بازار فولاد گدازان یا فلنج مشهد هست که بیشتر فلنج های تولید داخل با این برند هستند. التبه فلنج با برندهای دیگر مانند ملسی (MELESI)، گالپرتی (Galperti)، فد(FAD) و... هم در بازار موجودند که جز برندهای خارجی و وارداتی هستند و قیمت های بالاتری نسبت به برند های داخلی دارند.
فلنج دنده ای و فلنج ساکت ولد هم نوع دیگری از فلنج هستند که در مواردی کاربرد دارند. جهت دریافت اطلاعات برای خرید این فلنج ها می توانید با کارشناسان شهر آهن تماس حاصل فرمایید.

نمایش بیشتر
فلنج اسلیپون فولادی فلنج
فلنج کور فولادی فلنج
محصول قیمت
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 1.2 مشهد تماس بگیرید بروزرسانی: 1399/11/28
فلنج فولادی کور PN16 سایز 1.2 مشهد تماس بگیرید بروزرسانی: 1399/11/28
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 3.4 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 1 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 1.1/4 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 1.1/2 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 2 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 2.1/2 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 3 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 4 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 5 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 6 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 8 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 10 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 12 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 14 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 16 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 18 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 20 مشهد تماس بگیرید
فلنج فولادی کور کلاس 150 سایز 24 مشهد تماس بگیرید
نتایج 73 تا 96 از کل 236 نتیجه

از آخرین مقالات و رویدادهای شهرآهن مطلع شوید

لطفا جاوا اسکریپ را فعال نمایید