02166130150

ارسال سریع بار به تمام نقاط کشور

کوره های الکتریکی طی انجام فرآیندهایی آهن آلات را ذوب و به حالات مختلفی که نیاز است توسط سیستم های دیگر تبدیل می کند. در کوره های شرکت های تولید آهن آلات، الکترودهایی به کار رفته اند که  قطر آن 24 اینچ بوده و قابلیت جایگزینی با الکترودهای 28 اینچی را نیز دارند. ظرفیت کوره های تولید آهن آلات بین 180 الی 200 تن است.

آیا با کوره های قوس الکتریکی آشنایی دارید؟

برای تغییر ولتاژ ثانویه از این کوره ها استفاده می شود. کوره های قوس الکتریکی ترانس سه فاز، انرژی مورد نیاز کوره ها را از جریان برق تامین می کنند. در کوره های قوس الکتریکی تولید آهن آلات از الکترود های استوانه ای جهت شارژ کوره ها از طریق جریان الکتریکی استفاده می شود. جنس این الکترود ها از گرافیت جامد بوده و از سقف کوره ها آویزان هستند.

در کوره های اولیه، از دو عدد الکترود جهت انتقال جریان الکتریکی استفاده می شد. از آنجا که کوره های الکتریکی دائماً در حال کار کردن هستند، باید روی طراحی بدنه آن ها دقت شود.

Introduction furnaces2

نحوه تولید حرارت الکتریکی کوره های الکتریکی:

انرژی الکتریکی به راحتی تولید می‌شود، به همین خاطر، محققین ابتدا انرژی الکتریکی را به روش های مختلفی آزمایش می کنند و درصورت اطمینان از عملکرد، در تولید آهن آلات آن را به کار می‌برند.

انواع کوره های الکتریکی کدام اند؟

در ادامه انواع کوره های الکتریکی را عنوان می‌کنیم:

کوره های مقاومتی

در کوره های مقاومتی، مواد در اثر حرارت حاصل از مقاومت الکتریکی ذوب می شوند.

گرم کردن غیر مستقیم

در روش گرم کردن غیر مستقیم، آهن آلات در اثر حرارت تولید شده طی عملیات حرارتی ذوب می شوند. در این روش، حرارت کوره ها از طریق عبور جریان الکتریکی از میان مقاومت تولید می شود.

گرم کردن مستقیم

در روش گرم کردن مستقیم، از یک ترانسفورمر ولتاژ پایین جهت عبور جریان الکتریکی و ذوب کردن فولاد استفاده می شود. روش گرم کردن مستقیم برای ذوب آهن آلات مناسب نیست.

گرم کردن به روش کوره  القایی

در روش گرم کردن القایی، از دو نوع کوره های القایی فرکانس پایین و کوره القایی فرکانس متوسط و بالا استفاده می کنند. در این کوره ها، جریان الکتریکی جهت ذوب مواد از یک میدان مغناطیسی در شارژ القا می شود.

Introduction furnaces3

کوره های القایی تولید آهن آلات با فرکانس پایین: در این روش از یک سیم پیچ با هسته فولادی و یک سیم پیچ ثانویه استفاده می شود. روش ذوب کردن آهن آلات در کوره ی القایی فرکانس پایین، تقریبا شبیه روش ترانسفورمر است.

کوره القایی تولید آهن آلات با فرکانس متوسط و بالا: در این کوره ها جهت ذوب مواد، جریان الکتریکی قبل از اینکه از سیم پیچ اطراف بوته عبور داده شود، با فرکانس شبکه از طریق سیستم‌های مبدل تبدیل خواهد شد.

کوره های قوس الکتریکی

روش استفاده از حرارت در کوره های الکتریکی قوسی به دو صورت است:

گرم کردن غیر مستقیم

در قسمت بالایی کوره ها دو عدد الکترود وجود دارد که بین آن ها قوس الکتریکی ایجاد می شود. در روش گرم کردن غیر مستقیم، عملیات ذوب آهن از طریق انتقال حرارت صورت می گیرد.

انواع کوره های قوس الکتریکی غیر مستقیم شامل: کوره های تکفاز، کوره های دو فاز و کوره های سه فاز می شود.

کوره های تکفاز شامل دو دسته می شوند:

الف)  کوره هایی که جهت انجام عملیات مخصوص به کار گرفته می شوند.

ب) کوره های افقی یا غلطکی.

روش گرم کردن مستقیم

در روش گرم کردن مستقیم، ذوب آهن از طریق انتقال حرارت تولید شده به وسیله ایجاد قوس الکتریکی بین شارژ انجام می شود. معمولا قوس الکتریکی بین الکترود ها ایجاد می شود و گاهی اوقات یک یا هردوی الکترود ها خود به شارژ تبدیل خواهند شد. به طور کلی، در کوره های الکتریکی قوسی با جریان مستقیم، از الکترود های مصرف شونده استفاده می شود.

حرارت کوره های تولید آهن آلات توسط قوس های الکتریکی تولید می شود، مقدار مشخصی از این حرارت به طرف آند(که شارژ کوره است) انتقال می یابد. معمولا قوس های الکتریکی جریان مستقیم از کاتد گرافیکی به وجود می آیند. در حالت معمول، حرارت مستقیما به آند انتقال پیدا می کند. قوس های الکتریکی جریان متناوب نسبت به قوس های الکتریکی جریان مستقیم پایداری کمتری دارند. به همین خاطر، در فرآیند های متالوژیکی از  قوس های الکتریکی جریان مستقیم استفاده می شود.

الکترود های گرافیتی در مقایسه با مشعل های پلاسما عملکرد بهتری در برابر قدرت و جریان های بالا دارند. به همین خاطر، در فرآیند های متالوژی تلفیقی از الکترود های گرافیتی و منابع جریان مستقیم استفاده می شود. با این کار عملیات متالوژیک موفقیت آمیز تر و منعطف تر خواهد بود. امروزه در ساخت کوره ها، تمرکز اصلی روی قدرت آن ها است و محدود کردن شدت جریان الکتریکی در ظرفیت کوره های تولید آهن آلات نیز حائز اهمیت می باشد.

 انرژی الکتریکی به چند روش تولید می شود؟

برای ایجاد حرارت جهت ذوب مواد، لازم است انرژی الکتریکی تولید شود.

روش های تولید انرژی الکتریکی:

  • در روش اول، هادی حرارت از طریق عبور جریان الکتریکی بین ماده جامد و ایجاد مقاومت الکتریکی تولید می شود. از این حرارت جهت ذوب کردن مواد استفاده می کنند.
  • در روش دوم، هادی حرارت از طریق عبور جریان الکتریکی بین الکترود ها تولید می شود.
  • در روش سوم، انرژی الکتریکی از طریق تابش الکترون ها ایجاد می شود. البته این روش هنوز در مرحله آزمایش است.

به این مطلب امتیاز دهید

5/5
6 امتیاز