ستون سوله | ابعاد ستون سوله

سوله نام آشنایی است که تداعی کننده صنعت و تولید در اذهان عموم مردم است. اولین گام در ساخت هر سوله، تعیین کردن کاربری مورد نظر برای آن است. البته ساخت سالن با استفاده از سوله به حدی انعطاف پذیر هست که در صورت نیاز به تغییر، مشکل عمده ای برای کارفرما و سرمایه گذار ایجاد نگردد. اما با مشخص کردن فعالیت هدف، از اتلاف وقت و سرمایه جلوگیری خواهد شد. با تعیین کاربری سالن سوله، پروسه طراحی و ساخت آغاز خواهد شد. سوله ها از اجزای متفاوتی ساخته می شوند. یکی از اجزای اصلی تمام سوله ها، قاب فلزی است. هر قاب متشکل از ستون هایی است که برای افزایش سطح تاب آوری سوله در مقابل نیروهای جانبی و ثقلی مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت که مهمترین بخش تشکیل دهنده هر سوله، ستون و رفترها هستند. برای کسب اطلاعات در رابطه با خم کاری میگلرد مقالات مرتبط را در سایت شهرآهن مطالعه کنید. 

ستون سوله | ابعاد ستون سوله

ستون سوله چیست؟

ستون هر سوله به عنوان پایه و اساس اصلی آن به شمار می آید. ابعاد و اندازه ستون های سوله بیان کننده قدرت و استحکام آن در برابر بارها و فشارهای وارد شده بر آن است. از آنجا که طراحی ستون های سوله در ایران از ساختار غیر منشوری برخوردار است، باید برای تولید آن ها از ورق های فلز استفاده شود، زیرا پروفیل های موجود کوچک تر از اندازه مورد نیاز هستند. این کار به دلیل حصول صرفه اقتصادی صورت می گیرد و از نظر علمی نیز تائید شده است. برای ساخت ستون با استفاده از ورق های فلزی، ابتدا باید صفحات در ابعاد مشخص شده توسط متخصصان، برش زده شود، سپس ورق های برش خورده روی یکدیگر قرار می گیرند و با استفاده از جوشکاری به هم متصل می شوند. ستون آماده شده در مرحله نصب و اجرا، از بالا به رفترها و از پایین به صفحه ستون وصل می گردد. این پیوستگی با بهره گیری از اتصالات فلنجی انجام می شود. به غیر از ستون های اصلی مورد استفاده در ساخت سوله، ستون های فرعی نیز در طراحی و احداث سالن ها مورد نیاز هستند. محل قرار گیری ستون های فرعی، اول و آخر هر سوله است. استفاده از این ستون ها برای کاهش سطح بادگیر دیگر ستون ها صورت می گیرد. با نصب ستون های فرعی برای دیوارهای جانبی پست بند ایجاد می شود، همچنین ستون های فرعی وسیله اتصال درب های سوله خواهند بود. در فروشگاه اینترنتی شهرآهن همواره می توانید آخرین قیمت انواع لوازم سوله از جمله متریال مورد استفاده بریا ستون سوله را مشاهده کنید.

ستون سوله چیست؟

ابعاد ستون سوله چقدر است؟

ساخت سوله نیازمند بررسی ها و نیازسنجی دقیق از شرایط موجود است. برای طراحی علمی و درست بخش های مختلف سوله باید به کاربری تعریف شده برای آن دقت شود و میزان استحکام مورد نیاز برای برخورداری از کاربری مطلوب معین گردد، پس از این مرحله می توان ابعاد و اندازه های قسمت های مختلف مانند ستون، رفتر و ... را به راحتی مشخص نمود. تعیین ابعاد ستون های سوله وابسته به المان های نظیر مساحت سوله، ارتفاع سقف، رفترها، وجود یا عدم وجود جرثقیل و موارد دیگری از این دست هستند. این کار توسط متخصصان خبره و از طریق فرمول ها و قواعد علمی انجام می شود، نمی توان ابعاد مشخص و منحصر به فردی را برای احداث ستون های سوله اعمال نمود، چرا که استفاده از ستون هایی با توانایی تحمل بار بیشتر از نیاز، سبب افزایش هزینه های ساخت می گردد و مقرون به صرفه نخواهد بود، همچنین به کار بستن ستون های ضعیف، کارایی لازم را در حین فعالیت ندارد و منجر به بروز مشکلات زیادی خواهد شد. از این رو صرف زمان و به کار گرفتن امکانات موجود برای تعیین ابعاد دقیق ستون مورد نیاز برای احداث هر سوله، ضرورتی است که باید به دور از هر گونه شتاب زدگی پیگیری و انجام شود. شما باید برای ساخت سوله از قطعات و لوازم با کیفیت استفاده کنید. شهرآهن فروشگاه اینترنتی معتبری است که عرضه کننده باکیفیت ترین لوازم سوله رابه فروش می رساند، پس وب سایت آن مراجعه کنید و خرید کنید.